Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslások? Vizsla tartás?

Vizslások? Vizsla tartás?

Figyelt kérdés

Lesz majd egy vizslám kb.1 év múlva.

Lenne néhány kérdésem a fajtával kapcsolatban.

Milyen tápot ajánlotok neki?

Milyen nemű legyen?szuka vagy kan?(mindenképpen ivartalanítva lesz)

Milyen sportot vagy kereső vagy öv-t ajánlotok?(én agility-re gondoltam)

Mennyi testmozgásra lenne szüksége napi szinten?(mindennap elmennék vele futni 1-2 órát+agility+tanítás)

Kutya suli ajánlott?csak mert a jelenlegi is én tanítottam és teljesen jól nevelt,séta közbe mindig megjegyzik az emberek milyen jól nevelt.De tesóm az mondja inkább vigyem suliba,hiszen egy nagy kutya nem játék.


Tudtok mesélni a ti vizslátokról,milyen vele.Ha választhatnátok,hogy vizslát vesztek megint vagy más fajtát?


Tapasztalatok,tanácsok is jól jönnek.


Kinti-benti kutyus lenne majd.


2018. jún. 26. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó minőségű táp pl. a premiere vagy a fressnapfban kaphato real nature. Amíg növekedési fázisban van érdemes ízületvédő kiegészítőt adni neki pl. zöldkagylópor,msm,kollagén, joint aid,sprint mix.


A szukákkal álltalában könnyebb, kevésbé dominánsak.


Sportokból pl. canicrosst vagy bikejöringet tudom ajánlani, ebben nagyon jók.


A mozgásigény egyedenként eltérő. Napi min. 2 orányi futást,szabadon szaladgálást a legnyugisabbak is igényelnek. Ezek munkakutyák eletük a mozgás.


Kutyasulit csak javasolni tudom. A nevelésben is sokat segit,mert a vizslák hát... mondanám,hogy elég makacsakak, de inkább arról van szó,hogy minden egyszerre érdekli őket és nehezen koncentrálnak az adott vezényszavakra. Egyebkent is jó buli. Segít szellemileg lefárasztani, segíti a szocializációt más kutyákkal és veled is erősíti a kötődés elmélyülését a közös munka.


A vizslák alapvetően mind flúgosak :) Folyton jönnek,mennek,izegnek,mozognak,mindig tevékenykedbek valamit. Ez sokszor azt az érzetet kelti,hogy sz rnak a gazdira. Kell egyfajta türelem hozzájuk. Nagyon érzekeny lelkűek. A gazdit nagyon szeretik kifejezetten élvezik a dédelgetést. Amit javasolni tudok,hogy az első legyen,hogy vesztek egy kikepzőpórázt és az első pillanattól kezdve orrverzésig gyakoroljátok a behívást. Ez a legnehezebb feladat velük. Egy vizslát visszahívni,ha vmi szagot fog, olyan mintha egy száguldó kamiont akarnál megállítani. Amire számítsd,hogy inkább benti kutya lesz mint kinti. Ha a kertben szaladgalás vagy a lábad ragcsálása között kell választania ,amíg nézed a tv-t,mindig az utóbbi fog nyerni.

2018. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Igen hallottam,hogy makacs kutyák.Oké megfogadom a tanácsod és a behívást nagyon fogjuk gyakorolni.

Akkor majd elmegyünk kutyaovi és kutyasuliba is :)


Velük lehet agility-zni?

A kertünk is elég nagy és ha maximálisan behívható lesz akkor póráz nélkül is lehet séták alatt.


Buszra majd felfogják engedni?kiskora óta mennék vele a kutyasuli miatt.

Amíg kicsi szerintem simán felengedik,de ha már nagy lesz?


Én a platinum tápon gondolkoztam.De majd megkérdezem a tenyésztőt is.

2018. jún. 26. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jólnevelt, akkor felengedik, de póráz+szájkosár+oltási könyv kell!

Nekem ka vizslám van, most lett nemrég 8 éves:)

Örökbefogadott kutyi, ebből elég sok gond adódik, de én boldog vagyok vele:) nem választanék sztm másik fajtát, de úgyis befogadott kuytáim lesznek, de majd elválik, a lényeg h kutya mindig legyen:D

A platinum nagyon jó táp, sajnos mo ezt nem engedhetjük meg magunknak, de sztm ez is egy elég jó táp, én most vettem a 2.zsákot (15kg): [link]

Az enyém ivartalanitott szuka, de véleményem szerint vizsláknál mindkét nem nagyon emberszerető és kedves.

2018. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt vizslám, imádtam, az egyik legjobb fajtának tartom.

A táp minden fajtánál fontos, hogy jó minőségű legyen, illetve a vizslánál tényleg hasznos táplálékkiegészítőket is adni kölyök korában, mert kecses, kicsit törékeny fajta, fontos, hogy az ízületei rendben legyenek.

Ha ivartalanítod, akkor szerintem kevésbé fontos, hogy milyen nemű, a dominancia problémák ezzel a kanoknál elég jól kiküszöbölhetőek. Nekem kan kutyám volt, mikor vettük 16 éve sajnos még elég tájékozatlanok voltunk ebben a kérdésben (ismerősök meggyőztek róla, hogy ha ivartalanítjuk kövér és lusta lesz, ami persze nem igaz) és a nála nagyobb kan kutyákra morgott, acsarkodott, bár soha nem támadt, meg ha megérezte egy tüzelő kutya szagát nem lehetett bírni vele, de ezt leszámítva, bújós, kedves, szeretettel teli kutyus volt, teljesen ránk tudott hangolódni, ha rossz kedvűek voltunk vigasztalt, ha örültünk, akkor ő is boldog volt. Ami nekem furcsa volt, hogy mi pont azért választottuk, mert milyen barátságos fajta, ebben tévedtünk, minket rajongásig szeretett, de idegenekkel sosem barátkozott, a vendégekkel is nagyon "kimérten" viselkedett és később a páromnak is hosszú időbe telt, mire el tudta nyerni a bizalmát, szeretetét. Ez lehet egyedfüggő is, de több vizslát ismerek aki ilyen, a gazdi/gazdik, tehát aki a "falkája" azokért mindent, de idegenekhez nem megy oda egy kis simogatásért.

Én hobbi szinten, kisebb versenyeken agilityztem vele, azt imádta és sikeres is volt benne, a sportok közül egyedül az öv-re volt teljesen alkalmatlan.

Én napi 3-4 órát sétáltam vele, idősebb, 8-9 éves korára ez az igénye sokat csökkent, futni viszont nem szeretett velem, inkább szaglászni, keresős feladatokat csinálni, labdázni, botot dobálni szeretett, olyanokat ahol folyamatosan kapta a visszajelzést, hogy milyen ügyes :D Emellett még úszni imádott, vízből visszahozni a botot a kedvenc játéka volt. Tehát egy nagyon gazdi centrikus fajta, a séták alatt is folyamatosan figyel, várja a feladatokat, az az igazi boldogság számára, ha ezeket teljesítheti, de persze más kutyákkal bandázni is szeret, az enyém felnőtt korában is ugyanolyan játékos volt, mint kölyökként.

Az engedelmességi feladatokat nagyon könnyen megtanulta, de a behívás nekünk sem ment soha, ezt én úgy tudtam megoldani, hogy nagy távolságból is biztosan ment neki az ül és a marad, ezért ha meg kellett állítanom inkább ott ültettem le, nekünk ez az alternatíva vált be, visszajönni valamiért mindig is nagyon utált :D

Egyébként is egy nagyon gyorsan tanuló fajta, nekünk soha nem rágott, rongált meg semmit, a szobatisztaságot is pár nap alatt megtanulta, sőt még azt is megértette, hogy csak akkor lehet a konyhában ha én megengedem, akkor jöhet fel az ágyra, amikor azt mondom (tudom, ez nem túl következetes nevelés, de ő különbséget tudott tenni ezekben a helyzetekben és ez sem zavarta össze egyáltalán, ezért is gondolom úgy, hogy egy kiemelkedően intelligens fajta). Nem azt mondom, hogy nem voltak nehézségek a nevelésében, de kutyasulival első gazdiként is sikerült egy viszonylag engedelmes, könnyen kezelhető kutyust nevelni belőle, szerintem egyáltalán nem olyan makacs, mint mondjuk egy dalmata vagy egy agár, de persze azért határozott gazdit igényel. Ami nekünk a behívás mellett probléma volt, hogy kölyök korában (értsd kb. 2 éves koráig :D) mindent fel akart enni a földről, ha valami zsákmányt szerzett hiába tudta, hogy nem szabad azonnal menekült vele és az istenért sem lehetett elkönyörögni tőle, ezért mindenképpen javaslom, hogy már az első pillanattól tanítsd majd neki a fúj és a kérem parancsszavakat (pl. a lakásban elszórsz a tápból néhány szemet és ha nem nyúl hozzá akkor valami sokkal finomabbal jutalmazd, vagy ha valami olyan dolgot szed fel, amit nem szabad cseréld ki a játékára és dicsérd meg). Ehhez kapcsolódóan az lenne az egyik tanácsom, hogy ahogy hozzád kerül 8-10 hetes korában azonnal kezd el tanítani, ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy jaj kölyök még, úgysem érti, mert a vizsla érti, sőt szereti is, ha tanítják, persze csak pozitív megerősítéssel, ha valami még nem megy szidni nem kell, de ez azért is fontos, mert ha a legelejétől ehhez van szokva később is sokkal gyorsabban tanul majd. A mi vizslánk jutalomfalattal volt a legmotiválhatóbb az elején, de később labdával is, ami nekünk az után vált be igazán, hogy nem hagytuk elől az összes játékát, így ha odaadtuk neki a labdát az is jutalomnak számított.

Nekünk először lakásban volt, ott is teljesen rendben volt, megfelelő fárasztással igazából csak aludt bent a lakásban, 2 éves volt, mikor kertes házba költöztünk, de ő továbbra is inkább benti kutyus maradt, a kertben csak akkor szeretett kint lenni, ha mi is ott voltunk vele. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mivel nagyon kötődik a gazdájához, vele szeret lenni, a kert inkább csak egy kis plusz, de ha nektek nem probléma, hogy bent van könnyen tud alkalmazkodni a benti szabályokhoz is. Ami még fontos a kinti-benti tartással kapcsolatban, hogy elég fázós fajta, sokat nem lehet kint hagyni, sőt a nagy hidegben érdemes ruhát is adni rá, minket sokan megszóltak, hogy egy vizslára minek ruha, az a szobacirkálóknak való, de egy komolyabb megfázás után úgy voltam vele, hogy nem érdekel mások véleménye.


És végül, amit még tanácsolnék, hogy mindenképp menj el kutyakiállításra, nézz meg több kennelt mielőtt választanál, mert nagyon népszerű fajta és egyrészt tenyésztők közt is van különbség, hogy ki mennyire lelkiismeretesen csinálja, másrészt elég sokféle kinézetű vizsla van tenyésztésben is, ha rászánsz egy komoly összeget akkor szerintem fontos, hogy küllemre is inkább azokat a jegyeket hozza, ami neked tetszik (én általában két típust látok, az egyik a robosztusabb, szélesebb fejű, izmosabb, a másik inkább a szikár, kecsesebb megjelenésű, de színekben is van eltérés, a zsemlesárgától a rozsdavörösig bármilyen árnyalat megengedett). Én jelenleg két kennelt követek, ha gondolod privátban megírom az elérhetőségüket, náluk párosítástól függően olyan 150-180 ezer között vannak a kiskutyák.

Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van még vizslával kapcsolatban írj nyugodtan :)

2018. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Egy 5 éves szuka Vizsla boldog tulajdonosa vagyok.

Alapvetően lakás kutya, néha a szüleimnél vagy a tesóméknál van, ha a munkám miatt sokat lenne bent egyedül, akkor kertben vagyis kint bent van.

Garmin vagy Josera amit kap, jó tápok és nem is túl drágák.

Sportnak teljesen jó az Agility, frizbee vagy amiket mások is írtak, a kutty élvezni fogja az tuti.

Hogy mennyi mozgásra van szüksége? Hát tudom sokaknál már az bűn, hogy vizslát lakásban tartok, de baromi jól elvan a kanapén mellette, ha játszani van kedve vagy sétálni jelzi ( igazából ba...gat) szóval nem hinnél, hogy rossz dolga lenne nálam, meg a tapasztalat azt mutatja akármennyit képes mozogni és rövid idő alatt kipihenni.

A kutyasuliban is téged fognak tanítani nem a kutyát. Neked mondják el hogyan kezeld a kutyát, és majd te neveled. Szóval otthon is lehet okos kutyát nevelni. A kutyasuliban viszont ott vannak a többi kutyák amikkel bandázhat, meg te a gazdákkal, uh nem baj ha mentek.

Mesélni lehetne róla órákat, nem fér ide annyi betű...

2018. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ :)

Nagyon várom már.Megfogadom tanácsaitokat :)


Köszönöm.

2018. jún. 26. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!