Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős korukban tüzelnek...

Milyen idős korukban tüzelnek először a huskyk?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta majd csak két éves korában tüzel először mert ez jellemző a fajtára. De még csak egy éves a kutyám és a szeméremajkai (vagy ahogy náluk mondják) látszanak. Vért nem láttam mondjuk sehol. Lehet hogy az orvos tévedett vagy valami baja lehet a kutyámnak?
2018. aug. 17. 05:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, 7-8 hónapos korában akart az lenni, de azt hiszem enélkül is rájöttél, hogy csak elírás volt. :D
2018. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Mi az a papír zseni próba?


Fogsz egy papírzsebkendőt és odanyomod a kutya pérájához. Ha tüzel, látszani fog a zsebkendőn az elszíneződés .

2018. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. A kan már öreg őt emiatt nem akarjuk, a huskyt említettük az állatorvosnak, de ellenzi az ivartalanítás.

Ezt a kérdést is én írtam ki korábban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9319639-fole..

2018. aug. 17. 12:05
 14/17 anonim ***** válasza:

Hú basszus, (újra az első válaszoló vagyok), az orvosotoknak szerintem valami komoly beütése lehet. Nem tudom helyileg hol vagy kedves kérdező, de ha van más lehetőség, akkor szerintem jobban jársz, ha dokit váltasz. Sosem találkoztam még olyan orvossal, aki az ivartalanítást ellenezte volna. Egészségügyi okból kifejezetten ajánlani szokták. Persze, tudod, ahogy mondják, a gyógyszeriparban van a legnagyobb pénz, amiből az orvosoknak is csurran-cseppen, így már meg sem lep, ha még egy állatorvos is bogyókkal tömné a "pácienst". Meg hát ugye, az ilyen pénzéhes dokiknak az is jól jön, ha a kutya még álvemhes is lesz, az is jó kis lóvé lehet nekik. A kutya pedig szenved.


Nem tudom mondd-e neked valami a gennyes méhgyulladás (mivel eddig kan kutyád volt, talán nem), de nézz utána, csúnya dolog, és az egyik legjobb érv az ivartalanítás mellett. Hacsak nem tenyésztő, vagy ne adj'Isten szaporító valaki, akkor nincs is értelme ivarosan hagyni a kutyát, főleg a szukákat. És ugye amellett, hogy több betegség is megelőzhető ivartalanítással a kutyáknál, nagy eséllyel meghosszabbítja a kutya életét is.


Nálunk az évek alatt több szuka is átesett ivartalanításon, és persze, komolyabb műtét, de a gyógyulási folyamat egészen gyors, és nem vészes. Nekem először van kan kutyám, és mikor őt ivartalaníttattuk, na az macerásabb volt gyógyulás szempontjából.


Én továbbra is azt javaslom, nézz új doki után, hosszú távon jobban jártok. A kutyád egészsége, és a te pénzed a tét.

2018. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Az állatorvos azt mondta majd csak két éves korában tüzel először mert ez jellemző a fajtára."

E miatt a véleménye és az ivartalanítás ellenzése miatt váltsál orvost.

Ha ivartalanítani akarod a kutyádat, elmész másik orvoshoz, bejelented az óhajod és kész.

Nem az orvos dönti el, a pénzedért mit kérsz. Persze, a műtét miatt néha előfordulhat kizáró ok, de az átfogó vizsgálatnál kiderülhet és igen ritkán fordul elő.

2018. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:
63%

Kutyánként változó. Volt huskym, aki 6 hónaposan tüzelt és volt, aki 1 évesen. Általában 8-10 hónaposan megtörténik.

Az első tüzelés után egy hónappal már lehet vinni ivartalaníttatni.

Keress egy normális állatorvost.

2018. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezért írtam hogy nem ez lenne az első hülyeség amit mond. :/
2018. aug. 17. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!