Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tápot lenne érdemes...

Melyik tápot lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Tudom, ezer ilyen kérdés van, de nehéz a döntés. Nyerses kutyáról van szó, 1 éves és 27 kiló, 30-32nek várom teljesen kifejletten, most nyúlánk kamasz.

Ideiglenesen váltanánk tápra, mert egyrészt 3 naponta porcióztam eddig (mini fagyasztó), és félek, hogy nem tudom elég jól összeállítani az ételt. Sajnos errefelé nincs lehetőségem olyan sokfajta húst beszerezni, sokszor kap csirkét, aminek semmi tápértéke.

Egészséges, nem különösebben érzékeny gyomrú, nem is válogatós kutya. Tudok pár jó tápot, de ha nekem kell választanom akkor már nehezebb az ügy :D 12 hónaposnak még junior táp kell ugye? 2000/kg ár alatt/árig keresek valami jót, eddig ezeket néztem ki:

Real Nature Wilderness, Carnilove, Wolf of Wilderness, Petvita, N&D, Platinum.

Ezek mind hidegen sajtolt tápok? A beszerezhetőség is fontos szempont, illetve az ár érték arány. Mit gondoltok? Tapasztalatok is érdekelnek.



2018. aug. 20. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy éves kutyával már térjetek át felnőtt tápra. Mennyire aktív a kutyád?
2018. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi :) Közepesen aktív, kb napi 2 óra intenzív séta, futás más kutyákkal, úszás úgy látom elég neki, persze biztos bírna többet is, de nem szedi szét a lakást akkor sem, ha csak 1 órára tudunk lemenni. Egyelőre nincs képben sport vagy egyéb megterhelőbb tevékenység, maximum hétvégente egy két hosszabb túra.

Viszont igényli a kaját, lemozogja, illetve biztosan fejlődésben van még. Nyersből is megeszik szinte napi 1 kilót, két részre osztva, és még így is majdnem vékony picit. Bár ebben a korban szerintem pont jó. Nem egy hízékony kutya.

2018. aug. 20. 14:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor az általad említett tápok mind megfelelnek. :)
2018. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor igazából mindegy? :)Ha kérdeztek tőlem régebben, hogy melyiket javasolom, többek között tudtam, hogy mik a jók. De most, hogy választanom kéne több jó közül nem tudom melyik lenne nekünk a legmegfelelőbb. Bár ha jobban belegondolok válthatunk, ha mégse jönne be egy... :D
2018. aug. 20. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
A Real Nature az nem a legjobb sztem, tularazott csak. A Wolf of Wilderness-t vagy a Platinumot tudom ajanlani :)
2018. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha eddig nyersezett, akkor én legjobban a Platinumot ajánlanám. Összetételben nagyon jó és nem teljesen száraz táp, nem terheli meg annyira a kutya gyomrát nyersről váltásnál.


Ez után legjobbak a Carnilove és a N&D .


És így én ki is lőnem a többit.

2018. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A Platinumot sokszor láttam nyerses csoportokban is, hogy ha nagyon muszáj tápot kapnia pár napig a kutyának, akkor ez a legjobb a célra.

Csak 5 kilós kiszerelést találtam eddig, nagyobb nem is létezik, vagy csak én nem láttam? Tudom, hogy elvileg jobb kisebb kiszerelésben venni a minőség megőrzése miatt felbontás után is.

2018. aug. 20. 17:39
 8/12 A kérdező kommentje:
Közben találtam nagyobb kiszerelést is.. illetve ha 15 kilót rendelnék akkor küldenek 3 5kg-sat :)
2018. aug. 20. 17:43
 9/12 anonim ***** válasza:
3%
Tápok = mérgek. Rendes kajával etesd.
2018. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mi nálad a rendes kaja? Most barfozunk, tehát nyers étrenden van, most fontolgatom, hogy mi lenne a legjobb döntés.

Táp és táp között is hatalmas különbség van. Mivel a legjobbat akarom neki, ezért keresem a legmegfelelőbbet számára. De ennyi erővel minden méreg, hiszen a bolti húsok is gyorsan nevelt, rosszul tartott állatokból származnak..

2018. aug. 20. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!