Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állateledel kisbolt nyitása?...

Állateledel kisbolt nyitása? Te hogy állnál neki?

Figyelt kérdés

Nyilván első a sok pénz. De bérelni, vagy megvenni egy helyet érné meg jobban?

Milyen állatoknak tartanál, és miket?

Én elsősorban kutyaorientált boltot szeretnék nyitni, de lenne benne cica, tengerimalac, és nyuszi táplálék is. Játékok, védekezési lehetőségek, jutalomfalat.

Csakis közép-felső, és prémium márkával szeretnék foglalkozni. Nem adnék ki a kezemből állatoknak ártalmas eledelt.

Tudja valaki, hogy nagykerből honnan rendelik a boltok a cuccokat?

Egyenlőre egy kisebb, de nem mini bolt az álmom.

Mivel az egész még csak félretett pénz, és elképzelés, így abban is segítségeteket szeretném kérni, hogy hogy érné meg belekezdeni?

Egyik ismerősömnek van egy családi vállalkása - állatbolt. Régen mindig hozzájuk jártam, és amúgy is barátok voltunk éveken át, így egy picit beleláttam a dolgokba. Elég jól megy ma is a boltjuk. Már nem beszélünk, elég csúnya dolgot tett ellenem, tőle már nem tudok tanácsot/segítséget kérni.

Tudom, hogy nem mindegy hogy hol lenne a bolt, és ez az egyik legfontosabb kezdés. Budapest, illetve Budapest vonzáskörében tervezem. Az árak sem mindegyek. Nem lennék/leszek egy drága bolt, de szeretném, ha nekem is megérné.

Minden tippet tanácsot ötletet szívesen olvasok!

Köszönöm!


2018. aug. 10. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem éri meg. A netről rendel jó áron a legtöbb kutyás a környezetemben, vagy a Fressnapfba jár.

Mondjuk ha árulnál nyers, fagyasztott húst, akkor lehetne esélyed. Sokan nyersen etetnek, és az állatosoknál olcsóbb a fagyasztott hús, jó minőségben, mint a hentesnél, vagy a piacon. Azok az állateledelesek szinte abból élnek. Tápot mint írtam a netről éri meg rendelni.

2018. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm árul nyers húst. Az is sokat rádob nekik.

Én viszont egy kis boltban veszem a tápot nem rendelem. Ahol én veszem ott ismer az eladó, és majdhogynem beszerzési áron adja nekem. Néztem neten, és amivel én etetek N&D táp az sokkal drágább, mint, ahol én veszem.

Nem tudom mennyire éri meg neki, de amikor előttem vásárolnak nekik drágábban adja, a kiírt ár szerint.

Pedig fél éve ismerem csak azt a boltot, de sűrűn járok oda finomságokért, vagy csak benézni. Az eladó hiányolja, ha kutya nélkül megyek. Amikor viszem magammal mindig ad neki ingyen jutalomfalatot, amit nem enged kifizetni.

2018. aug. 10. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
hát ha szeretned akk megeri ha penzert akarod akk naon keves haszna lesz, ez olyan ipar ahol te csak viszont eladovagy, és nem termelsz semmit, és amig kialakul a piac fenkel tartani, és az is kérdéses h az albérletet tudnad-e fizetni,
2018. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy megérné, viszont csak akkor, ha kezdetben nagyon kevés haszonnal adnál el mindent. Egyre többen vennék észre, hogy jó minőségű dolgokat árulsz olcsón, így fenntartható lenne a dolog, viszont ha átlagos állateledelbolt áron adsz el mindent, akkor nem éri meg.
2018. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez igy szep, meg jo, hogy szeretnel egy ilyen boltot, de ha ennyire nem vagy kepben a gazdasagi dolgokkal, hogy hogyan erdemes boltot nyitni, akkor en felkeresnek a helyedben egy tanacsadot, mert minimum egy uzleti tervet kesziteni kellene.


Kellene piackutatas, hogy hol van kereslet azokra a termekekre, amiket arulni akarsz, egyaltalan van-e. Azon a kornyeken kepes vagy-e megfizetni egy bolthelyiseget, akar berled, akar megvasarolod, kitermeli-e a bolt a koltsegeket, helyiseg, rezsi, munkaero, adok, karbantartas, engedelyek, konyvelo, marketing, stb., hogy csak az alapdolgokat emlitsem. Lehet, hogy erdemesebb webshopot nyitni vagy akar egy fizikailag letezo boltot webshoppal kiegesziteni. Mert kulonben arra is gondolni kell, hogy mennyi arut tudsz raktarozni es meg kell tervezni, hogy azt mennyi ido alatt tudod eladni, mikor rendelhetsz ujat, stb.

Hany ev kell, hogy a befektetett penz megteruljon es elkezdjen profitot termelni a bolt. Es amig elkezd profitot termelni, addig mibol fogsz tudni megelni.

Ezeket a dolgokat nagyon erdemes atgondolni, mert kulonben mar a legelejen csodbe mesz.


Megjegyzem, hogy nagyon sokan webshopbol rendelnek ilyen termekeket, magamat is beleertve, mert pl. ha nagy tetelben rendelek kutyatapot, akkor joval olcsobban jovok ki hosszutavon es meg ki is szallitjak, nem kell 60-80 kg tapot cipelnem.

2018. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt felénk van egy testvérpár, akik állateledelboltot nyitottak. Nagyon ügyesek, elég szép vevőkörük van, mert:


Minőségi cuccaik vannak, olyan áron adják a dolgokat, mintha internetről rendelnéd, de ugye nincs szállítási költség és azonnal nálad a termék. Nagyon értenek a kutyákhoz, remek tanácsot adnak. Hihetetlen kedvesek és közvetlenek. Az üzletük maximálisan kutyabarát.

Szerveznek programokat is, megnyitót, kutyaszépségversenyt, kutyás találkozókat (ezt mind hivatalosan, bérlik a programok helyszínét) .


Tudom, hogy ők bérlik a bolthelyet.


DE! Nekik ez másodállás, főállásban dolgoznak máshol. Az apjuk cége takarmányt árul haszonállatoknak, azokat is forgalmazzák, gondolom onnan is van bevétel. És a családjuk rengeteget segít szóval nem a semmiből építettek ki egy ilyen szuper üzletet. Mellesleg most nyitották meg a városban a második boltjukat.


Elmondom, hogy én miért náluk vásárolok, mit várnék el egy állateledelbolttól:


1. Kutyabarát üzlet, lehet kutyával vásárolni, az eladó is rajong a kutyákért.


2. Szakértelem. Remek tanácsokat ad a boltos, lehet kérdéssel fordulni hozzá. Tudja mit árul.


3. Rengeteg termék (sok nyakörv, póráz, táp, egyéb kiegészítők) .


4. Szimpatukus, kedves, közvetlen eladó.


5. Jó árak. Ez nem azt jelenti, hogy fillérekért kell adni a termékeket, de ne sokkal legyen drágább, mint az internetről megvenni. Csak akkor éri meg boltban vásárolni.


+1.Folyamatos újítások, programok.


Jó még, ha kapható a boltban valami ami máshol nehezebben beszerezhető (mint ahogy írták pl. a nyers hús, ebből sokféle)


Esetleg azzal lehet kicsit turbózni a boltot, hogy rendelsz dolgokat mondjuk Ebayről, wishről vagy más hasonló oldalról olcsón (pl. Párszáz forintos labdákat,nyakörveket, hámokat) és te is csak pár száz forint hasznot raksz rá. Így kapsz viszonylag olcsó termékeket.

2018. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kutyás barátom szeretett volna nyitni egy állatos boltot.


De körbe járta minden oldalról és végül rájött,hogy nincs értelme,hiszem a sok webshopról olcsón veszed a dolgokat.


Míg nem voltak webshoppok én is jártam állateledel boltba tápért,pórázért és mi egyébért.


De utóbbi években annyira felkapott lett a webshop és sok akció is.


Nem éri meg boltba venni már.


Boltba inkább az idősebbek járnak szerintem meg az új kutyások.

De idősek szerintem inkább pedigree és társait veszik :/

2018. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmi értelme, mert aki nem az áruházas szarokkal etet, azok netről rendelnek. Akkor lennél életképes egy ilyen bolttal, ha a netes áron adnád. Akkor viszont nem lenne haszon amiből el tudnád tartani a boltot, nemhogy még profitot is termeljen. Nem véletlen, hogy a tápos boltok minden mást is árulnak.

Ennek a 90-es, 2000-res években lett volna értelme. Aki akkor elindította az jól járt. Mondjuk ez kb. minden területre igaz, nemcsak állatboltra.

2021. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!