Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen nem sikerül szobati...

Egyszerűen nem sikerül szobatisztaságra nevelni a kutyánkat, mit tudnék még csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, novemberben lesz 1 éves a yorkink. Februárban került hozzánk, Mikor megkapta az összes oltását, levittük, nagy nehezen végezte lent a dolgát... Anya nem akarja elvenni tőle a kutyapelenkát, mert hetente 1-2 alkalommal mikor én iskolában vagyok, ő meg dolgozik akkor nem tudjuk levinni csak napi 3x.

Alapjáraton 6-7x leviszük... Van mikor 1 hétig nem piszkit sehova, csak a pelusra... akkor azért agyon van dicsérve... De mostanába mindenhova piszkít, hiába szidjuk le, hiába visszük le... És sajnos beviszi a szobába, van mikor meg is eszi... Anya attól fél, hogy az ágyba is beviszi és már frászt kap...

Már volt egy yorkink és vele nem volt ilyen problémánk, ugyanugy előtte volt a pelenka, és ha kellett neki használta...



2018. aug. 4. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Kan kutya? Azok sajnos jelölgetnek. Pl ezért jobb egy szuka.

Ha pedig nem kan, akkor annyit tudnék mondani, hogy vannak nehéz felfogású kutyák is, mint ahogy butább emberek is. Ha pedig nem értelmes egy kutya, akkor sajnos nehezen tanítható. Ez van.

2018. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

A kérdést csak a "kutyapelenka" szóig kellett elolvasnom és megválaszolom neked: el kell venni tőle. Pont. Történet vége. Amíg akár egyszer is lent van előtte, soha a büdös életben nem lesz szobatiszta, sőt, ha elveszitek a rossz nevelés miatt utána is valószínűleg egy ideig szőnyegekre, földön heverő rongyokra, ruhákra fogja végezni a dolgát, mert ezt tanítottátok neki: végezheti a házban.


Azt meg had ne részletezzem, hogy milyen undorító és igénytelenségre valló dolog hogy a kutyának mindig lent van a pelenka, had szarjon csak a házban.

2018. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elölről kell kezdeni az egész szobatisztaságra való nevelését, ezúttal pelenka nélkül... De előre mondom, hogy nehezebb lesz, mert már hozzászoktattátok a pelenkához. Az ürülék evése lehet vitaminhiány jele is, milyen tápot adtok neki? Csak az ürüléket próbálja megenni, más ehetetlen dolgot nem?


Egyébként most nem akarom újra leírni, ezért csak bemásolom amit kb. fél órája írtam egy másik kérdés alá:


"Ha rajta kapod, akkor szidd le és vidd le pisilni. Ha elvégezte a dolgát, akkor dicsérd meg szépen és egy kicsit még maradjatok, tegyetek egy rövid sétát, hogy ne büntetésnek érezze a dolgot. Ha azonnal visszafordulnátok a lakásba, akkor azzal olyasmit közvetítenél felé, hogy most büntetésből mentek vissza, mert pisilt.



Ha csak a produktumot találod meg a lakásban, akkor simán töröld csak fel, ne is törődj ilyenkor a kutyával."


Lehet, hogy vannak más és jobb módszerek is, én így neveltem anno a kutyánkat szobatisztaságra és bevált.

2018. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Nem egyszerű elfogadni egy gazdának, hogy buta a kutyája, mint ahogy egy szülőnek se, ha a gyereke az. De ez a valóság, nem minden kutya okos.
2018. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy enyhe szellemi fogyatékos a kutya. Bármi lehet.
2018. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
55%-os szerintem te vagy enyhe szellemi fogyatékos. Egy rossz nevelés nem a kutya IQ-jára utal.
2018. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem biztos, hogy a rossz nevelés az oka... Én nem hiszem, hogy rossz nevelésnek minősül az, amit a kérdező leírt. Ennyiből egy értelmes kutya tudja, hogy a kutyapelenkára kell piszkítani, és nem máshova.

Amúgy miért is olyan elképzelhetetlen, hogy értelmi fogyatékos egy kutya? Enyhén, mint mondtam. Emberek között is van ilyen. Én nem tartozom közéjük szerencsére. Akkor miért olyan elképzelhetetlene számodra, hogy kutyákat nem érint a szellemi visszamaradottság? Csak embert érinthet, állatot nem? Ugyan már!

2018. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!