Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen látványos trükköket...

Milyen látványos trükköket érdemes megtanítani a kutyának?

Figyelt kérdés

Már közel 20 trükköt tud, de folyamatosan igényli az új trükkök tanítását. Nagyon gyorsan tanul, kb. 15 perc alatt megtanul egy bonyolultabb trükköt (vezényszó és kézjel használatával, utána gyakoroljuk és fejlesztjük, hogy csak vezényszóra is megcsinálja) . Pozitív megerősítéssel tanul, a nehezebb trükköket klikkerrel, vagy, ha valamelyik trükknél elakadunk, ott is bevetem a klikkert.


Szóval adódott egy lehetőség, hogy elkezdhetnék fellépésekre járni egy egyesülettel, ezért szeretnénk a repertoárunkat látványosabb trükkökkel bővíteni.


Eddig ezeket tudja: ül, fekszik, piti, 2 lábon járás, forog, forog a másik irányba, kirakott lábamon átugrik, hátamon átugrik, ha hídban vagyok a hasamon átugrik, pacsi (mindkét lábbal megy) , ölel (kezem megöleli), a kinyújtott kezemre rárakja a két mellső lábát, ugrókötélen átugrik, integet, halottat játszik (mikor "lelövöm" ), két mellső lábával egy dobozra támaszkodik és a hátsó lábaival körbemegy a dobozon, hempereg, miközben sétálok a lábaim között szlalomozik, a két mellső lábával a lábfejemre áll és úgy megyünk, megkerül engem és még lehet kihagytam dolgokat :D .


Ezeket nem felvágásból írtam le, hanem, hogy ezeket a trükköket már nem kell ajánlani, mert tudja.


2018. aug. 13. 13:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért vetted ennyire magadra amit írtam. Egy kutyának feladatot kell adni (nyomkeresés, agility, akármi, a fajtától függően), ezzel elégíted ki a mozgásigényét és az ösztöneit. Amit te csinálsz azzal csak lefoglalod az agyát, egyébként semmi más értelme nincs ezeknek a trükköknek. A két lábra ugrás meg hasonlók ráadásul még az ízületeket is tönkreteszi hosszútávon.
2018. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Azért vettem magamra, mert olyanba szólsz bele amihez nem értesz. Ha nem tudsz értelmes választ adni a KÉRDÉSRE, akkor ne is írj semmit. Amúgy meg van ilyen sport is, Dog Dancing a neve, szóval csak nem lehetnek ördögtől való dolgok ezek a trükkök.


Mire jók? Lefárasztom agyilag! Építem a kapcsolatunkat!

2018. aug. 15. 13:23
 13/13 A kérdező kommentje:

Mégegyszer mondom, hogy még a kutyámat sem ismered, szóval olyanról papolsz amit nem is tudsz. Láttad a kutyám? Nem! Honnan tudod, hogy nem élvezi? Ha pedig élvezi a kutya, akkor már nem felesleges.


Mert amúgy a minden napi agility nem terheli az ízületeit. Áááá, dehoooogy!


És azt sem tudod, hogy védekezek-e ellene. Képzeld, kap ízületvédőt ;)

2018. aug. 15. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!