Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Doberman veszélyes kutya?

A Doberman veszélyes kutya?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni. Valaki azt állítja, hogy igen valaki meg azt, hogy nem. Én eddig csak a Rottweilerről hallottam, hogy idősebb korára képes nekiugrani a saját gazdájának. Pár házzal arrébb van egy nő akinek Rottweilere van de néha ő se bír vele...

Én ha nagyobb leszek szeretnék egy Dobermant. Csak kíváncsi vagyok, hogy igaz-e vagy sem.

Most egy Vizslánk van.

13/L


2010. jún. 20. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nevelés kérdése az egész. nekünk van 4 staffordshire-ünk és mindenki azzal jön, h majd megtámad valakit, de tuti, h nem történik ilyen. akit meg nem ismernek azok ne mászkáljanak be.;)
2010. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az biztos, hogy a vizsla hozzá képest kezes-bárány. A dobermanhoz egy erős kezű és határozott, következetes gazdi nevelése kell. Ha jól van nevelve és tudja hol a határ, hol a helye, akkor nem lehet vele semmi baj.
2010. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a Rottweilerekkel kapcsolatban tényleg sokan azt állítják hogy bevadulnak öreg korban. de ez se mindegyikre igaz. amelyik jól van tartva az kezesbárány. a Doberman az valamivel szelídebb, bár őt is terület őrzésre képezték ki. bár ha megnézed, sok helyen használják MEGBÍZHATó munkakutyaként (rendőrség, és még tűzoltóságnál is láttam már dobit). csak legyél jó gazdája és nem lez gond. egyébként nekem is nagyon bejön ez a fajta, bár nekem a boxerem áll a toppon :D
2010. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
13:06-nál a pont. bármely kutya lehet veszélyes, ha rosszul van nevelve, de mindegyik lehet kezesbárány, ha te is úgy áll hozzá
2010. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
rossz kézben biztos. jó kézben, mindig pórázon talán nem.
2010. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 18 év alatt 2 dobermann szukám volt. Mindkettő kezesbárány volt, soha semmi gond nem volt velük. Ösztönösen tudták ki a barát és ki z ellenség. Sétáltatásnál sem volt soha gond velük.A legjobb barátjuk ( mindkettőnek) egy magyar vizsla és egy puli volt. Hozzáteszem soha nem voltak "csibészelve" csak józan ésszel nevelve.
2010. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem! KIfejezetten gyerekek mellé ajánlott,igaz megvesztegethetetlen,de nem a külseje miatt kell annak találni!!!
2010. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!