Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának megy a hasa (nem...

Kutyának megy a hasa (nem annyira híg, inkább mint a bébitápok), normaflore adható, vagy van jobb alternatíva kutyáknak?

Figyelt kérdés

2 hete van nálunk, menhelyről hoztuk, és elég sok kiváltó oka lehet még a környezetváltozáson túl. Bravecto, foresto, oltás, antibiotikum. Tehát nem csoda, hogy nem normálisat székel.


Panzi hypoallergen tápot kapott, most keverem már Eukanuba german sheperd fajtatáppal(ez lesz a végleges). Ezenkívül heti egyszer kap farhátot, hogy a fogait használja rendesen. Ötletek, hogy rakjam rendbe a hasát?


2018. aug. 7. 08:21
 1/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Rövid idő alatt sok változáson ment át. A környezete is változott.

Én még vártam volna kicsit a tápváltással, lehet, hogy túl gyors volt.

Normaflore-t adthatsz, de ha pár napon belül nem rendeződik a széklete, mutasd meg orvosnak.


Annyit tehetsz még, hogy pár napig csak főtt rizst adsz neki egy kis csirkemellel.Illetve még az is előfordulhat, hogy nem lesz jó neki az általad választott táp.


Ha rendbe jött a széklete, kezdhetsz neki újra tápot adni, és ha akkor is rendben van, akkor adnék neki farhátat újra.

Egyébként nem lehet, hogy allergiás a csirkére?

2018. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, mert amit idáig kapott panzi hypoallergen táp csirkehúsmentes, érzékeny gyomrú kutyáknak. Öreg kutyusom kapta, mert neki a rizs+csirkemelltől(happy dog neuseeland se volt jó) is ment a hasa, egyedül a panzitól nem, ezt megette és a széklete is tökéletes volt.
2018. aug. 7. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kifejezetten kutyáknak való dolgok is a célra, mi em-biot adtunk a kutyának mikor gyomorrontása volt. Nem tudjuk mi okozta, de hányt és nem akart enni, de amúgy jókedvű volt. Másnapra rendbe is jött, utána egy ideig kapta, szerintem jót tett. De egészséges kutyáknak sem árt, szóval egy próbát megérhet.

A farhátat szerintem egy darabig hanyagold, kapjon egyféle tápot amíg rendbe nem jön, utána kezdheted az átállást.

2018. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

3-4 napig főtt csirkemell meg rizst kapjon, illetve vmi probiotikumot sem árt ha kap.


Gastroferm pet nevű por is probiotikum,az is jó.


Ha diéta mellett nem múlik a hasmas akkor állatorvoshoz menj el vele.


De túl sok mindent történt vele 2 hét alatt és még tápot is váltasz vele,nem volt túl jó ötlet.


Szóva diéta,probiotikum aztán ha helyre jött 1-2 hónapig kapja a panzis tápot. Ha a kutya beilleszkedett,meg minden jó akkor válts más tápra.


Amúgy megkérdezhetem,hogy bravecto mellett minek a foresto?????

Vagy egyik vagy másik, 2 egyszerre nem kéne használni!

2018. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert bravecto után 1 héttel szétvakarta magát. Megfürdettem, ráraktam a forestot és megszűnt a viszketése. Tudom, hogy nemkéne, de azért csak meg kéne szabadítani a parazitáktól...
2018. aug. 7. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!