Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdjük el a két kutyát...

Hogy kezdjük el a két kutyát egyszerre sétáltatni?

Figyelt kérdés

Évekig külön vittük őket, mert úgy voltunk vele, hogy másak az igényeik. Este a nagy sétánál szeretnénk együtt vinni őket, így a lent töltött időt is meg tudjuk duplázni nekik.

A kérdésem az lenne, hogy külön külön pórázon vigyük, vagy vegyünk egy olyat, amin együtt tudnak sétálni? Régebben próbáltuk együtt vinni őket, de a végigugatták az utat, hergelték egymást. Ezért is hagytuk abba, mert külön külön teljesen kezelhetők.

Nagyon megköszönném, ha valaki leírná a teljes folyamatot, mire figyeljünk, mikor hogy viselkedjünk velük, mikor dicsérjük stb.


2018. aug. 24. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Én a 2 kutyámat elöszőr külön pórázon vittem őket egyik a bal a másik a jobb oldalamon jött.Aztán itthon gyakoroltunk y pórázzal és az utcán már jól mentek.

Figyelni kell pl.ha bemennek a fűre elintézni a dolgukat eleinte két Különböző irányba húznak,de aztán mikor az egyik pisilt a másik megvárta.

Akkor dicsérjétek őket,ha szépen egymás mellett és melletted sétálnak.

Döntsd el ki melyik oldalon sétál.Nekem a félénkebb sétált mellettem a másik kivül.

Nekem nehezebb volt,mert az egyiknek félelmi agresziója van.


De ha ketten vagytok akkor hozhatjátok őket külön is,amíg megnem szokják a 2-es sétát.

2018. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Ha külön-külön tudjátok kezelni, megfelelő a kapcsolatotok a kutyákkal és normálisan tudnak rátok figyelni, akkor együtt sem lenne szabad gondnak lennie. Lehet, hogy az első 1-2 séta még arról szól, hogy rendezzétek a meglévő szabályokat, de ha nem működik jól mégsem így a séta, akkor azért a nevelésben lehetnek még komolyabb gondok.
2018. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!