Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a kutyámat,...

Hogyan vehetném rá a kutyámat, hogy a saját házban aludjon, ne pedig az anyjáéba?

Figyelt kérdés

Két nagyméretű kutyaház van az udvarunkban a két labradoromnak. Jön a tél, és egyre jobban aggódok amiatt, hogy megint egy házban fognak nyomorogni.

Az egyik kutyám már viszonylag öregecske, nem olyan vastag a bundája mint régen, de mindig ő van kívül, félig kilóg a házból és sajnos teljesen elzsibbad ha túl sokáig fekszik bent a másik kutyámmal, aki egyébként a kölyke. Már akkorára nőtt a kölyök (3 éves...), hogy ketten nem férnek el. Amióta tudtuk, hogy megtartjuk szereztünk egy másik kutyaházat. A két kutyaházat nem tudjuk közvetlen egymás mellé tenni mert akkor elzárná az utat a fatárolóhoz, viszont L-alakban tökéletes helyet találtam neki, ahonnan látják egymást és az utcát is, a két ház között nagyjából 2 lépésnyi távolság van.

Viszont semmivel sem tudom rávenni a fiatalabb kutyámat, hogy az anyjától külön, a saját házában aludjon. A másik kutyát természetesen nem fogom kiköltöztetni a saját házából, lassan több mint 10 éve abban alszik. Gondoltam arra, hogy szétszedjük a két háznak az egyik oldalát és összenyitjuk, de az egyik probléma, a sok munka ami vele jár, "tönkretennénk" két teljesen jó kutyaházat és semmi garancia arra, hogy működne. A másik az, hogy szintén nem férne el a dupla méretű kutyaház. Az udvarnak a legtökéletesebb pontján van, vihar és szélvédett helyen, negyedszerre sikerült kitapasztalnunk a legjobb helyet a háznak, ezért nem akarok megint mindent szétszedni azért, hogy közvetlen egymás mellett legyen a két kutyának a fekhelye.


Valami tipp/ötlet esetleg?



2018. aug. 26. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mehetne az anyja is a másikba, de ha szeretnek együtt aludni, ami hidegben nem is gond, akkor nagyobb kutyaház nem megoldható? Akár összeépitéssel.
2018. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne két kutyaház legyen, hanem egy nagyobb, ha együtt akarnak aludni nem nagyon tudsz neki mit csinálni.
2018. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ráadásul a nagyobb nem feltétlenül kell hogy kétszerakkora legyen, lehet hogy másfélszer akkorában simán elférnek kilógás nélkül
2018. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy nagyobb ház kettejüknek.Amíg együtt van a két kutya, ezek ösztönösen össze fognak bújni,és melegíteni fogják egymást.
2018. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Most már csak azt kell kitalálni, hova rakom a két házat. Arról, hogy érdemes-e összeépíteni a kettőt vagy újat kell csinálni, majd megkérdezem a papámat mert asztalos (az ő mesterműve mindkét csinos kutyaház), biztosan segít nekem ebben.


A helyzet az, hogy a fatároló előtt van egy plusz tető a kutyaház fölött, közvetlen a garázs fala mellett van és a szüleim le is térköveztek alatta, a garázs mellett pedig közvetlen ott a szomszéd kerítése amit ugye nem rakhatunk errébb. Azért esett erre a helyre a választásunk, mert a viharok/szelek/esők 90%-át egy irányból kapjuk és így tapasztaltuk ki a legbiztonságosabb helyet. Előtte az volt a baj, hogy bevert az eső a kutyaház elejébe és nagyon befújt a szél.

Nincs bizodalmam ezekhez a műanyag szalagokhoz (mint a raktárak ajtajában) pedig elég sok kutyaházon láttam. Mivel lehetne megoldani, hogy ne verjen be az eső?

Télig még úgyis van időm ismét kitalálni hova tegyem a nagyobb házat. A szüleim meg tudom, hogy be fogják látni, hogy a két kutyánk egészsége fontosabb mint a talpalatnyi térkő amit leraktak és megéri egy új ház nekik.

2018. aug. 26. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!