Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja mindenki másoktól...

Miért akarja mindenki másoktól ha kutyát akar hogy menhelyről hozzon, csak mert ő így gondolkozik?

Figyelt kérdés
Tegnap is volt egy ilyen kérdés. A fatáktól tudjuk mit várhatunk és egy menhelyi kutyát akárhogy is letesztelnek okozhat negatív meglepetéseket ami pl. gyerek mellett nem biztonságos. Minek akarják annyian eröltetni? Nem fog elfogyni a menhelyekről a kutya tőle, sőt sztem az ilyen erőltetett választások jó része visszakerül a menhelyre és így még kisebb lesz az esélye h vki kivigye, míg ha nem tukmálták volna rá az itt fajtát keresőre, talán egy eleve menhelyit kereső vitte volna ki aki fel van rá készülve és nem vitte volna vissza. A többször visszavitt kutyának egyre csökken az esélye h még egyszer kiveszik, mert azt hizsik vmi baj van vele(lehet igazuk is van).
2010. jún. 21. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert a legtöbb fajtatiszta kutyát akaró ember, nem képes a megfelelő összeget rászánni egy minőségi kutyára! És akinek nincs pénze valóban fajtatiszta, törzskönyves, minőségi kutyát venni, az ne akarjon egy bizonyos fajtát.. Ne támogassa a szaporítókat! Menhelyen rengeteg kutya van akik éltek már családban így tudják milyen a jelleme és kölykök is vannak, akiknek ki lehet alakítani.. Nem muszáj felnőtt kutyát kihozni! Egy kölyök kutya meg olyan lesz amilyenné nevelik és most itt mind1 hogy menhelyről örökbefogadott vagy nem.
2010. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem arrólvan szó,hogy a menhelyeken foggyon ela kutya, hiszen az soha nem fog. Elsősorban arrólvan szó,hogy a szaporítók piaca csökkenjen le, tehát csak nagyon kevésember akarjon szaporított kutyát venni, hiszen akkor a szaporítók leállnak "áldásos tevékenységükkel" és legalább ott egyre kevesebb kutya születik.

A másik, hogy a szaporított kutyák közt nagyon sok a beteg. Nagyon sokszor látom a zokogó embereket a rendelőben, akiknek 1-2 hónaposan pusztul el vásárolt kutyájuk, sokszor látom, hogy fél évesen el kell altatni. Ráköltöttek annyi pénzt, hogy már vehettek volna egy tenyésztett állatot.

Ettől felvilágosítással sok embert meg lehetne kímélni.

A menhelyikutyák orvosilag ellenörzöttek, ilyen nagyon ritkán fordulhat velük elő. Ivartalanítva vagy szerődéssel adják őket, tehát a kedves gazdinak nem juthat eszébe, hogy mégis lehoz egy almot.

És a weswnjük is tesztelve van, meg fogják mondani a menhelyen dolgozók, ha egy kutyát pl.nem ajánlanak gyerek, macska, másik kutya mellé.

Persze mindenállat "bekattanhat". De ez ugyanúgy előfordulhat egy várásolt állattal is mint egy menhelyivel.

2010. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Jobb megmenteni egy kutyát.Sokkal jobban tud szeretni egy keverék és egy megmentett kutya mint más.Egyébként a keverékek okosabbak szeretőbbek.Nekem is keverékem van és 7 hónaposan szoba tiszta míg a barátnőmé 1 éves és még nem az.
2010. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért hívják fel a menhelyi kutyákra a figyelmet,mert sokan nincsenek tisztában vele,hogy mi is a helyzet. Nekem több kutyám van, van közte fajtatiszta is. De utcáról befogadott is. Menhelyeknek is szoktam segíteni és több ideiglenes kutyám volt,akik aztán gazdához kerültek. Nem az a baj,hogy az emberek fajtatiszta kutyát akarnak,hanem az,hogy vesznek egyet és mivel általában nincs pénz a becsületes tenyésztőtől venni így a zugtenyésztőktől veszik,akik persze ezen felbuzdulva gyártják a beltenyésztett kiskutyákat. Aztán a kutya pár éves korában jönnek az egészségügyi vagy a pszichés problémák és akkor nem egy kutya az utcán végzi. Nem tudom,hogy volt-e már kint menhelyen,de a menhelyek tele vannak a "divat" kutyákkal: Labrador, beagle, bulldog, stb. Egyszerűen már kiborító mikro sétán mondják a gazdik,hogy az ő kutyuskájuknak lesz kölyke,mert amilyen cuki úgyis lenne gazdija,aztán meglepődve hallgatja,hogy olyan cuki kutyuskából mint neki van én legalább 10-et ismerek menhelyen és ez csak 1-2 menhely. Arról nem is beszélve,hogy többször hallom a gazdikat a fajtatiszta kutyára panaszkodni,mint a menhelyire. A kölyök koruktól nálam lévő kutyáim sokkal hisztisebbek: pl. dokinál,mint a felnőttként befogadott autópályáról lehalászott vagy csont és bőrre lefagyott megvert kutya. Szóval senki nem akar senkire ráerőltetni semmit,csak annyi kéne,hogy mindenki egyszer menjen ki a menhelyre és ha utána is úgy érzi,hogy neki nem onnan kell neki kutya a lelke rajta.
2010. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Azokra akarunk menhelyi kutyát "tukmálni" aki szerint 40 ezer egy fajtatiszta kutyáért sok. PEdig ennyiért nem tenyésztettet, hanem szaporítottat kap, még olcsóbban még rosszabb a helyzet. Nyilvánvalóan az ilyen embernek nem lesz 30 ezre sem ivartalanításra, sem ugyanennyi oltásokra, stb. Ha valami gond lesz, akkor pláne nem lesznek 50 ezrei műtétekre, napi szintű gyógyszerre, antiallergén ápra, stb. Pedig ezek közül bármelyikre szükség lehet egy szaporított kutyánál.


A menhelyről viszont olyan kutyát tud kihozni, akinek ismert az egészségi és mentális állapota, és az oltások nagy része, adott esetben az ivartalanító műtét is ki van fizetve.


Aki tenyésztőtől akar kutyát venni, azt senki sem beszéli rá a menhelyre, de akiknek anyagi gondjaik vannak, azokat igen.

2010. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Remélem mindent leírok ami eszembe jutott a válaszokkal kapcsolatban:

1-igenis joga van sztem a szegényebbeknek is ilyen-olyan fajtához. Aki x kocsit akar de nincs rápénzet vehet használtan, azért ezt írom példának mert mindig az Audival jöttök. Nem értem hogy mondhta olyat bárki is, hogy xy szegény és nincsen joga fajtatiszta kutyára vágyni. Mi van? Ez a véleményalkotás szabadságának korlátozását meríti ki.

2-menhelyi kutyák- az ELTE etológiai tanszékének munkájában részt veszek, mindig elolvasom a kutatási eredményeiket: bizonyított tény, hogy hiába tesztelik le a kutyát, sok esetben(és ténleg sok esetben) otthoni, családi környezetbe kerülve derülnek ki a problémák és lehetetlen mindenre letesztelni, lehet h semmi gondot nem találtak a kutyával, aztán örökbeadják és otthon a golfütőt meglátva megharapja a gyereket, mert arra spec. nem tesztelték le és azzal verték. ilyen egyszerű és kész a baj.

2-a menhelyek nincsenek tele fajtatiszta kutyákkal, ez nem igaz. Folyamatosan átnézem vagy 10 nagy enhely és pár vidéki, környékbeli kutyáit hetente és ritka a fajtatiszta, azt is okkal vitték be. Kölyök fajtatiszta meg szinte soha nincsan, csak keverékek.

3-felnőttként mint már mondtam nem tudni mit hoz a múltjából, egy kölyökről viszont senki nem tudja tutira megmondani milyen lesz. mekkora, milyen szőrű, viselkedésű, mozgásigényű. Ezt fajtatiszta kutyáknál is csak kb. lehet megjósolni, de ott is vannak egyéni eltérések. Ezért aki biztosat akar, sztem menhelyen azt nem talál, csak zsákbamacskát.

és végül 4-a legfontosabb:

A szaporítást nem úgy kell megállítani hogy lebeszélsz 1+1+1+1...embert hogy tőle vegyen, hanem felszámolási szinten. Erre utóbbi időben volt is pár szép példa és úgy látom egyre hatásosabbak az állatvédő szervezetek, állatrendőrség(bulldog, nj szaporító). Ha a szaporítótól nem veszik meg a kiskutyát menhelyre kerül és onnan nehezebb gazdához adni(az tény h többen vesznek kutyát mint fogadnak örökbe menhelyről), továbbá csődbe megy a sazporító, egyben eladja az állatait olcsón-és ki fogja megvenni? Egy újabb ember, aki olcsó kereseti lehetőséget lát, jó bizniszt.

Tehát ezt csak úgy lehet leállítani h felszámolják, elkobozzák, büntetik. Úgy egyáltalán nem h egy-egy embert lebeszélsz. Sőt mint írtam azzal még rosszabb lesz.


Egyébként meg akinek kevesebb pénze ven a kutya megvételére tudja ám hogy lehet el fogja veszíteni mert beteg lesz vagy nincs pénze orvoshoz vinni, de erre legtöbbjük fel van készülve, a szegényebbek akiknek többet kell nélkülöznie, jobban elviselik a veszteségeket és hamarabb túl vannak rajta, mint a gazdagok, akik mindent megkaphatnak és taccsra vágódnak ha nem tudták megmenteni pénzzel a 200 ezres kutyájuk életét(az autó nem nézi milyen értékű kutyát üt el pl.)

2010. jún. 21. 10:40
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Kicsit szűk a látóköröd és csak a saját "igazad" hajtod.. Akinek nincs pénze megvenni egy minőségi kutyát az hogy fogja a később esetleg felmerülő betegségek horribilis számláit kifizetni? Jah vagy akkor könnyebb lesz utcára/menhelyre lökni azt a szerencsétlent? Attól hogy nincs pénzed megvenni egy minőségi kutyát, nem jelenti azt hogy a szaporítókat kéne támogatnod.. Ha esetleg finanszírozod a felmerülő orvosi költségeket, akkor abból a pénzből már vehettél volna egy minőségi kiskutyát és nem támogattad volna a szaporítókat. És hidd el attól, hogy valakinek törzskönyves, minőségi kutyája van NEM MILLIOMOS! Csak egyszerűen összespórolta rá a pénzt.. Igen lehet, hogy évek alatt, de összespórolta, hiszen egy kiskutya vásárlása nem lehet olyan életbevágóan fontos dolog, amivel nem lehet várni egy-két évet.. És a legtöbb kutya még ha fél is valamitől, nem az az első dolga, hogy támadjon hanem inkább elmenekül, vagy jelez, de nem egyből támad.
2010. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Méghogy rossz,ha valaki lebeszél élete során mondjuk 200 embert,hogy szaporítótól vegyen kutyát???? Hát nem vagyok nagy matekos,de ha minden 5. ember ezt tenné egész jó arnyát lehet elérni. Persze az lenne a legjobb ha felszámolnák az egészet,de sajan nálunk az állatvédelmi törvényeket nem igazán veszik még komolyan, pl. senkit nem ültettek még le aki állatot kínzott.
2010. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

rengeteg fajtatiszta kutya van menhelyeken, csak a fajtamentőknél. Azt kell nézned és nem a "sima" menhelyeket.

Igen, nem lehet tökéletesen tesztelni, de az esetek 99%-ában igen

nem a kutyagyárak csinálják a legnagyobb bajt (azok "termelése" nagyrészt külföldre megy), hanem a kedves gazdik,akik csak 1-2-3 almot lehoznak a kutyáktól minimális ismeretek hiányában. Ezeket nem tudod hatóságilag felszámolni.


Neked természetesen meglehet a saját véleményed (bár értelmes emberként én elgondolkodnék, hogy miért van más véleménye nagyon sok, értelmes, intelligens, sok diplomás embernek,akiknek esetleg még ez is a szakmája), vehetsz szaporított kutyát, senki nem fogja megakadályozni. De akkor vállald a felelősséget is és vállald az orvosi költségeket, akkor is ha az többszázezer forint.

2010. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem, akinek nincs pénze, annak nincs joga sem fajtatiszta, sem menhelyes kutyára. Ugyanis a kutyának KÖTELEZŐ oltásai vannak, ha kárt csinál KÖTELES vagy megtéríteni, KÖTELES vagy megnevelni, hogy ne zavarjon másokat, és ehez sokszor kutyaiskola kell. Aki sajnlál 100-150 ezer forintot egy trözskönyves kutyára, az az első komolyabb (márpedig szaporított kutyánál hamar jön) gondnál el fogja altattatni. Kiderül, hogy diszpláziás, nincs pénz műtétre, meg havi 10 ezer táplálékkiegészítőkre, de szegény ne szenvedjen, inkább haljon meg. Én igazán nem vagyok egy véresszájú állatvédő, de könyörgöm a kutya felelősség! Élete végéig felelősség, akkor is ha költöznöm kell, akkor is, ha nincs munkám, akkor is ha gyerekem születik, és akkor is, ha nincs pénzem. Nincs olyan, hogy a 10 éves kutyám szürkehályogját már nem műttetem meg, mert nincs rá pénzem.


Aki nem biztos abban, hogy ha gond van a kutyával, azt is meg tudja oldani, és minden felmerülő költségre (kerítésjavítás is az) lesz pénze, annak egyszerűen nem kell kutya. Nagyon sajnálom, amúgy maximálisan egyetértek a szegény emberek jogaival, de ne vállaljon felelősséget még egy élőlényért, az, aki anyagi értelemben bizonytalan.


Mert persze, eleinte azt a kicsit meg tudja, aztán azt a nagyot meg már nem.


Illetve ha mégis nagyon akar kutyát, keressen egyet a falu végén, akit amúgy agyonütöttek volna. Lehet tartani kutyát bolhásan, maradékon, láncon is, de ezt hadd ne támogassuk már. Másképp tartani meg bizony sok pénzbe kerül.

2010. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!