Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről?

Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég (1-hete) hoztuk haza a kis sheltie kutyánkat. Minden rendben van vele, oda vagyok érte, tanítgatjuk, nevelgetjük, összességében minden oké lenne, csak az a baj hogy mindenhova követ. Ha elmegyek zuhanyozni, vagy a wc-re, akkor is kapar az ajtón, sír, pedig biztosan tudja hogy csak egy ajtó választ minket el egymástól.

Mindenkitől fél, pedig senki se bántotta, mindenki imádja, csak velem hajlandó úgy igazán játszani, csak rám hallgat, esetleg még a ferjem az, akitől annyira nem rémül meg, de ha én is ott vagyok akkor egyáltalán nem megy oda hozzá, vagy nem játszik vele.

Már mindent kipróbáltunk amit itt a neten olvastunk, sajnos még nem tudjuk vinni oviba és iskolába, mert az orvos még egy kombinált oltást beszeretne adni neki másik kutyussal való találkozás előtt.

Mindenképpen szeretnénk ovi-suliba vinni, de szeretném ha addig se rémülne halálra az apukámtól, vagy a tesóimtól, vagy nem szeretném ha azt érezné hogy minden tavozásommal elhagyni tervezem őt.

Kipróbáltunk azt is már, hogy eltereli a párom a figyelmét rólam, de nem vált be.

Azt is hallottuk egy kutyakiképzős videóból hogy menjünk el a házból, várjunk, és menjünk vissza, és ne verjük nagy dobra hogy hazaérkeztünk, csak akkor köszönjünk a kutyának, ha már nyugodt állapotban van. Ezt is megtettük már, mindennap gyakoroljuk ( úgy 3napja) de a kutya teljesen kikészül idegileg már akkor, ha öltözök, már akkor sír, tudja hogy elmegyek. Mikor visszaérek, mégjobban követ mindenhova. Lefárasztjuk a kincsünket, folyamatosan tanulunk, játszunk, holnaptól már le is lehet vinni, (már kézben levittük párszor, hogy szokja a környezetet)

Kb 3-4 hét múlva vihetjük az orvos szerint oviba, biztos azért követ mert fél? Mivel tudnám megnyugtatni?

Nagyon szeretjük őt, ő az első kiskutyánk, nem szeretném ha félne, szeretném ha boldog kutya lenne!


Köszönöm a válaszokat!

12-hetes a kis csöppségünk. :)



2018. aug. 26. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez szeparációs szorongás. Vannak erről könyvek, de ha szólsz a kutyasuliban, akkor tudnak segíteni. Az én kutyusomnak is volt, de már megszűnt szerencsére. Sok sikert!
2018. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Shia!

Igen hallottam róla. Akkor igazán csak egy hozzáértő személy segíthet?

Nem baj, mindenképp igénybe vesszük, addig eltudok olvasni pár könyvet is. Hátha segíthetek időközben valamivel neki!


Köszi a választ! :)

2018. aug. 26. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Pedig mostanra már 3 oltása van, ha normális helyről hoztátok. Vihetitek iskolába! Ne várjatok még egy hónapot, mert érnie kell ingereknek, szocializálódnia kell! Ha 4 hónaposan kezditek el vinni, garantáltan egész életében bizonytalan és félős lesz! Pont ez az első 4 hónap, ami a legmeghatározóbb egész életében. Ha ez kimarad, sosem tudjátok pótolni!


Honnan van? Tk-es? Ha igen, mit mond a bizonytalanságára a tenyésztője? Tudom, hogy sheltie-knél nem figyelnek az idegrendszerre, de azért nem normális, hogy ennyire retteg. A szülők milyenek?

2018. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, tk-s a kutyánk, és szülei nagyon normálisak. Díjnyertesek, szófogadóak.

Az orvos azt mondta hogy ne vigyük még kutyák közé, a kezünkből láthatja őket, de ne engedjük le hozzá még.

Még hiányzik a veszettség, és egy kombinált oltás.

Nem tudom akkor miért mondta ezt az orvos, de mivel nagyon féltem és szeretem a kiskutyámat, ezért nem viszem még oviba, mert az orvos biztos nem szemétkedésből mondta ezt.


Amúgy tegnap megfigyeltem, csak a férfiaktól "retteg" mert amúgy nem remeg, hanem ugat és visszahúzódik ha férfit (apit, tesóimat) látja. A nőket nagyon szereti, anyukámhoz, unokahugomhoz is odament, sőt a kis 1-éves keresztfiamat is nagyon szerette, nen ugatta egyáltalán, játszottak, állandóan ellopta a játékait a kisfiúnak, és visszavitte neki. :D

Szóval úgy veszem észre, hogy a férfiaktól fél. Kivéve a párom, ma a párom lábához bújva aludt. :)

Viszont apukámat meglátja, mindig ugat, morog, szalad a lábamhoz, a kis fotelem alá bújik, és ugyanez van ha a fiú tesóim vannak itt. Nem értem. :(

2018. aug. 27. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt a kutyaoviról. De 10-12 hetes kortól mehet kutyák közé! Veszettséget nem fog összeszedni, ha pedig 3 oltása már van, akkor védett teljesen! De mindegy, te tudod. Ha nem értesz a neveléshez, szocializációhoz, akkor sajnos rengeteg gondotok lesz még. Pláne, hogy a leírás alapján a kiskutya sem jó idegrendszerű.
2018. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Ki mondta hogy 3 kombinált oltása van?

2 parvo, és 2 kombinált oltása van (+féreghajtó, és chip)

Az orvos azt mondta, hogy 3 kombinált oltással lehet kutyák közé vinni. Akkor miért mondta ezt? Felhívom ma, mindenképp.

A kutyaovi csak Szeptembertől látogatható, és a tenyésztő még nem írt vissza.

A kutya viselkedésében az első séta után rettentően nagy a változás, a párom mellett alszik, én pedig a konyhában vagyok.

Szerintem az a baj, nincs eléggé lefárasztva, de már hogy lelehet vinni, folyamatosan vinni fogom. Szocializálódni fog, az égvilágon nincsen semmi baj az idegrendszerével, egy nagyon megbízható tenyésztőtől vettük, törzskönyvel természetesen.

De még csak rövid ideje van itthon, nem lehet egyből tökéletes kutya, neki is kell idő hogy átvegye az itthoni ritmust, mi mindent megteszünk hogy ne legyen baja, és meglegyen nevelve. Szeptembertől pedig megyünk kutyaoviba.

Tudsz mást is ajánlani a kutyaovin kívül, ami hasznos lehet számunkra??


Köszi. :)

2018. aug. 27. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kötözködés, de egy jó idegrendszerű kutya nem fél emberektől, nem bújik el, nem ugat ki félelmében. Illetve ha meg is rémül, azonnal kioldható belőle.

Persze sajnos sheltie-knél nem figyelnek az idegrendszerre, nagyon kevés a jó kutya köztük. Csak hogy tudd, a szocializációra, nevelésre emiatt náluk óriási hangsúlyt kell fektetni.

2018. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, de sajnos még nem lehet kutyaoviba vinni, se kutyák közé.

Beszéltem a doktornővel, azt mondta Ő 3. Oltás után 1-héttel ajánlja.

Jó lenne már, akár csak ide levinni bandázni, nagyon sok barátságos kutya él erre, és a sogornőmnek is van egy nagyon kedves csivava kutyusa, lenne kivel barátkoznia, de nem merem odaengedni. Mi lesz ha baja lesz?

Maximum a csivihez engedném oda szívesen, mert tudom hogy neki (és a miénknek se) nincs semmilyen betegsége.

De még a doktornő őt se ajánlotta. :(

2018. aug. 27. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!