Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szorongó kiskutya? Mit lehetne...

Szorongó kiskutya? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Van egy törpe tacskónk 1 hete kaptuk.Most 10 hetes.

Első nap mikor ide került sokat játszottunk vele,hogy nyugodtan át aludja az éjjelt.A szobámba alszik a saját fekhelyén és egy szobám van a tesómmal.Első este nyugisan aludt aztán éjfél körűl elkezdett sírni én hagytam nem vigasztaltam meg semmi,de a tesóm megsajnálta és felvette az ágyba aludni.Azóta mindig áll az ágy mellett és sír mert felakar menni nagyon hangosan hisztizik.A tesóm mindig felveszi az ágyba.Most már mondtam neki ne vegye fel ha sír mert akkor eléri a kutyus amit akar.Már nem veszi fel,de akár órákig is képes sírni.Ilyenkor be teszük a helyére.Vagy elalszik ott vagy kéredzkedne fel az ágyba.

Már tiltjuk,hogy nem jöhet fel,de pár perc múlva ismét probálkozik.

Mit lehetne tenni?


Másik probléma

Nem tud egyedül lenni.

Elmegyünk a suliba(gyakorlat)és elkezd sírni és utána bepisil és bekakil pedig előtte vittük ki és kint is el végezte a dolgát.Ha egyedül marad mindig sír és elintézi a dolgát.

Ezzel mit lehetne tenni?


Nincs sokat egyedül max 2-3 órát.


2018. aug. 4. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Soha többet ne vegyétek fel az ágyba. Ez egy türelemjáték, legyetek kitartóak és türelmesek. A fekhelye viszont lehetőleg az ágy mellett legyen, ahova a kezedet le tudod lógatni.

Az egyedülléthez szoktatást elölről kell kezdeni, mégpedig eleinte max. 1 perces időtartammal, fokozatosan növelve az időt. Úgy kell otthagyni, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ilyenkor nem köszönsz el tőle, nem is nézel rá, csak kimész az ajtón. Ha nem sír azonnal, visszamész, majd megdicséred, megjutalmazod. Fokozatos növeld az eltelt időt.

2018. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!