Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaviadalokat mivel...

A kutyaviadalokat mivel bünteti a rendőrség?

Figyelt kérdés
A mi városunkban is hallani sajnos kutyaviadalokról, amihez úgy szereznek kutyát, hogy ellopják őket. A gazdák első dolga persze az volt hogy bejelentik a rendőrségen, ahol azonban úgy tanácsolták el, hogy a kutya nem ért 20.000 Ft-tól többet, úgyhogy nem foglalkoznak az üggyel. Azt még hozzátenném hogy a kutyaviadalt romák csinálják.
2010. jún. 20. 11:43
 1/10 anonim válasza:
0%
végtagcsonkítással... szerinted mivel?
2010. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2-5 év.

A rendőrségnek akkor is kell foglalkozni a lopással, ha nem éri el a 20.000 forintot. A kutyaviadallal pedig mindenképp. Ha le akarnak rázni akkor hívj fel egy állatvédő szervezet és velük együtt lépjetek fel. Ott jogászok is vannak, nem hagyják magukat.

2010. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az állatvédelmi törvény bünteti a kutyaviadalt! Nem a lopással kell foglalkozni a rendőrségnek ( az értékhatár alatt valóban nem az ő feladatuk, hanem a jegyző foglalkozik vele), hanem az állatkínzással, mert ez az! Az ugyanis bűncselekmény, ami már a rendőrségre tartozik!
2010. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
Börtönnel is lehet, csak nem igazán foglalkoznak vele.
2010. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már foglalkoznak. Az elmúlt félévben megszülettek az első "igazi" ítéletek,több börtönbüntetést is kiosztottak. Ismerős dolgozik hatáósági állatorvos és igazságügyi szakértőként, csak ő kb. 6 perben volt szakértő. Érdemes elindítani az eljárást.
2010. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elvileg pénzbírság és/vagy börtön, gyakorlatilag összeteheted a két kezed, ha egyáltalán hajlandóak meghallgatni. Szomorú a magyarországi hozzáállás...

Pedig fontos lenne foglalkozni az ilyen ügyekkel, mert a kutyaviadalok sokszor összefüggnek droggal, prostitúcióval, Amerikában pl. gyakran fegyverekkel is. Ha törődnének velük, egy csomó más bűnügy szálát is fel tudnák venni és nyomozni.

2010. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
17%

Figyelj,ez egy kicsit sántít.

Az a kutya amit el tudnak lopni nem hiszem hogy alkalmas lenne a verekedtetésre...

2010. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos igaz:(

A rendőrség nem tesz semmit.

Az állatvédők fognak majd neked ebben a dologban segíteni.

Ezzel énis így jártam:(

Télen ellopták a cigányok a 4hónapos szuka akitámat:(

Akit nagyon sokáig kerestem és a rendőrséget állandóan "zaklattam" ezzel az üggyel, hogy segítsenek megkeresni.

Nem érdekelte őket a dolog. Kimentem az állatvédőkkel egy közeli kutyaviadal helyszínére ahol megtaláltam az akkor már fél éves kis akitámat egy 2mx2m-es ketrec sarkába kuporodva véresen:(

Annál szörnyűbb látvány még életemben nem ért engem.

Kb 30 kutya volt egyesével kisebbnél kisebb összetákolt ketrecekbe "préselve". Főként pitek, staffordok, kaukázusiak..

Megvettem tőlük (akik a viadalokat csinálták) 70.000Ftért a kutyusomat. Mivel máshogy nem adták volna vissza.

Az állatvédők nem tudtak mit csinálni, szóltak a rendőrségnek, hogy zárják be a telepet és kobozzák el a kutyákat.

Persze a rendőrséget ez nem érdekelte.

A telep azóta is aktívan működik:(:(

Az én kutyusom mára már hála istennek jólvan:)

Már 2éves.

Itt szundít az ágyon:)

Az orvosi költségek meghalatták a 150.ezer Ft-ot (törött csontok, nyílt sebek, fertőzések....)


Bocsi hogy hosszúra sikerült de ebből az a tanulság, hogy akár a te kutyádról van szó, akár nem mindenképpen szólj erről valakinek!

2010. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Figyelj,ez egy kicsit sántít.

Az a kutya amit el tudnak lopni nem hiszem hogy alkalmas lenne a verekedtetésre..."


Szinte minden kutyát meg lehet vadítani sajnos. Ha meg semmiképpen nem tudják vadítani, akkor ő lesz az áldozat, amin a többi kutya "gyakorol"...

Feljelentés! Foglalkozniuk kell vele, ne hagyd magad!

2010. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16:21!

Hatalmas tévedésben vagy! A harci kutya állatokkal szemben agresszív, emberekkel egyáltalán nem!

A legdurvább, legvadabb pit is úgy bújik az öledbe, mint egy kiscica, csak másik kutya ne legyen a közelében.

A verekedtetés és az emberekhez való viszony - a kettőnek nem nagyon van köze egymáshoz.

Ezenkívül, amikor ellopják, akkor elvileg egy kedves, barátságos állat. Bármelyik kutyát meg lehet vadítani.

2010. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!