Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan játszak a kölyökkutyáma...

Hogyan játszak a kölyökkutyámal? És honnan tudhatom hogy agresszív vagy csak játékos?

Figyelt kérdés

Szombaton kaptam egy 8 hetes tacskó keverék kiskutyát nagyon izgága játékos kutyus. Kapott két plüssöt és sok rágójátékot de inkább csak a plüssöket "szadizza". Még nem vihetem ki az utcára ezért a lakásban szoktam futkározni vele, a baj csak az hogy amikor utolér felugrik a térdemre és harapdálni kezdi a nadrágomat vagy a lábamat és erről nem tudom leszoktatni. Próbáltam ilyen magas vinnyogó hangot kiadni először működött is de már nem. Elfordultam tőle, kimentem a szobából. A harapdálást csak játékból csinálja vagy azért mert agresszív? Tegnap az öcsém rászólt, hogy ne harapdálja a nadrágját és ugatni kezdett rá, ma reggel pedig amikor felemelte kicsit morgott. Másra a családból nem szokott morogni. A másik baj az, hogy nagyon keveset alszik a kutyus pedig igyekszem vele minél többet játszani. (8-4ig suliban vagyok de akkor az apukám otthon van és tud vele foglalkozni)

Bocsi, hogy hosszú lett és előre is nagyon köszönöm a válaszokat.


2013. szept. 16. 07:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A ragadozó kölykök (összes kutya- macskaféle, és általában minden fejlett ragadozó) így gyakorolja a vadászatot, és az egymás elleni harcot, amit később alkalmaznia kéne, ha nem lenne háziasítva.


A szülein, a testvérein, mindenen, ami csak mozog. Lesben állnak, letámadnak, stb...


Az agresszió leginkább ivarérés után jelentkezhet.

Könnyű felismerni, bár sokan összekeverik.

Összekeverik a dominanciából adódó támadással, vagy idegességből, birtoklásból, pánikból, védekezésből, zaklatottságból eredő támadásokkal.


A puszta ösztönös agressziót onnan lehet felismerni, hogy a kutya egyszerűen meg akar ölni. Nincsenek benne kérdőjelek, nem bizonytalankodik, nem hezitál, nem ugat, nem vakkangat magas hangokon, egyszerűen csak meg akar ölni. Összetéveszthetetlen.

2013. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nagyon helyesen játszanak. :D Kb úgy játszana a fajtársával is, mint veled. Csak neked fáj, míg maguk közt ez a természetes.

Érdemes amúgy találni neki egy játszópajtást, vagy parkban, futtatóban nézelődni.

Az enyém is ilyen volt. Morgott, ugatott rám ha játszani akart. :D

Én úgy játszom az enyémmel, hogy van egy nagyobb rongyom, azt lengetem magam mellett, miközben haladok a lakásban. Néha én húzom, néha ő "húz engem".

Vagy labdát dobálok neki, amit visszahoz. Vagy pofozkodom vele. Azt úgy hogy szemben vagyok vele, két kezem tőle jobbra és balra. mindíg azzal a kezemmel érintem meg, ahonnan "nem várja" a támadást. És így, le kell győzzön. :D


Volt, hogy ráharapott a kezemre jobban, mint szerettem volna. Olyankor befejeztem a játékot. Több hónap után, mostmár csak nagyon finoman veszi a szájába a kezem, ha úgy adódik.


Ne aggódj, nem agresszív. És néha, több idő kell, hogy egy egy dolgot megszokjon. Nem elég 1x rászólni :)

De vidd szerintem társaságba, más kutyák közé, amint tudod.

2013. szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Azzal azért nem értek egyet, hogy így gyakorolja a kölyök a vadászatot. :D Kiskutyák, vagy kutyák játéka egymás között, normális esetben egy szocializációs folyamat. Hogy elfogadják egymás társaságát, tanulnak a másiktól, ismerkednek.

Bár, én csak békés esetekkel találkoztam szerencsére.

2013. szept. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

...egyébként ha túlzásba viszi, akkor sem rászólni kell, hanem leállítani. Nem egy kisgyerek, hogy azt mondod irgumburgum, és elmegy a szobájába.


A játékot is túlzásba lehet vinni, de a rászólás olyan, mint ha az anyja elkezdene ugatni rá. Pedig ilyen nem csinál, max morog, vagy 1-et vakkant.

De azt is csak azért, hogy nyomatékosítsa a visszaharapást.

Úgyhogy vissza kell harapni. Persze nem komolyan erővel, és nem is harapni, a lényeg, hogy ha ő a testét használja, használd te is a tested. Ez általános dolog.


Ha nagyon harapdál, fricskázd meg a nyakát, olyan erővel, hogy legalább meglepődjön, és kicsit leálljon. Max 1 határozott nem-mel kísérve. Ha leállt, egyszerűen hagyd ott, és ne foglalkozz vele egy ideig.

2013. szept. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"nem értek egyet, hogy így gyakorolja a kölyök a vadászatot. :D"


Elég helytelenül, ez elég alapvető minden kölyöknél.

Ha ezzel nem értesz egyet, a természettel nem értesz egyet, ez nem egy eldöntendő dolog, hanem tény.


Gyakorolják a becserkészést, a támadást egyedül, a támadást falkában, az egymás elleni vetélkedést az ételért, a párzás jogáért, vagy egy jobb pozícióért a falkán belül.

Ez maga a kölyök kori szocializáció, amiről írsz.

Erről szól.

2013. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2013. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem fogok olyanokkal vitatkozni akik mindent mindenkinél jobban tudnak! :P
2013. szept. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem a németjuhászos a kedvenc videóm eddig. :)

Látni, hogy vérre megy a küzdelem. A kölyök fitogtatná a dominanciáját a felnőtt felett, de az még idejében "leharcolja". :D

2013. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Köszi a videókat, tökéletesen engem igazolnak.

Gyönyörű példák! :)

2013. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, téged igazolnak. :D Oda is írták apró betűkkel ha jól látom.
2013. szept. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!