Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én tettem fel azt a kérdést,...

Én tettem fel azt a kérdést, hogy mit csinál a kutyám ha találkozik egy másik kutyával. Ma találkoztam egy kölyök pitbullal kb 5 hónapos. Oda engedtem a kutyámat (tudom hogy játékos és nem agresszív), de a másik kutya félt tőle és oda kapott. miért?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 20:45
 1/3 anonim válasza:
30%
Szia! Az én kutyusom már 6 éves és a kiskutyákat annyira nem kedveli. Elvileg azért, mert nem tudja eldönteni hogy fiú e vagy lány. A fiú kutya találkozásáról meg nem is beszélek(az enyém is fiú, az utca zeng ha lát eggyet). Nem lehet, hog eseteg a kettő közül volt valamelyik a problénája?
2018. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De az én kutyám nem agresszív csak oda ment és a másik megijedt és odakapott.

Lehet azért, mert eléggé oda 'futott hozzá'

2018. aug. 6. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra figyelj kicsit jobban,hogy nem minden kutya bírja,ha csak úgy lerohanják. Azén kutyám is olyan,hogy nem csípi,ha odarohannak hozzá. Ha lassan odajön más kutya,van idő megszaglászni stb az oké,de különben már jelzi,hogy nem tetszik. Játszani így sem játszik velük,csak megtűri őket.


Sok gazdit nem érdekel,akar-e a másik barátkozni...nekünk is rendszeresen magyarázzák 15-20 kilós kutyák gazdái,hogy 'nem báánt' és nem érti meg,hogy nem féltem az óriás testű 50+ kilós kutyámat,csak nem barátkozós. Meg nem kapná a másik kutyát,hacsak veszélyt nem jelent,de nem szereti az ilyesmit. Illik ezt tiszteletben tartani.


Egyébként vannak nagyon korrekt kutyások,aki látják hogy mi pórázzal sétálunk és vagy megkérdezik hogy jöhet-e a másik kutya,vagy behívja az övét,mert gondolja hogy mi nem véletlenül nem futkosunk ott köztük.

2018. aug. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!