Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ilyenkor csinálni,...

Mit kell ilyenkor csinálni, kinek kell szólni?

Figyelt kérdés

Tegnap a szomszéd nő vitte sétálni a kutyáját. Simán eltudta volna vezetni a járdán, de direkt is közel hozta a kerítéshez, hogy a kutyánkat ingerelje. Mivel hosszú az orra a kutyánknak(skótjuhász keverék), beletudott csípni a pofájába a másik kutya. Az istenért nem engedte el, fröcsögött a kutyám vére. A nő meg csak ordítozott a kutyával, meg rácsapott párat. Azt mondta, hogy ez "szájzáras" fajta és addig nem engedi el, amíg meg nem öli. 10percbe telt, mire elengedte szegényt, de ezt is csak úgy sikerült, hogy csúsztak a fogai és újból rá akart marni. Rögtök hívtuk az állatorvost, azt mondta, most nem ér rá, de ha az orráig bedagad, azonnal vigyük. Szerencsére nem dagadt be olyan vészesen, eszik, iszik, mozog, jó kedve van. Pár házzal lejjebb kint szoktak lenni a kistestű kutyák, amiket tutira kinyírna. Illetve a nő anyjára is morog, meg odakap.

Hogyan lehet a "szájzáras" kutyákat hatástalanítani? Illetve mi a teendő, kinek kell szólni, hogy vadulásra hajlamos kutyát sétáltatnak szájkosár nélkül?


2018. szept. 2. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Az ilyen kutyák szoktak a sintérhez kerülni. Kutya ide oda, azért az ember csak fontosabb.
2018. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Milyen fajta a "szájzáras" kutya?


Amúgy vagy megoldod, hogy ne érjen ki a kutyád orra a kerítésen és felügyeled az udvaron, vagy megmutatod orvosnak a kutyád és a számlát a nő orra alá tolod, és határozottan fellépsz, hogy többet a kaputok előtt ne lássátok!

2018. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nemtudom a fajtáját, barna-fehér izmos, a füle kicsit hegyes.

Soha nem volt belőle probléma, hogy kilógott az orra. A kapu.bebiztosítására már én is gondoltam.

2018. szept. 2. 17:46
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Fizettesd meg velünk a számlát, ez a minimum!

De nem ártana feljelentést tenni!

2018. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem a boxerek szájzárasok?
2018. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mondtam a nőnek, hogy legközelebb szó nélkül feljelentem! Az a gond, hogy nem tanulnak belőle, sőt a férje még rosszabb...

Nem boxer a kutya, azt megismerném.

2018. szept. 2. 17:57
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Nincs "szájzáras " kutya. Olyan van, hogy nem enged, hiába szólnak rá. Sőt, ha ütik, még jobban fogja, amit megfogott.
2018. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni, hogy elengedje, ha nem fogad szót a gazdájának?
2018. szept. 2. 18:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy jog szerint te vagy a hibás, így nem jelentheted fel. Ha kilóg az orra közterületre, akkor az a te sarad. Sajnos emiatt hiába jelentenéd fel, az bukott ügy.

Nem teljesen értek ezzel egyet én sem, de a jog már csak ilyen. Ha pl. belecsípne egy emberbe, téged vennének elő, mert a "kutyád szája" közterületen tartózkodott.

Szerelj fel csibehálót abban a magasságban, azon nem tud sem ő, sem más kutya átlógni.

Súlyos sérülésnek hangzik, amit tíz percig cincált a másik, én megmutatnám orvosnak, ezt mindenképp fertőtleníteni kellene, talán még varrni is. Ha mást nem is, Betadinnal jól locsold meg és tisztítsd ki. A harapó eb oltásai rendben?

Szájzáras kutyáknál nem hatásos sem az ütlegelés, sok esetben a vízzel való lelocsolás sem.

Ha rámar valamire, akkor egy erős botot, husángot, valaminek a nyelét kell a szájába akasztani, és azzal hátrahúzni a fejét, így kénytelen engedni.

Illetve hallottam még, hogy befogják az orrát, hogy ne kapjon levegőt, így egy idő után szintén visszakozik.

Ne legyen erre többé szükség, kívánom nektek...

2018. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

egy csirkehálót huzz végig a kerítésen a biztonság kedvéért


amúgy meg a pórázt a nyaka tetejére kell rakni és felfele húzni a kutyát, mintha fojtogatnád... ezért nevezik ezt a köznyelben lefojtásnak...


az egyik oktatónk a kutya ínyét/pofáját nyomta a kutya fogához, ez is célravezető, de egy idegen kutya szájában azért nem turkálnék...


láttam már olyan megoldást is, h a hátsó lábánál fogva húzták/tarották a kutyát, így ugye legalább nem tud majd ujrafogni...


az esetleges állatorvosi számlát pedig mutasd be a gazdinak... ha egy kicsit normális, a jövőben mikor előtetek sétál átveszi a kutyáját a másik oldalára...

2018. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!