Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak olyan emberek, akik...

Vannak olyan emberek, akik FELNŐTT, több éves kutyát vesznek?

Figyelt kérdés

A husky kutyusok nagyon tetszenek, lehet, hogy majd egyszer lesz egy husky-m. Így kíváncsiságból megnéztem a jófogáson, hogy milyen áron mozognak a kölyökkutyák, erre meglepődve tapasztaltam, hogy sok 1-2-3 éves kutyát/kutya párt akarnak eladni.

Nekem vegyes érzéseim vannak velük kapcsolatban. Egyrészt sajnálom őket, és gondolatban inkább vennék egy felnőtt kutyust, így is elég kutya van már menhelyen, de közben konkrétan félek is a dologtól, mert mégse én neveltem fel, nem én neveztem el, ki tudja, hogy kötődne-e hozzám úgy igazán, mi van ha nem fogad el vezérnek és megharap/borzalmas lesz vele?

Szóval vannak olyanok, akik felnőtt kutyusokat vesznek? Mi lesz ezekkel a kutyusokkal, ha nem találnak új gazdit nekik?



2018. aug. 5. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Csakis menhelyről. Jófogásos szaporítóktól soha.


Egyébként nekem 2 éve ment el egy nagytestű keverékem, azt 3 évesen hoztam menhelyről, 11 évet adott még

2018. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Jaj könyörgök csak ezt ne. Jófogáson a szaporítók árulják a keverék beteges kölykeiket. A huskyval meg az emberek többsége úgy van mint te, nagyon tetszik nekik. Ennyi. Azt nem tudják, hogy napi 10-20 km futást igényel, hogy makacs, hogy vonyít ha unatkozik stb. Az ott árult felnőtt kutyákat javarészt olyan emberek adnák el, amilyen te is leszel ha ennyi alapján veszel egy husky kölyköt.


Ja, és jófogásos árak nem igaziak, ott a törzskönyv nélküli husky keverékek árai 30-50ezrek, tenyésztőtől normális kutya 100-150ezernél kezdődik, és jól megnézik kinek adják. Tehát ha te odamész egy tenyésztőhöz hogy szeretnél egy kölyköt mert nagyon tetszik de amúgy nem tudsz róluk semmit, hát elhajt.

2018. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentéstől hoztunk el 10 éves korában egy igazi kis "úriembert". Döbbenten állok előtte, hogy milyen jól nevelt. Ő egyébként fajtatiszta, csak az előző gazdájától el kellett venni, mert kikötötte egy láncra és gyakran éheztette-verte.

Előtte is volt egy kutyám, akit 3 hónapos korától nálam volt, a 8. szülinapomra kaptam anno és rengeteg hibát követtem el a nevelése során.

Szomorú, de igaz, hogy a 3 hónapos korától nevelt kutyámnak több kedvezőtlenebb vonása volt, mint a mostani (immár 12 éves) kutyának.

2018. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2! Nagyon kérlek hogy ne ítélj el, ne általánosíts úgy, hogy nem is ismersz. Igen, baromira tetszik a husky kutyafaj. És tudod mit? TELJESEN TISZTÁBAN VAGYOK VELE, hogy mennyi mozgásra van szüksége, hogy rettentő makacs és következetes nevelést igényel, stb.

Attól, hogy sok felelőtlen kutyatartóval találkoztál (gondolom ezért ítélkezel csak így), még nem kéne elítélni azért, mert UTÁNANÉZTEM csak KÍVÁNCSISÁGBÓL hogy milyen áron vannak a kutyák. Igen, elsőre jófogáson néztem, mert csak gyors megkukkantottam kíváncsiságból, de tekintve hogy magának a kutyának is utánanéztem, nyilván megbízható forrásból veszek majd egyszer, ha veszek!

2018. aug. 5. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítótól semmiképp! Nem tudhatod, mi baja van a kutyának, hiszen ott spórolnak, ahol tudnak: a szülők genetikai szűrésén, oltásokon, minőségi étkezésen, és mivel tömeggyárásban csinálják, sokszor a minimális szocializációra sincs idő.


Viszont magánszemélyek is szoktak hirdetni felnőtt kutyákat időhiányra költözésre hivatkozva. Ha nincs törzskönyv, ez is lutri, viszont az én olvasatomban ez már mentésnek számít, hiszen sokszor elhanyagolt, rosszul tartott kutyáról van szó, akitől a gazda meg akar szabadulni. Természetesen ez akkor igaz, ha ingyen, vagy jelképes összegért vihető el a kutya. Ha valaki ezen akar nyerészkedni, és mindegy neki hova viszik, az undorító, hiszen eredetileg mégiscsak ő vállalt felelősséget érte.


Én nem javasolnám, főleg ha kezdő vagy. A gazda ugyanis sokszor nem a helyhiány miatt akar megszabadulni a kutyától, hanem mert nem képes bírni vele, és túlzottan a fejére nőtt. Az ilyen kutyák makacsok, neveletlenek, és sokáig tart, mire megtanulják mit jelent a következetesség. A husky egyébként sem tapasztalatlan kutyásoknak való fajta, mert nehezen kezelhető, és nagyon aktív. Ha ehhez még egy rossz gazda előnevelése is társul, simán kifoghatsz egy viselkedési problémákkal terhelt, nagyon nehezen kezelhető kutyát. Ha a husky a vágyad, inkább költs rá többet és válassz megbízható tenyésztőt, vagy fogadj örökbe a fajtamentéstől egy könnyebben kezelhető, jól szocializált kutyát.

2018. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Fajta, nem faj. Ez általános iskolás tananyag.

Az írásod alapján gyereknek tűnsz. Vagy már egyedül élsz önálló kereslettel? Mekkora kutyás tapasztalatod van? A husky első kutyának teljesen alkalmatlan! Hozzá tudni is kell, hogy mi a követlezetes nevelés, nem csak mondani.

Szaporítótól, jófogásról meg nem vesz felelős ember kutyát. Pont ettől lesz több a menhelyen, mert a szapikajd gyártják utána a kölyköket.

2018. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

"Vannak olyan emberek, akik FELNŐTT, több éves kutyát vesznek?"

Hogy hányan vesznek felnőtt kutyát azt nem tudom, de hogy azért szép számmal találnak gazdára a felnőtt kutyák is, az azért biztos. Egy normális, jól nevelt felnőtt kutya (bármely fajta) sokkal egyszerűbb eset mint egy kölyök. Túl van a fogváltáson, már szobatiszta, jó esetben szépen sétál pórázon, ivartalanítva van, megvannak az oltásai, ismeri az alap dolgokat stb stb... Alapvetően pénztárca és energia kímélő dolog felnőtt kutyát szerezni egy kölyök helyett. Már amennyiben az a kutya nem beteges vagy valami hozzá nem értő által a végletekig rosszul nevelt. A legtöbb esetben, ha egy felnőtt kutyával megfelelően foglalkoznak, egy bizonyos idő elteltével ugyan úgy kötődni fog az új gazdájához.


Amúgy, ha ennyire óckodsz a felnőtt kutyáktól, ne vegyél! Főleg, ha nem vagy tapasztalt valószínűleg nem fogod tudni megállapítani, hogy azt a kutyát azért adják tovább, mert problémás (amit te gondolom tapasztalat híján, nem fogsz tudni kezelni) vagy egyszerűen tényleg csak a körülmények változtak meg és amúgy egy tünemény kutya.

Nekem több felnőtt kutyám is volt. A jelenlegi két kutyám közül az egyik, szintén már nagyobbacska korában, 1 évesen került hozzám. Az előző gazdája lepasszolta, mert nem értett hozzá és a kutya agresszív lett. Fél év alatt sikerült a kutyát a normál kerékvágásba terelni, az agressziónak már nyoma sincs és nem hinném, hogy bárki megmondaná, hogy nem kölyök kora óta van velem.

2018. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!