Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ember hány kutyát tud még...

Egy ember hány kutyát tud még tisztességgel egyszerre sétáltatni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4 kutyusom van, külön külön mind jólnevelt, de ha egyedül elviszem egyszerre a 4-et általában valami csínyt elkövet az egyik, mert nem tudok rájuk eléggé figyelni. Ezért inkább kettőt viszek egyszerre és 2x megyek. Akinek több kutyája van, hogy van ezzel? Az egyikük kamasz, még benőhet a feje lágya, akkor vajon tudom őket egyszerre vinni?

2013. okt. 14. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Napközbe nincs gáz velük ha hárommal megyek ki akkor se. este neccesebb mert sokszor előbb veszik észre a dolgokat mint én.

Úgyhogy azt úgy oldom meg hogy egyszerre csak az egyik van elengedve a másik pórázon. A (pincsi ha jön velem akkor nem nagyon kell rá odafigyelni mert ott van folyamat a közelben kutyára macskára semmire nem megy el ha eltávolodok 5-10métert akkor úgy fut utánam mint ha az élete múlna rajta :D

2013. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk három francia bulldog van. Én kettővel bírok el egyszerre, a három nekem már sok, mert nem bírok annyifelé figyelni, illetve az eltérő életkoruk miatt más tempót is diktálnak a sétához. A Legidősebb 11 éves, ő már kissé nehezebben mozog, vele mindig külön sétálok. A másik kettő (1,5 éves és 3 éves) egyszerre viszem, ők még bolondosak, szaladgálnak, velük jobban lehet haladni. Nem merném egyszerre a hármat vinni, nekem az már sok. Ha te úgy érzed, hogy elbírsz egyszerre a négy kutyussal és maximálisan oda tudsz figyelni mind a négyre,akkor vidd őket egyszerre.
2013. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ált. 3 van, de 2 az állandó. Ők viszonylag jól neveltek, bár a huskyt azért nem árt szemmel tartani macska ügyben:) Jelenleg egy kis roti növendék van nálam, követi a nagyokat, de kezd nyiladozni, néha elmegy felfedezőutakra, tegnap egy dögöt sikerült felfedeznie és a bundájába kennie...:D Egyszerre szoktam őket vinni, bár a huskym 2-3 naponta külön is elviszem egy nagy bringa melletti futásra, és ha futni megyek, akkor is csak ő jön velem, mert neki messze a legnagyobb a mozgásigénye. 4 kutyát már nem mernék bevállalni egyszerre, esetleg akkor, ha már a 3. is jólnevelt lenne, túl lenne a kamaszkorán.
2013. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez kutya-gazdi függő :)

Barátnőm a legutóbbi közös sétánkon 7 (vagy 8) kutyával volt, már én sem tudom. 10 kutyája van, az egyik kamasz, rá még nagyon kell figyelni...

2013. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 kutyám van, de ha a szüleim elutaznak, akkor hozzám költözik az ő kutyájuk is. én azt szoktam mondani, hogy 2 kezem van, ebbe 2 kutya fér bele, 3-al még elvagyok,ha 4 van, akkor már tutira 2 csoportra bontom. nálunk inkább az a baj, hogy mind a 3 kutya más korú, ezért más séta mennyiség kell nekik.
2013. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyit: [link]

Szerintem megszokás kérdése, nekem eleinte a kettő is sok volt, most már hárommal is megy. Minden álmom, hogy egyszer úgy sétáltassak, mint a videóban.:)

2013. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést az Off-ért! A videón a férfit a sok kutyájával öröm volt nézni, ahogy vezetőként tekintenek rá. :)
2013. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Annyit elmondanék, hogy a palinak a videón viszonylag könnyű, egyrészt mert hasonló energiájúak a kutyák (nem basset hound és vizsla), másrészt sok kutyánál már különösen érvényesül a falka összetartó ereje. Szóval elég a kutyák vezérét kordában tartani. Persze nem lekicsinylés, minden tiszteletem a palié, csak gondoltam, leírom.
2013. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha jól neveltek, akkor elvileg mindegy a létszám :D

Én régebben rendszeresen sétáltattam 5-6 kutyát egyszerre. Kezdésnek mindig csak 1-2 volt elengedve pórázról, aztán jó pár hónap múlva már a kertvárosban csak 1-2 volt pórázon :D Volt hogy hagytam, hogy húzzanak előttem, de az macerás volt...de láb mellett keskeny járdán nem fértünk el csak úgy, ha 2, max 3 kutya volt lábnál...Többi elől-hátul :D A parton meg mehettek kedvükre. 1 óra parti séta agyilag teljesen lenullázott :D

2013. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 3 van és soha nem volt probléma azzal, hogy együtt irányítsam őket. Nem is akarom őket külön vinni mert mi összetartozunk, meg nem is lenne rá lehetőségem, mert már így is a pokolba kívánnak a prűd szomszédok, hogy ki merek menni velük az utcára... Volt olyan amikor egy negyedikre is vigyáztam, szintén minden ok volt. Ez inkább a gazda képességein múlik. Én 4-5 kutyánál többet azért nem tartanék, mert ott már nem igazán lehet megadni azt a személyes kapcsolatot amit helyesnek tartok. Amúgy nem azt kell várni, hogy a kutyának benőjön a feje légya, hanem nevelni kell. Ha a kutya tudja a helye akkor nem lehet vele kiskoárban sem nagy gond, annak ellenére, hogy még nincs full kiképezve.
2013. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!