Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan hűti a kutyáját?

Ki hogyan hűti a kutyáját?

Figyelt kérdés
Nem tudom lehűteni a kutyám, félek baja esik. 1 éves chow kislány, fekete, hosszúszörű. Panelban élünk, a legfelső emeleten, nagyon nagy a meleg. A vízes törülközőre nem megy rá, ma konkrétan rá kellett tekerjem. Folyton megy a ventilátor és húzatot is próbáltam csinálni a lakásban, de semmi. Furán megy körbe, keresi a helyét. Inni nem akar, pedig friss vizet töltök és egy kis jégkockát is helyezek belé. Nem szokása, de folyamatosan mellettem van, most az ágyban fekszik és úgy liheb, hogy mozog az ágy alattunk. Tudkm, így hűti magát, plusz a tappancsait is áttörlöm nedves törülközővel. Nem tudom, mit csináljak még. Így én sem tudok semmit csinálni itthon, de féltem nagyon.
2018. aug. 9. 16:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki van fésülve a szőre rendesen? Hosszú szőrű kutyáknál kevésbé hatásos a mellény.

Nekem is fekete, hosszú szőrű nagytestűm van panelban. Naponta 3x kimegyünk a közelbe, ahol a park kert csapjához slag van csatlakoztatva. Jó alaposan eláztatom. Utána 3-4 bot után rohanás, és csukott szájjal alszik, fekszik. Venti megy. Néha a hatósugarába fekszik.

2018. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Vizes pólót húzok rá. Nem szereti, de bem tud kibújni belőle.
2018. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kertben él, gyakran cseréljük a vizet a talkaiban, így mindig van előtte bőségesen. Ezen kívül van egy kis medencéje, amiben toporogni szokott, vagy az "arcát mossa" néha, bele nem fekszik.
2018. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Annyira aranyos olvasni, hogy mindenki mindent bevet, hogy a kutyusaink jobban érezzék magukat :-) És ötleteket is kaptam, köszönöm! Ma már én is kevésbbé voltam stresszes, hogy mit csináljak vele. Fura, hogy néha reszket, de csak adott időpontban, ilyenkor leviszem és megy picit a gyomra, de az állatorvos szerint ez most természetes, a reszketést ő sem tudja, miért van, de elmúlik minden esetben.

Hétvégén felviszem az erdőre, úgy 2 napra, van homok, medence, remélem picit ellazul, plusz a hőmérséklet nem 40 fölötti. Nem számítottam rá, de kivételesen várom a hidegebb időszakot :-)

Mindenkinek kitartást és köszönöm!

2018. aug. 10. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!