Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyáim 6 hetesek és el...

A kiskutyáim 6 hetesek és el kellene ajandekozzam, de nagyon sajnalom oket. Az anyjuktól való elválasztás nagyon megviseli őket?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 06:49
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

6 hetesen igen, életre szóló traumát okozhat.

8 hét lenne a minimum.

2 hónapos koruk után, hozzáértő kezekben hamar megszokja az új környezetet.

2016. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a vàlaszodat.Ùgy tudtam, hogy 6 hetesen lehet elvàlasztami, de akkor még egy darabig magamnàl tartom. Mégegyszer köszönóm :)
2016. febr. 28. 07:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen még az anyjuk mellett a helye. 8 hetes kor után lehet elválasztani őket. Ez alatt a két hét alatt sokat tanulnak egymástól.
2016. febr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, 6 hetesen az oltási programjukat kell elkezdeni + chip és féreghajtás, úgyhogy irány a doki, és majd úgy kerülhetnek 8 hetesen új gazdához.

Aztán meg vidd el ivartalanítani a szukádat, van így is elég gazdátlan kutya, felelőtlenség tovább gyarapítani a számukat.

2016. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lotti1 ***** válasza:
39%

Mi is 8 hetes korában hoztuk el az anyjuk,apjuk mellől.

Első éjszaka sírdogált,mellette töltöttem az éjszakát,simogattam,hangommal nyugtatgattam.

Következő éjjel már csak párszor ébredt sírdogálva,akkor is mellette voltam míg el nem aludt.Pár éjszaka után megszokta az új helyét és simán ment minden.

Egy jó tanács: Ha elszakítod akkor a közös plédjüket vágd annyi felé ahányan vannak és küldjél velük el egyet.Azon érzik az anya szagát.Sok sikert.

2016. febr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Leghamarabb 8 hetesen szabad elválasztani az anyjuktól és egymástól őket.

Most, 6 hetesen kell beadatnod az első oltásukat, majd 8 hetesen a következőt.

Chippeltetni is kell őket.

Így mehetnek új gazdihoz: 8 hetes kor után, chippel, 2 oltással.

2016. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy írták, most kell elkezdeni az oltási programot, mert ha ez elmarad, akkor könnyen elpusztulhat az egész alom parvó vírus okozta fertőzésben. Két hét múlva kombinált oltást és chippet kell kapniuk. Chip nélkül a törvény szerint ma már nem cserélhet kutya gazdát. Nagyon fontos a féreghajtás is. Ezek mind kutyánként olyan 15-20.000 forintba fognak kerülni.

Ne szaporíts!

2016. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
5-ös. Ez baromság amit irtál hogy küldjön velük plédet hogy érezze az anya szagát. Egy ismerősöm is igy kapta a kutyáját hogy pléddel amin az anyja szaga volt és ahányszor megszagolta 1 héten keresztül mindig el kezdte keresni az anyját. Az én kutyám az anyja szaga nélkül már másnap nem is kereste az anyját
2016. febr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
9. hétig kell anyukájuk mellett lenni, és utána elválasztani. Gratulálok kis kutyákhoz. ajándékozással várjál még. 21/F
2016. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 hetesen 2 oltással chippel lehet gazdához adni a kölyköket.


Persze megviseli őket,de 3-4 nap alatt teljesen átszoknak az új otthonra.


Mi mikor 9 hetesen hoztuk egy az egyik kutyánkat kb 4 napig sírt este, utána már nem.

2016. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!