Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszak kutyát?

Hogyan válasszak kutyát?

Figyelt kérdés
Elvált szüleim vannak, és anyukámnak most lett egy új barátja. Ő éppen egy családiházat épít, és nem régiben elütötték a kutyusát. A ház körülbelül nyárra kész lesz, és anyum azt mondta hogy ha kész lesz a ház akkor lehet egy kutyám. Na most. A kedvenc kutyafajtám a shiba inu, de szeretnék egy kutya-életet is menteni, azzal hogy menhelyről hozok ki kutyát, de ott nem mindig van kölyök (mindenképp kölyköt akarok). Azt is szeretném hogy kinti-benti kutya legyen. Szeretnék fajtiszta kutyust, de lehet hogy a menhelyiek is tudnak úgy viselkedni mint egy fajtiszta, de lehet rossz körülmények közül keveredtek ki, meg lehet hogy öröklődésből kifolyólag betegségük is van. Szóval vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban. De a lényeg, hogy szerintetek fajtiszta, vagy menhelyi kutyus?

#kutya #fajtiszta #UV #shiba inu #szeretemakutyusokat
2018. márc. 17. 23:03
 1/4 anonim válasza:
56%
Amelyik felé húz a szíved. Arra számolj, hogy egy fajtiszta kutya sokkal drágább, már ha pénzért veszed. Arra is figyelj, hogy megbízható, leinformálható tenyésztőtől vegyél, mert hiába fajtiszta egy kutya, sok a beltenyészed, ahol csak a pénzre hajtanak. Ott meg aztán lehet akármilyen yorkie, pincsi stb. 99% hogy a kutyanának lesz valami betegsége. Ideggyengeség, rossz fogak, allergia, cukorbetegség, daganat, hasonlók. A menhelyi kutyákról általánosságban az a tapasztalatom, hogy semmivel sem neveletlenebbek, sőt igen hálásak. Ráadásul te mindenképp kölyköt akarsz, azok pedig trénelhetőek így is-úgy is. Mindegy milyen kutya, foglalkozni kell vele. Rendszeresen elvinni oltásra, vizsgálatokra, napi kétszer séta, jó minőségű, korának megfeleő eledel, sok játék. Én mindenképp javaslom a kutyaiskolát.
2018. márc. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

BOCSANAT HOGY BELESZOLOK CSAK CSESZI A CSŐRŐM HOGY AZ ‘’FAJTATISZTA’’

de mindenesetre ha fajtatisztát akarsz venni akkor törzskönyveset mert az 100%hogy fajta tiszta és nyilván jol is vannak nevelve...

De mindenesetre én örökbe fogadnék egy kutyust:) hidd el neked is és neki is nagyon nagy boldogság lesz:) nem muszáj kölyköt ha van 1éves az is nagyon jó:) én 3 kutyát is fogadtam örökbe és jó életük van,hogy végre van valakiük:) a lényeg én az örökbefogadást támogatom:)

2018. márc. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
26%
Ennek a kategóriának mi köze ehhez?
2018. márc. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős vagy, de shiba nem gyereknek és nem tapasztalatlan kutyásnak való. Nehezen nevelhető. Emellett nagyon drága is.


Hacsak nincsenek kiállítási vagy más olyan céljaid, amihez muszáj, hogy törzskönyvezett kutyád legyen, akkor inkább fogadj örökbe. Nem tudom, merre laktok, de pl. Szentendrén a menhelyen szinte állandóan vannak kölyökkutyák (sajnos).


Keverék kutyák általában viszonylag egészségesek. A leginkább betegesek a törzskönyv nélküli, fajtatisztának hazudott fajtajellegű kutyák szoktak lenni. Persze ez nem szentírás, kivételek vannak.


Azt javaslom, hogy nézz körül több menhelyen is, ismerkedj a kutyákkal, szerintem megtalálod a kutyusodat hamar. :)


Ha mégis fajtatiszta mellett döntesz, akkor viszont jó hírű tenyésztőtől vegyél csak kutyát, törzskönyvvel, szerződéssel.

2018. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!