Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ér kevesebbet a kutya,...

Miért ér kevesebbet a kutya, mint egy ember?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kikivánkoznak belőlem a következő mondatok, kérdések.

Több kérdést, választ olvasva jutottam arra, hogy ezt összefoglalva leírjam. Hónapok óta nézegetem ezt az oldalt, és amikor tudok igenis válaszolok hasznosan, hisz inkább kérdezzen az ember, mint hibázzon. Több szem többet lát --> több ember tapasztaltabb, és a kérdezők 98%a normálisan kérdez, kér tanácsot/tapasztalatot.

Mégis néhány ember olyan ordenalé stílusban ad választ, hogy az már szánalmas. Számomra mégis gusztustalabb, amikor az ember kutyáját kezdik el szídni. Hisz minden gyerek pont annyira lesz okos, amennyire a családja neveli. A kutyák örök gyerekek, örökké tanítjani kell, jutalmazni, és dicsérni. Nemrég láttam, hogy valaki nagy betűvel írta az Ő betűt, amikor a kutyájáról beszélt, és ezért az egyik válaszoló lecseszte.

A kutya nem kevesebb, mint 1 ember. Ha a párom, szüleim, barátaim nevét képes vagyok nagybetűvel írni, akkor a kutyám is megérdemli! (Hozzátenném nem én voltam az, én csak olvastam).

A kutyának ugyanannyi joga van élni, mint bármelyik embernek. A kutyának ugyanúgy kell a szabadság, mint Neked, vagy bárki másnak. Kell, hogy elbóklásszon perceket a fűben szagolva, és kell egy szerető Gazdi, aki megöleli, megsimogatja, ételt ad neki, fürdeti, orvoshoz viszi, aki védekezik minden rovar ellen. A kutyának biztonságra van szüksége szeretetre, és egy családra, ahol családtag nem kerti dísz (tisztelet azoknak, akik a kerti kutyájukkal kellően törődnek!) Bár én nem lennék képes kizárni, kint tartani egy életen át akarmekkora is az a kutyus. Ha szükség lenne rá átrendezném a ház egyik részét, de a kutyának bent is lenne kanapéja, ha tényleg akkora, hogy az ágyamban nem férnénk el. Van kutya, aki nem szeret bent lenni megértem, és azok az emberek ezt ne vegyék magukra.

Tovább. A kutya miért nem döntheti el mit szeret enni? A gazdi dolga, hogy prémium minőséggel etesse (táp,barf). Ha a tápnál maradunk van több prémium, és szuperprémium táp. Miért lusták annyira az emberek, hogy a jó minőségből kisérletezzenek? Ha nem szereti az egyik fajtát, lehet a másik fajtát szeretni fogja. Ahogy Te magad is válogatsz, így és ilyen szinten a kutyának ia engedd meg! Nyilván zárd ki ezt a részt, ha a kutyusod beteg, és speciális tápot kell ennie.

A kutyának miért lent van a helye? Azért, mert szőrös, és nem beszél? Te is szőrös vagy vegülis, és Te sem tudsz ugatni kutya nyelven. Azért, mert az ember kezében van a kutya élete, azért soha nem néztem magasabb rangúnak magamat, mint a kutyáimat. Jól kell neveli, jól kell bánni vele, és ha fél igenis meg kell mutatni neki, hogy nincs mitől. Nem annyival elintézni, hogy majd megnyugszik. Meg, hogy nem szabad simogatni, mert erősíted benne. A gyereket sem öleled meg, ha átrohan, hogy Anya Apa félek? A kutya semmivel nem kevesebb. A kutya egy ember életéhez képest sajnos kevés ideig elő örök gyerek.

Miért nem lehet igazi családtagként kezelni? Miért mi emberek akarunk megszabdni mindent?

Nem kell átesni a ló túloldalára, nem kell csilivili ruha a kutyának, sem csillogó póráz. Csupán csak, amit Ők is értékelni tudnak.

Köszönöm, hogy elolvastad, és kíváncsian várom a véleményeket!


2018. aug. 9. 21:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%

Ertem amit mondani szeretnel es latszik az is, hogy nagyon szeret(n)ed is a kutyadat, viszont nagyon-nagyon sokat kell meg tanulnod a kutyatartasrol.


Az en mottom az a sajatjaimnal, hogy „Neveld ugy mint egy kutyat/allatot, de vedd emberszamba!“ ezen az uton haladj, ha kutyad van/lesz, kulonben a kutyanak nem lesz jo.

A kutya mivoltjat pedig ugy fogod tudni tisztelni, ha kicsit utana olvasol, nezegetsz a falkabeli szerepeknek.

Tovabba a kutyanak nincs igenye az agyhoz/kanapehoz, nezd meg, hany olyan hajlektalan van a vilagban, akinek kutyaja van es imadjak egymast! Premium tapja megsincs, meg csak lehet, hogy egy sator sincs a fejuk felett, jateka a bot vagy a toboz kizarolagosan vagy egy leeresztett labda a kukabol, megis jol nevelt a kutyus es latszik: imadja a gazdajat. (Egyebkent az ilyen emberek altalaban a kutyajukert mindent tipusuak)

Na de: nekem 2 kutyam van. Az agyamban aludhatnanak, ha akarnanak, megsem teszik, maguktol. Lefekszenek a szonyegre az agy melle ha mi a ferjemmel elaludtunk, viszont a kanapen egyutt nezunk TV-t estenkent. Szerintem eleg jol etetjuk oket, mi BARFozunk plusz ott van a premium kutyatap is. Ha muteni kell oket valamiert, allatorvoshoz kell vinni, egybol mennek. Kutyasuliba csak azert nem viszem, mert mar nem az elso kutyaim, de ha olyan visekedesbeli problema lepne fel, ami indokolna, gondolkodas nelkul mennek. Mindemellett mindegyik tud labdazni, a kisebbikkel most tanulunk frisbizni illetve a kert ellenere napi 3* setalunk. Ez mar sok mindenkinel kiverheti a biztositekot, meg mondhatnak, hogy ez mar tulzas. Szerintem nem. Tudom, hogy jo eletuk van.


Szoval a lenyeg, hogy Ok allatok es nem emberek, de itt jon az, amit te mondani szeretnel: megerdemlik a meltanyos kutyaeletet.

2018. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
végre valaki aki reálisan látja a dolgot
2018. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%

"Nálam a macska fennt ül a konyhaasztalon, amikor vacsorázok."


Én nagyon szeretem a macskákat de bäszki, hagyod hogy a konyhaasztalra felugorjon? Valakinek ennyire nincsen igénye a higiéniára? Ugyanezt gondolom arról is amikor valaki a kutyájával alszik.

2018. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

Én olyat láttam hogy a csaj a nyuszija végtermékét vette a szájába.. és ez nem kamu..valahogy el is ment a kedvem felszedni a csajt :D


Néhényan tényleg túlzásba viszik ezt az állatszeretet. Szerintem ez egyébként szeretet hiányra utal, amit csak a házikedvenccel helyettesít.


Én is szeretem őket de velük aludni, meg egy asztalnál enni velük.. azért na :D

2018. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

#13 Már bocs, de a macska jóval tisztább állat, mint te. Miért ne lehetne az asztalon? A tenyereden, amivel az ételhez nyúlsz, 10x annyi kórokozó van mint az egész macskán együttvéve.


Ez sajnos így van, nézz utána. Mi hemzsegünk a baciktól. Főleg a tenyerünk, amivel mindent összetapizunk. A bőrünk ráadásul a fertőzések melegágya.

2018. aug. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%

#15 mar nem azert de ezt a baromsagot Te honnan vetted? Kerlek mutasd meg azt a kutatast, ahol ez ott van feketen-feheren, mert akkora evidenciakent irtad ide, minthogy kek az eg.

A macska napi rengetegszer mosakodik. A szaj bakteriumfloraja annyi bacival van tele, mint a vegbel. Szerinted ha igy nyalogatja magat?

Azt viszobt alairom, hogy az utcan sokkal tobb undorito dolgot ossze lehet szedni, viszont azt is kijelenteni, hogy higienikus lenne....

Errol eszembe jut az a sztori, amikor a kutyam meg nagyon pici volt, kb 4-5 honapos es buszon utaztam vele. Egy no odaallt melle es elkezdte fagyival etetni, miutan a kutya nyalt belole O is lenyalta, azzal, hogy szegeny kutya tobb bacit kap el tole, mint O tole. Kicsit merges voltam, mert akkor minek etette?:D

2018. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem amikor a macskám a kis érdes nyelvével elkezdi nyalogatni a bőröm. Olyankor mindig elolvadok, egészen addig amíg eszembe nem jut hogy előbb a segglyukát nyalogatta ugyanígy. :D Tiszta állat de azért nem annyira hogy ott ahol az ember az ételét készíti/fogyasztja is odaengedje. Az a helyzet hogy én étkezés előtt kezet szoktam mosni, szóval biztosan nincs rajta semmi kórokozó. Ezt neked is tudom javasolni.
2018. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!