Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tud lábra állni a...

Miért nem tud lábra állni a frissen ivartalanított kutyám?

Figyelt kérdés

Tegnap délután ivartalanították a 2 éves kan Havanesem. Tudni kell róla hogy elég érzékeny kutya, 1 szurin is szokott visítani, alacsony a fájdalomküszöbe. Nos az a helyzet hogy mióta kitisztult a tudata a bódításból csak fekszik. Néha kitolja a fenekét és úgy marad majd vissza csúszik. Néha tolatva! vánszorog pár centit és fekszik tovább. Az előbb mikor megint kitolta a hátsó felét ,megfogtam a mellkasát és felállítottam erre iszonyúan elkezdett nyüszíteni.


Felhívtam a dokit szerinte normális ha fekszik 1-2 napot a kutya.

Nálatok hogy volt? Lehet hogy csak ennyire érzékeny a kutya?


2018. aug. 15. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám amint haza hoztuk az ivartalanításról, már lassan lábra is állt. Viszont ő ilyen, nem tud egy helyben feküdni, muszáj mozgásban lennie.


Viszont teljesen normális, hogy napokig csak fekszik, nem csoda, hisz mégis csak egy műtétről van szó. Nem tudom, hogy mit vársz ennyi idő után, de ne aggódj, ez természetes.

2018. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó csak megijedtem mert kb mindenhol azt hallottam h áááá meg se kottyant a kutyának másnap már ugrált szaladgált. Nem eszik nem iszik sajnos. De köszönöm.
2018. aug. 15. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy nem eszik, nem iszik, az az első napon még teljesen normális. Másnap innia már kellene (első nap még benne van az infúzió is, a gyomra is háboroghat az altatószertől, nem is szomjas). Jó esetben az étvágya is visszajön másnapra, de egy-két napon belül biztosan. Az, hogy sokat(!) fekszenek műtét után, az normális még az első egy-két napban. Az, hogy állandóan(!) fekszenek, az viszont nem az. Nekem szukáim voltak-vannak, ivartalanítás után - és az hasi műtét - mindegyik lábra tudott állni pár órán belül, ha még imbolyogva is. Az utolsó esetben konkrétan már a műtőből is saját lábon jött elő, mikor érte mentünk. Ő is sokat feküdt persze, de szó nem volt arról, hogy ne tudna lábra állni.

Furcsa, ahogy a kutyusod viselkedik, de azért műtét napján még lehetnek furcsaságok. Viszont ha holnapig sem javul meg a helyzet, akkor mindenképpen kérj tanácsot, mutasd meg újra állatorvosnak, hiszen majd a dolgát is muszáj lesz végeznie. Az például nagyon nagy baj, ha nem tud pisilni egy ilyen műtét után, volt egy ismerősöm, aki évekkel ezelőtt így veszítette el az egy éves kutyusát. Ivartalanítás után nem tudott pisilni, kiderült, hogy volt egy veseproblémája, amiről nem tudtak a műtét előtt, és elzáródott neki valami, újraműtötték, de nem tudták megmenteni. :(

2018. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutya? Nem akarok vészmadár lenni, de ha még mindig nem akar felállni, én elvinném másik állatorvoshoz. Szerintem ez nem normális.
2018. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már elfogadta az ételt és egy nagyon keveset ivott is. De nem pisil és nem kakil. Nem egy helyben fekszik mert néha nagy nehezen megmozdul, de ha hívom is hogy menjünk sétálni feláll aztán azonnal visszafekszik :/ Meg továbbra is néha feláll a hátsó lábára ugy hogy közben a mellsőkkel fekszik tehát kinyomja a fenekét és így marad. Megfogni nem engedi magát mert morog :( ebből állatorvos lesz szerintem ez nagyon nem normális így
2018. aug. 15. 21:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Na most pisilt már az előbb :)
2018. aug. 15. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne babusgasd, ne sajnálkozz rajta, hogy fáj a bibid, picim?

Azt meg ne engedd, hogy rád morogjon, ha hozzá akarsz érni.Ha hívod, nem megy, akkor maradjon, ahol van. Az ételét nehogy a szája elé tedd. Kicsit távolabb,, hogy fel kelljen kelnie hozzá. Ne izgulj, nem fog éhen halni.

2018. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!