Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya allergia tünetei?

Kutya allergia tünetei?

Figyelt kérdés

Nyár eleje óta rágja/nyalja a lábát,gyakran nyel,légzési zörejt hallok (kattogó hang).

Nyár eleje óta ugyan azt a tápot eszi ami nem a legjobb Bellason (Lidl)

Ezt most tudtam meg hogy sz#r minőségű táp.

Mindig megszokta enni azt a tápot eddig. Ja és most újra megduzzadt valamennyire a nyaka alatti része (gondolom a nyírokcsomo). De amikor tapogatom olyan mintha nem lenne benne semmi.

És nem is egy nagy duzzanat (nem kör alakú) hanem mint egy csík ami a szája alol indul a nyakáig.

Es nyála is ragadós.

Széklet normális.


Tudom tudom hogy azzal nem érek el semmit hogy már 100x ki írom a kérdést.

Tudom tudom:állatorvos...



2018. aug. 30. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Állatorvos, vérvétel. Abból rengeteg minden kiderül, többek közt a valószínűsíthető allergia is.
2018. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Oké.

Szerintem közre játszhat az is hogy abba a tápba színezék/cukor is van. És gabona féleség is.

2018. aug. 30. 20:20
 3/17 anonim ***** válasza:
Nézd, hiába ironizálsz ezzel a "tudom, tudom állatorvossal", a helyzet akkor is az, hogy az orvos tud biztosat mondani. Egyáltalán nem biztos, hogy allergia. Az sem biztos, hogy csak allergia. A lábrágás tipikus allergiás tünet, de a nyaki duzzanat egyáltalán nem biztos, hogy az. Simán lehet egyszerre több baja is a kutyának. Sajnos tapasztaltuk. A mi kutyánknak mikor megduzzadt a nyaka, kiderült, hogy rákos. Nem volt gyógyítható... Jobb lenne, ha mielőbb meglátogatnád azt az orvost.
2018. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak hasonló tünetekkel hasnyálmirigy gyulladása volt. Fény derült a csirke (ill. bármely madár, szárnyas) allergiára is, azóta ezektől mentes diétás kaját eszik.
2018. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, én megmondom a tutit, nem kell ide orvos: semmi baja a kutyának, biztos jó a f*s lidl táp neki, a nyaka meg majd rendbejön vagy megszokja.

Komolyan nem értem, mi a büdös francnak itt kérdezgetsz, ezek súlyos tünetek, ha a nyaka dagad, lehet hogy a légcsövérr is rámegy és megfullad, ha rágja a lábát, nyilván viszket-fàj neki. Meddig tervezed még nézegetni ezeket a tüneteket, begyűjtesz még néhány vakon adott szakvèleményt, mielőtt orvoshoz viszed a szerencsétlent?!!

2018. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Áprilisban is megdagadt a nyaka akkor jött az orvos és azt mondta hogy nincs semmi baja. Utána 1-2 hét múlva eltünt a duzzanat és most újra elő jött. És ha daganat akkor már rég meghalt volna mert a kezeletlenül maradt limfómás kutya max. 3 hónap és meghal.
2018. aug. 30. 20:31
 7/17 A kérdező kommentje:

Én meg nemtudom elintézni hogy bevigyük vároaba merr hiába mondanám hogy valami nem stimmel vele akkor azt mondják hogy Hagyjad már úgy sincs semmi baja!

Ha városban laknék valószinűleg erre az oldalra nem irnék ki ilyen kérdéseket.

2018. aug. 30. 20:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Kutyára szájkosár, tömegközlekedés (busz, vonat), és máris bent vagytok a városban.

Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást.

2018. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha neked megdagad a nyakad, kihívod az orvost, mert ugye az fel sem merül, hogy te mész oda, és azt mondja, nincs semmi bajod. Akkor te megnyugszol, és elhiszed neki? Mert én biztosan azonnal orvost váltanék, egészen addig, amíg valamelyik meg nem mondja, hogy mi okozza, és mit tehetek ellene. Ráadásul nálam ugyanez érvényes a kutyára is. Ha az orvos nekem azt mondja, hogy nincs semmi baja, vagy nem tudja mi a baja, akkor én azt mondom neki, hogy vagy adja vissza a diplomáját, vagy dugja fel.
2018. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig két dolgot tehetsz. Vagy fogod azt a kutyát, és megoldod, hogy eljusson egy normális rendelőbe, ahol akár mindenféle műszerekkel is vizsgálhatják, vagy nézed tovább ahogy szenved, és tippelgeted, hogy mi lehet a baja. Nem arról van szó, hogy az ember nem szívesen segít itt, vagy lusta válaszolni, de mi látatlanban, és orvosi végzettség hiányában épp annyit tudunk, mint te. A probléma így nem fog megoldódni.

Ha maradsz a morfondírozásnál, akkor legalább válts azonnal tápot, hátha valóban csak a szar minőségű táp valamelyik összetevőjére reagál így. (De szerintem van itt valami más baj is sajnos). Nem ismerem ezt a tápot, de gondolom 20 kg kerül vagy 2000 forintba. Hát ettől többet kell áldoznod kutyakajára még akkor is, ha olcsóbbat akarsz. Ha már olcsóbb, akkor a Fit Active tápot tudom ajánlani. Én ezt szoktam menhelyre is adományozni, és ott elégedettek vele, de a Brit-et is sokan ajánlják. A pedigré, friskies, darling szarok pedig eszedbe se jussanak, talán még nagyobb trágyahalom, mint a Lidl tápja.

2018. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!