Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan osszam be a kiskutyáim...

Hogyan osszam be a kiskutyáim étkezését?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van 2 kiskutyám, mindketten 5 kilósak, és azt olvastam, hogy napi 4 szer kell megetetni őket. Úgy adagoltam nekik, hogy kb 180-190 gramm jutott nekik minden kajálásra. De mindig a 4. étkezésnél kb csak a felét ették meg. Száraz tápot nem eszik meg, pedig 2 félét is vettem nekik, ezért húst meg rizst főztem nekik. Az a kérdést, hogy kevesebb kaját adjak nekik minden kajáláskor, vagy csak 3x egyenek egy nap?

2018. aug. 26. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a kutyák?

A főtt ételnél nem érvényes a tápok által ajánlott mennyiség.

Ha nem eszi meg a kutya a kaját, egyértelmű, hogy nem éhes.

2018. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
9 hetesek. Tudom, hogy nem éhesek, ha nem eszik meg, de nem tudom, hogy kihagyjam az étkezést, vagy csak kevesebbet adjak mindig.
2018. aug. 26. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, egy kutyának van 4x180 gramm? Az szerintem rengeteg, 720 gramm, az én kutyám 40 kilós, és 400 grammokat eszik. Nem a 180 grammot kéne négyfelé osztani? Vagy én értettem félre?
2018. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy kajálásra ketten kapnak összesen 180 grammot. De a hiperszuper prémium kölyök kutyatápra is ilyen súly mellett 300 gramm/nap, és gondolom nincs akkora tápértéke a főtt kajának
2018. aug. 26. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen hiperszuper prémium tápot néztél, de amikre én most gyorsan ránéztem (Acana, Orijen, Wolf of Wilderness), azoknál 5 kilós kölyökre 180 gramm volt a max., amit láttam. Szerintem továbbra is sokat adsz nekik. A főtt hús és a rizs pedig nem fedezi a kölyökkutyák szükségleteit, eleve diétázásra szokták ajánlani az állatorvosok is.

Álljatok vissza a tápra, a jó minőségű kölyöktápokban van benne minden, amire a kutyának szüksége van, ha utána te szeretnéd a kutyák étrendjét összeállítani, akkor inkább barfozz (lehetőleg egy éves koruk után).

Milyen tápot kaptak? Ahonnan elhoztad őket, ott mit ettek? Volt átszoktatás az új tápra?

9 hetes kölyköket nem szívesen koplaltatnék a rakd ki - vedd el 15 perc múlva módszerrel, így egyelőre inkább azt javaslom, hogy a táphoz keverj hozzá valamit, hátha úgy szívesebben megeszik, majd csökkentsd a hozzáadott dolog mennyiségét. Ha most egy ideig főtt húst és rizst kaptak, akkor esetleg abból próbálj meg keverni hozzá. Az ilyen átszoktatások egy-két hét alatt lemennek, és fontos, hogy tényleg csökkentsd a mennyiséget, mert ha keverve szokják meg, akkor magában a tápot megint nem fogják megenni.

Illetve próbálj kísérletezgetni a tápok és ízek között is, és egyelőre ne nagy kiszerelésű tápot vegyél, hanem pár kilósakat, hogy tudd őket tesztelni. Bár ezt lehet érdemesebb lenne azután, hogy visszaszoktattad őket tápra.

2018. aug. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ahonnan elhoztam, ott főleg házi kosztot kaptak, és amellett azt ették amit az anyjuk meg az apjuk, felnőtt darling tápot. Mivel az csak táplálék kiegészítés volt nekik ezért nem vettem meg a 10/15 kilós tápot, hanem vettem egy másikat, amiből ettek-ettek, de nem sokat, és arra gondoltam, hogy túl kemény, ezért vettem egy puha szemű tápot, de azt sem ették meg. Az egyetlen bolti táp amit megesznek, az a konzerv (arra van írva a 300g, a szárazra csak 220 van), de az elég drága, hogy azzal etessem őket egész nap .
2018. aug. 27. 07:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Túl drága* Ilyen real nature konzervet kapnak amit meg is esznek
2018. aug. 27. 07:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaj értem:/

Nehéz lesz, de tényleg mindenképpen próbáld meg átszoktatni őket a száraztápra. A konzervekkel az a baj, hogy sokkal kevesebb a tápértékük, nagyrészt vizet tartalmaznak, még a jobb minőségű konzervek is, és nem éri meg megvenni őket, mert szárazzal sokkal olcsóbban ki lehet jönni.

A száraz is Real Nature volt? Ha a szárazat is drágának mondod, akkor érdemesebb lenne inkább középkategóriás tápok között keresgélni. A Joserát sokan dicsérik, bár én nem azzal etetek, viszont ebből a kisebb kiszerelés nagyon drága, 15 kilósat meg gondolom nem akarsz venni :/

Néztem most Bosch kutyatápot, ez 1000 forint/kg alatt van, és egész jónak tűnik összetevők alapján, itt már találtam kisebb kiszerelést is.

Még az Eukanuba se rossz, itt a kisebb kiszerelés kicsit drágább, 1096 forint/kg.

De nézz szét te is, te tudod, hogy mit enged meg a pénztárcád (meg nyilván az se mindegy, hogy boltban veszed vagy rendeled, én rendelni szoktam, szerintem amiket írtam, azok boltokban nem is kaphatóak), a lényeg, hogy olyan tápot válassz, ami lehetőleg gabonamentes vagy kevés gabonát tartalmaz, összetevőknél pedig első helyen valamilyen hús áll, esetleg itt gyakorin is szétnézhetsz, hogy milyen véleménnyel vannak egy adott tápról, vagy milyeneket ajánlanak.


A kölykök nyilván azért nem eszik a tápot, mert nincsenek hozzászokva. Mindenképpen úgy csináld, hogy kevered valamivel a tápot, akár konzervvel is keverheted abban az 1-2 hétben, amíg átállnak. Remélhetőleg háromhónapos korukra már szépen fogják rágcsálni a száraztápot is :)

2018. aug. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A száraz táp az nem volt drága, csak a konzerv húzós a 1750/kg árral. Megpróbálok keverni nekik, de nagyon kiválogatják. Majd rendelek nekik valami olyat amit a fajtának ajánlanak. Egyébként mudik, ezért is főztem nekik nyugodt szívvel.
2018. aug. 27. 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen "fajtatápokat" felesleges venni, csak marketing az egész, az etetés testméret/testsúly, kor, egészség (pl. vannak ugye érzékeny gyomrú, vagy allergiás kutyák, nekik más táp kell) és életmód (mennyit mozog a kutya) történik. Ha ezeknek megfelelően választod a tápot, nem lesz probléma.

A főzéssel sincs baj egyébként, csak akkor oda kell figyelned, hogy minden szükséges tápanyag benne legyen az adagban, és emiatt nagy odafigyelést igényel (főleg ugye kölyköknél).

Ha jól összekevered, majd hagyod egy kicsit, akkor szerintem nem fogják tudni kiválogatni, vagy csak nehezen. Ha pedig még mondjuk egy kis vízzel is leöntöd, és hagyod, hogy megszívja magát a táp, esetleg még picit össze is töröd, akkor nagyon lehetőségük se lesz válogatni.


Én zooplusról szoktam rendelni, ajánlom neked is, ha úgy döntesz, hogy rendelsz :)

Amiket írtam még korábban (Josera, Bosch, stb.), azokon kívül még ajánlom a Taste of the Wild, Wolf of Wilderness tápokat is, ezek olyan 1200-1300 Ft/kg körül vannak. A mi kutyánk se szerette a szárazat, mert a szüleim kicsit elkapatták, de a Wolf of Wildernesst ő is megeszi :) amúgy a Real Nature is jó táp.


(Off, ha nem szeretnél, nem muszáj válaszolnod rá: a kölykök mudi-keverékek vagy a gazdája fajtatisztának mondta őket? Gondolom nem törzskönyvesek, és nem tenyésztőtől vannak, mert a normális tenyésztők nem így etetik a kutyájukat, legyen az mudi, vagy bármilyen más :( Félő az is, hogy átvertek, lehet, hogy a kölykök csak fajtajellegű keverékek, főleg, ha még mondjuk is fizettél értük több tízezer forintot.)

2018. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!