Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A rendőrség sem...

Mit tegyek? A rendőrség sem segít.

Figyelt kérdés

A szomszédom 5 (!) nagytestű kutyát tart (csak hármat lehet), ebből kettőt a házban, hármat pedig igen szűk kennelben. A gazdáik a bent tartott kutyákat csak úgy kiengedik- ezek többször is ránk támadtak (3 kisgyerekem van, egyikük még babakocsis), amikor a házunkból indultunk az oviba. (azaz közterületen)A jegyző nem tesz semmit, a rendőrség is kint volt, beszéltek a szomszéddal, aki megígérte, hogy "majd jobban odafigyel". De persze változás nincs, a kutyák szabadon szaladgálnak én meg csak akkor indulhatok el, ha bementek a házba.

Normális ez, hogy rettegnem kell a saját házam előtt? Féltem a gyerekeimet. Persze nem a kutyák tehetnek róla, tudom.

ja, már próbáltunk velük beszélni, de nem lehet.

Ha sintért hívok, az elviszi a kint kóborló kutyákat?


2010. jan. 21. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Én inkább szerencsétlen kutyákat próbálnám megmenteni nem a sintérnek dobni őket... De hát mit érnek ők, csak kutyák...
2010. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
keress fel állatvédőket, fajtamentőket
2010. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha az utcára engedik ki, akkor jogos a háborgásod.


Az pedig, hogy hány kutyát tart, és mit enged meg a törvény, sz*rd le, ne foglalkozz más dolgával. Ezt nem szeretem, ha valaki más dolgába beledumál.

2010. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

az elöttem válaszolónak

te mit csinálnál ha a szomszéd kutyái marcangolják a gyerekedet?semmit???????????én egyszer átéltem már ezt.de nem sok kellett volna hogy elvesszen a fél seggem:S és még most is félek a szabadon engedett kutyáktól

vadnak látszó ebektől

gyermekvédelmist ajánlom

2010. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Semmit... Akárkit bánt én tudom hogy csak egy szenvedő állat. Amúgy meg nem keveredek olyan helyzetbe hogy bánthasson. Már rég kihívtam volna valami állatvédőket, nem a sintért, hogy jól elaltassák őket, mert ő csak szros állatok...
2010. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Én szeretem a kutyákat, mi is tartunk kettőt, kerítésünk van és nem engedjük ki az utcára. Nem veszélyeztetünk másokat. A szomszédaink viszont mivel nincs kerítésük, csak kiengedik a kutyákat az utcára, és ha mi éppen arra járunk, jól nekünk jönnek. A saját gazdáját is megharapta már- én viszont nem szeretném megvárni, hogy a 6, 4 és 1 éves gyerekemnek bármi baja legyen. Így is félnek tőlük.

Én nem vagyok kutyaellenes, de a szomszéd nem tartja őket megfelelően. Náluk a kutyasétáltatás abból áll, hogy póráz, minden nélkül szabadon, felügyelet nélkül hagyják- akár órákig!!! a kutyákat.

2010. jan. 21. 18:01
 7/18 A kérdező kommentje:
17:39- nek: én nem dumálok bele más dolgába, de elegem van belőlük. Tudod amíg nem volt kerítésünk, akkor ráadásul a gyerekeim homokozójába jártak sz.rni, már elnézést... Engem nem az érdekel, hány kutyát tart, tőlem tartson akár huszat is, de MEGFELELŐEN! Vezesse pórázon ha közterületen van, és ne hagyja kóborolni.
2010. jan. 21. 18:05
 8/18 anonim válasza:
75%

Szerintem meg egyenesen a bíróságra menj.

Szedd össze - mond el, írd össze - minden eddigi küzdelmedet.

2010. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Kérd a helyi állatvédők segítségét, ők az egyetlenek, akik a kutyák érdekeit nézik, ami jogos, hisz egyedül ők nem tehetnek itt semmiről.
2010. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

"Már rég kihívtam volna valami állatvédőket, nem a sintért, hogy jól elaltassák őket, mert ő csak szros állatok..."


Az ilyen emberek miatt van annyi szenvedő kutya.. mi az h csak sz@aros állatok?? nyomorék. -.- téged kéne elaltatni..


a kérdezőn én se tudok semmit segíteni, állatmentőket, vagy esetleg valamelyik menhelyt keresd fel a környéketeken, biztos tud valamit segíteni.:)

2010. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!