Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb mozgásigényű, lakásban...

Kisebb mozgásigényű, lakásban tartásra alkalmas, közepes testű kutya: milyen fajtát ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Első saját kutya lenne. Épp azért, mert kutyás tapasztalatom kevés van, maradnék inkább a fajtatiszta, tenyésztőtől vett kutyánál, mint a menhelyinél.


Nem kedvelem a nyomott orrú fajtákat, mint a bulldogok, nem tartom egészségesnek a kutyára nézve, pedig tudom, hogy rájuk pont jellemzőek ezem. Valamint a kicsi és népszerű lakáskutyák sem a szívem csücskei, mint a Yorkie, Bichonok, csivava, Westie.


Ezeknél nagyobb testű, lehetőleg nem túl hosszúszőrű fajtára gondoltam.


Álomfajtáim közé a retrieverek (inkább Golden) tartoznak, de nem tudom, ők mennyire lennének alkalmasak.


További szempont, hogy más állatokkal jól kijöjjön, mert van egy szobacica is.


Kutyaovi, kutyaiskola, napi többszöri séta megoldható (min. 3-4), rengeteg időt lennénk vele, mert én egyetem utolsó évében járok, a párom pedig otthonról dolgozik. Szeretném tanítani, sokat játszani vele, kirándulni vele (külföldre is, repülővel).


Tudtok valamilyen fajtát javasolni?


A válaszokat előre is köszi.



2018. aug. 10. 10:45
1 2
 11/15 MonRo ***** válasza:
76%

Azon a tényen nem változtat, hogy az egyik legjobban szőrehullató fajta. Kiváló fajta különben.

Közép schnauzer nem olyan könnyen kezelhető fajta (makacs, dominánsabb), magas mozgásigénnyel.

2018. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, figyeljünk már oda milyen fajtát ajánlunk!


Közép schnauzerem van. Na ő minden csak kisebb mozgásigényű nem! Ilyen kánikulában is állandóan csak futna, ha hagynánk. Le sem lehet lőni. És kezdőnek, kevés kutyás tapasztalattam NEM AJÁNLOM! Makacs, akaratos, de érzékeny kutyafajta. Túlzott dominanciára fokozottan hajlamosak és szeretnek olykor-olykor balhézni.

Nagyon temperamentumosak.


Persze aki szereti az ilyen kutyákat (mint én is) és nem riad el a rengeteg kihívástól, néha kudarctól és elég határozott, tud kezelni egy ilyen fajtát, annak álomkutya lehet, másnak viszont nem ajánlom.


Szóval a kérdező igényeinek nem felelnek meg a közép schnauzerek, légyszíves aki nem ismeri a fajtát az ne is ajánlgassa. Köszi ;) !

2018. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 OdiKai válasza:
68%
Cavalier King Charles spániel. Tökéletes kezdő kutya. Csak ajánlani tudom. Olvass utána.
2018. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De, változtat, ugyanis az enyémnek szinte nem is hullik.
2018. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
49%
Uszkár és spániel. Ha vállalod a nyíratást,nem lesz velük gond.
2018. aug. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!