Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baba mellé milyen kutyust?

Baba mellé milyen kutyust?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a kertünkbe egy blökit, aki jó házőrző/jelzőkutya lenne. Nem lakásban tartanánk, de hatalmas udvara lenne és sok szeretetet, törődést kapna. Azt is szeretném, ha a kisfiam kutya mellett nőne fel, szeretné az állatokat, ahogy én is. Mindenképpen kölyökre, vagy fiatal kutyusra gondoltam. Szerintetek melyik fajta a legjobb kicsi gyerek mellé? A baba 5,5 hónapos, a kutya kb. egy hónap múlva jöhetne.

2018. aug. 11. 21:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
German Shepherd.
2018. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Golden retriever. Igazi okos, barátságos családkutya!
2018. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Egy önérzetes törpetacsi keményen birtokba tudná venni a portát, mellé egy valódi úr és egy igazi jó bohóc egyetlen kiismerhetetlen lélekben.
2018. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
+1 szavazat a golden retrieverre. Mi lakásban lakunk, de kertbe tuti ilyen kutyust vennék. :)
2018. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
Ezt nagyon meg kell gondolni semmiképp sem harci kutyát az akkor jó választás csak,ha a gazdinak van ideje kepezni foglalkozni az állattal sokkal többet,mint egy átlagos kutyussal. Mondjuk ez alap kéne,hogy legyen a gyermek nélküli pároknak is. Hányszor hallani,hogy a gazdájának nekiment a kutya hát persze,mert megvette,hogy majd jól megvédi a területet a pitbull...stb. Na mindegy mindenkèpp gyerekbarát kutyust válasszatok. A Goldent én is ajánlom vagy pedig a nagy kedvencemet a Dalmatát sajnos még nem volt szerencsém soha,hogy legyen mindig mentett kutyusaink voltak ők meg keverékek. De ha egyszer lesz egy kutyám Dalmata lesz imádom őket. ☺
2018. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Labrador vagy golden retriever.

(Egyébként érdekes, de a "harci kutyàkat" régen kimondottan kisgyerek mellett tartottàk, a neten sok ilyen fényképet lehet làtni. A genetuka mellett sokat szàmìt a nevelés is!)

2018. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
2%

“Azt is szeretném, ha a kisfiam kutya mellett nőne fel, szeretné az állatokat, ahogy én is.”


Mi van?? Most ez komoly? Persze, remek ötlet kisgyerek mellé direkt kutyát venni, hisz nem látni/hallani épp elég olyan esetet, mikor a “jajdenagyonbarátságos” kutya nekiment szeretett gazdijának vagy épp a gyereknek. Azért mert te szereted a kutyákat, miért kellelőre belenevelni a gyerekbe is? Majd ő eldönti, hogy milyen állatot szeret, kutyát, esetleg macskát, esetleg teknőst vagy barmilyen más állatot.

Önszántamból biztos, hogy soha semmilyen kutyát nem tartanék a gyerekem mellett, kockáztatva ezzel pl a testi épségét....

2018. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Fúj, micsoda szaranya vagy kérdező, mert kutyát akarsz a gyerek mellé! :D (irónia)

Nekünk egy komondorunk van, imádják egymást a 10 hónapos fiammal. :) Minden csak neveles kérdése, mindkét félnél.

2018. aug. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Azert egy kölyök kutyával kosd fel a gatyádat. Rengeteg foglalkozást igényel, akar egy gyerek. En direkt kutyat akartam elobb hogy mar ne kínlódjak picibaba mellett, mivel a kölykök harapnak, asmnak, rombolnak, ragnak...stb. most mult 2 eves a nemetjuhaszom, es 8 hónapos terhes vagyok. A babakocsi melletti séta gyakorlása alatt tartunk. De ugy erzem érzi, mert mióta terhes vagyok rengeteget komolyodott. Raadasul szukát vettem, es egy iszonyat akaratos egyedet fogtam ki. Hat sok sikert kívánok! En soha de soha nem vállalnék kölyköt picibaba mellett.
2018. aug. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk eddig két kutya volt, az első egy dàn dog keverék, a mostani egy szetter keverék szuka.

Mindkettő nagytestű, nyugodt, csendes fajta. Akkor ugat, ha oka van. Mindkettő már felnőtt volt, mikor gyerek érkezett a családba. Szerintem ez jobb volt így. Kiskutya és kisbaba is sok időt és odafigyelést igényel.

A szuka kutyák jobban elvannak a gyerekekkel. Ösztönösen érzik, hogy finomabban kell mozogni, nem ugrik rá, hagyja magát nyúzni.

A kistestű kutyák izgágák, hisztisek, és nagyon gyakori, hogy egygazdás, féltékeny. Tacskó gyerek mellé nem való.

2018. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!