Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek, lehet valami baja?

Félek, lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Kiskutyánkat nem rég hoztuk haza a tenyésztőtől.

Már kapott 2 parvo oltást, és 2 kombinált oltást, féreghajtót, és chipet is. A 2. Kombi után 1 héttel (most 2napja) visszük a kutyát le a parkba, ahol mindegyik kutyát imádja a gazdája. Szeretném ha a kutyám szocializálódna, már mikor sétáltunk nagyon vinnyogott hogy hadd játszhasson a többi kutyával, ezért engedtem (itt minden kutya nagyon szépen van tartva és mindenki bevan oltva, nincs kóbor állat) megkérdeztem az orvost, hogy szabad-e, azt mondta jogilag nem szabad kutyafuttatóba vinni mert megbüntethetnek a veszettség oltás hiánya miatt, de egészséügyileg ha a 2.kombi után eltelt 1-hét,akkor nem lesz baja a kutyákkal való barátkozásból. Most 7. Én viszem a veszettség oltásra, és utána viszem a 3.kombinált oltására. Akkora már bőven lesz 4 hónapos, most egyébként 4-hónapos koráig várnom kellett volna? Mert sokan azt mondják, csak a 3. Kombi, és a veszettség után szabad vinni, addig még le se szabad tenni a földre. Először az orvos is (mikor ott jártunk több mint egy hete az oltás miatt) azt mondta hogy a 3. Oltás csak a biztonság kedvéért lesz, de azért inkább majd csak utána vigyük kutyák közé. Mikor ma felhívtam, akkor pedig azt mondta, hogy nem baj ha játszik a kutyákkal, de futtatóba ne vigyem be a büntetés miatt.

Végülis elengedtem, hadd játszon egy kicsit, nagyon nagyon boldog volt, talált magának egy kis játszótársat, imádták egymást. De azért egy kicsit félek, most 30 percenként nézegetem a kutyát, nem mintha értenék hozzá de hátha látok rajta változást rossz irányba, azonnal mehessünk a kórházba...

Szerintetek lesz valami baja? Aludni se tudok. Lehet túlságosan is ráparázok, csak hát ő a szememfénye, és az új barátai nagyon sokat javítottak a viselkedésén. Pl már nem követ megrögzötten mindenhova, nem retteg a csaladtagjaimtól, pedig csak pár óra telt el a játszás óta. De nagyon féltem az egészségét. Szerintetek?



2018. aug. 29. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg van a 4 legfontosabb oltása, és utána egy héttel vitted kutyák közé. Semmi baja nem lesz !:) Mi sem vártuk meg a veszettség ellenit, ezen ne parázz, nem sok veszett kutya rohangál a futtatóban. Amúgy ezt a büntetés dolgot nem értem, nem sok rendőr/hatósági állatorvos lóg a futtatókban, akik a veszettség elleni oltás igazolását kérik. A fertőző betegségek ellen nagy eséllyel már védett, tehát, szocializáld, enged közösségbe!
2018. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem baj, hogy a 3. Kombinált még nincs meg?

Úristen, egy hatalmas kő zuhant fénysebességgel le a szívemről, nagyon köszönöm a gyors választ!!! ❤️

Nálunk egyébként vannak közteresek, akik figyelnek mindenre, nem csak a közbiztonságra. :) mondjuk ez nem is baj, de nem viszem be a futtatóba a kincsem, mert homok van ott és könnyezne tőle a szeme. Most is könnyezik még.

De nagyon boldog vagyok, akkor az 5.oltás csak a ráadás? :) nem baj, legalább 100% hogy védve lesz.


További szép estét neked!

2018. aug. 29. 23:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, az ötödik oltás "csak" biztonsági. Ami az alaphoz kell megvan a kutyádnak, szocializáld nyugodt szívvel! :)
2018. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs de a doki megnézhetné a vonatkozó jogszabályt. Bár nem tudom mennyi idős a kutya, de a veszettségi elleni oltás 3 hónapos korban kötelező. 164/2008 FVM rendelet: 4. § (1) Az állattartó köteles:

a) minden három hónaposnál idősebb ebet – a tudományos-kutatási és laboratóriumi vizsgálati célból zártan tartott állatok kivételével – veszettség ellen saját költségén az állat állat-egészségügyi felügyeletét ellátó szolgáltató állatorvossal beoltatni az alábbiak szerint:

aa) a három hónapos kort elérteket 30 napon belül,

ab) az első oltást követően 6 hónapon belül,

ac) ezt követően évenként;


Ha a futtatóban nincs kiírva, vagy ha önkormányzati futtató és a helyi jogszabályban nincs benne beviheted a 3 hónapos koráig veszettség elleni oltás nélkül is a kutyádat, ezért senki nem büntethet. Ha "magán futtató", vagy ki van rá írva "szabályzatban", hogy csak érvényes veszettség elleni oltással használhatod akkor értelemszerűen a futtatóval meg kell várjad. Egyébként meg semmi baja nem lesz. Kell neki a korai szocializáció.

2018. aug. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát, végülis mindegy, 7.én kapja meg a veszettség oltást, most 12-hetes a kutyám. Tulajdonképpen nem is szeretném vinni a futtatóba, mert homokos az egész, és évek óta nem cserélték a bennelévő homokot. A mellette lévő réten szoktak bandázni a kutyák,ott szép a fű is, imádom ahogy hemperegnek a fűben. :)

2018. aug. 30. 09:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódd túl! Nekem egy 3 hónapos kistestű kutyusom van. Egy hete kapta meg a 2. kombinált oltást és nekünk is mondták, hogy előtte nem kéne levinni, de próbáltunk egyensúlyt tartani a szocializáció és az oltások között, így a második Parvo után már kicsit levittük, pár percig letettük, az első kombinált után meg már sétáltattuk óvatosan (megjegyzem, az összes falevelet bezabálta, paráztunk is).

Most pedig már szépen jön pórázon, ismerkedik a többi kutyával, volt hogy kicsit el is engedtem, hadd rohangáljon a másik kutyussal.

Semmi baja nincs, már a falevelet sem eszi. Se hasmenés, se étvágytalanság, se semmi probléma nem volt, pedig panelben lakunk és nem minden biztos, hogy minden kutya oltva van a környéken.


Szerintem nem kell félned.

2018. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!