Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a táp jó lesz neki?

Ez a táp jó lesz neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most hoztuk el a tenyésztőtől a kiskutyánkat, egy kis Sheltit. 11-hetes, a tenyésztő Josera táppal etette, és adott annyit, hogy betudjam keverni egy új táppal. Ezt a tápot vettem : [link]


Orijen-t szerettem volna, de sehol se találtam olyan tápot itt errefele, és félek ha rendelek, későn szállítják ki,és nem lesz a kiskutyámnak ennivalója.

Most helyette a fent említett tápot vettem, erről is jókat hallottam.

Szerintetek ez jó lesz neki?

Mivel elég tapasztalatlan vagyok, nem tudom, hogy összetevőkben mi lenne az optimális. Mindenképpen szuperprémium táppal szeretném etetni, szeretném ha egészséges és boldog maradna/lenne.


Köszönöm a segítséget!



2018. aug. 21. 13:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de úgy látszik csak túlreagáltam, már az égvilágon nincs semmi baja, nem tudom mi volt ez délután. :) azért mindenképp megnézetem az orvossal, és köszi a tippet,, legközelebb így csinálom!
2018. aug. 21. 20:10
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Az Orijen már tényleg durván magas hústartalmú, nagyon magas fehérjével. Sok kutyánál okoz hasmenést, hányást.

Világviszonylatban a legjobbak között van, de mondom, hogy nem sok kutya gyomra bírja.


Ha pedig az ár nem gond, akkor nyugodtan add az N&D-t. Csak azért, mert drágább, de meg tudod fizetni, én nem adnék a helyedben gyengébb tápot (mert a Brit Care egy fokkal gyengébb , a Josera meg meg sem közelíti) .


Nem lesz baj a váltásnál, ne aggódj. Az én érzékeny gyomrú kutyám is kibírta, pedig azonnal ahogy megjött tenyésztőtől én már kevertem a tápját (Royal Caninról váltottunk N&D-re) .

Nem kapott hasmenést.


Amúgy a mi kaja történetünk úgy zajlott, hogy tenyésztőnél Royal Canint kapott, mi váltottunk N&D-re (ugyanerre, mint Te) , majd Taste of the wildra (lazacosra, de ettől nagyon hal szagú volt az egész kutya, de amúgy más téren jó volt) , utána Real Nature-re (ettől nagyon ment a hasa, nekünk nem jött be) , ezután jött a Brit Care, ezt nagyon sokáig kapta, jó volt, de aztán váltottunk Carnilovera, mert több hús van benne, de ugyanolyan áron jutunk hozzá, mint a Carehez.


Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem kötelező már az elején kiválasztani a végleges tápot. Ha az egyik valamiért nem jönne be, ne félj váltani egy másikra.

2018. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszi! :) akkor nem félek ettől, egyébként 20:00-órakkor van etetés, befalta, nagyon ízlett neki!

Tényleg hal szaga volt a kutyádnak? Na, jó tudni, én is mindenképp halas vagy nagy haltartalmú tápot szeretnék majd neki adni, mert úgy hallottam azok a legjobbak,és mert szeretnék vele majd sportolni járni. Ahh na majd kialakul, tesztelgetjük akkor most ezt a tápot, szerintem míg 1-éves nem lesz addig ezt fogja kapni. Aztán majd meglátjuk. :) kicsit rágörcsöltem erre. :D


Köszönöm mindenkinek!

2018. aug. 21. 22:39
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, konkrétan a táp halas bukéját árasztotta a kutya szőre, az egész testén. Na az kellemetlen volt, de ez csak a Taste of the wildtól, szóval nekünk ez nem vált be, de másnak még jó lehet. Utána a Brit Careből is lazacosat kapott, azzal semmi ilyesmi probléma nem volt. Arról azért váltottunk, mert kevésnek éreztem benne a húst. Most Carnilove vaddisznós, bárányos tápot eszik. Sport kutya egyébként, remek formában van tőle, nem túlsúlyos, nem sovány. A brittel még ez volt a problémám, hogy elég kis soványka volt tőle, hiába emeltem az adagon. Már a kétszeresét kapta az ajánlott adagnak és még mindig kis formátlan volt, az egekig meg nem akartam emelni azért (120 gramm volt az ajánlott adag, 240 grammot evett) . Egyszerűen lemozogta. Carniloveból szintén 120 gramm az ajánlott, ennyit is eszik és nagyon szép tőle. Energiája is annyi, hogy az valami hihetetlen.


Egyébként én is ilyen görcsölős vagyok a kajáján, de szerintem fontos, mert nagyon sok múlik a megfelelő tápláláson.

2018. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!