Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ilyenkor csinálni,...

Mit kell ilyenkor csinálni, kinek kell szólni?

Figyelt kérdés

Tegnap a szomszéd nő vitte sétálni a kutyáját. Simán eltudta volna vezetni a járdán, de direkt is közel hozta a kerítéshez, hogy a kutyánkat ingerelje. Mivel hosszú az orra a kutyánknak(skótjuhász keverék), beletudott csípni a pofájába a másik kutya. Az istenért nem engedte el, fröcsögött a kutyám vére. A nő meg csak ordítozott a kutyával, meg rácsapott párat. Azt mondta, hogy ez "szájzáras" fajta és addig nem engedi el, amíg meg nem öli. 10percbe telt, mire elengedte szegényt, de ezt is csak úgy sikerült, hogy csúsztak a fogai és újból rá akart marni. Rögtök hívtuk az állatorvost, azt mondta, most nem ér rá, de ha az orráig bedagad, azonnal vigyük. Szerencsére nem dagadt be olyan vészesen, eszik, iszik, mozog, jó kedve van. Pár házzal lejjebb kint szoktak lenni a kistestű kutyák, amiket tutira kinyírna. Illetve a nő anyjára is morog, meg odakap.

Hogyan lehet a "szájzáras" kutyákat hatástalanítani? Illetve mi a teendő, kinek kell szólni, hogy vadulásra hajlamos kutyát sétáltatnak szájkosár nélkül?


2018. szept. 2. 17:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nincs "szájzáras" fajta csak neveletlen, nem lehívható kutya. Sajnos nem sokat érnél a feljelentéssel, de a nővel kifizettethetnéd a számlát, bár az ilyen emberek nem fognak kötélnek állni.
2018. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, egy per esetén hogyan döntene a bíróság...

Mert az igaz, amit a 9. válaszoló írt, hogy a kutyád orra kilógott a közterületre. De szerintem ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy te vagy a felelős.

Ugyanis a hatályos jogszabályok szerint veszélyes kutyát kizárólag szájkosárral szabad kivinni a közterületre, tehát a szomszéd nő súlyosan mulasztott. Ehhez annyit érdemes még tudni, hogy 1. veszélyes kutya az nem csak egy-két kutyafajta lehet, hanem bármelyik fajtának bármelyik egyede, amelyik valaha is megtámadott akár embert, akár állatot - a veszélyessé nyilvánítási procedúrát nem tudom, hogy megy, de benne van az állatvédelmi törvényben, vagy valamelyik másik jogszabályban; 2. a szomszéd kutyát már veszélyessé kellett volna nyilváníttatni valószínűleg, hiszen a gazdája TUDJA, hogy "szájzáras" (jelentsen ez bármit is), azaz feltehetően volt már máskor is problémájuk.


Úgyhogy én azt javaslom, fusd át az állatvédelmi törvényt - ha nem találod benne, akkor keress rá a "veszélyes kutya" kombóra, a Google ki fogja adni a megfelelő jogszabályt. Erre azért van szükség, mert sajnos sokszor az illetékes hatóságoknak fogalmuk sincs, hogy mit kellene tenniük egy-egy ügyben, úgy kell nekik elmagyarázni...

És kérdezd meg az állatorvosodat, hogy melyik az illetékes hatóság, kinél tehetsz bejelentést az ügyről, kitől kérhetsz sürgős intézkedést.

A jószomszédi viszonynak persze annyi lesz, de szerintem ez már most is fennáll, szóval tök mindegy.

Ja, és azért is nézesd meg a kutyádat állatorvossal a biztonságérzeten felül, hogy szükség esetén tudja majd igazolni, hogy milyen sérülést okozott a szomszéd kutya. Pár fotó sem ártana.

Sok szerencsét. :)

2018. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A következőt tudod tenni. Tegyél fel csirkehálót, hogy a kutyád ne tudja kidugni az orrát, lábát. Vidd el orvoshoz a kutyát, és az orvosi papirokkal tegyél bejelentést a helyi jegyzőnél. Jelenleg egy kutyát csak egyedileg lehet veszélyessé nyilvánítani, amíg ez nem történik meg addig nem köteles szájkosarat használnj a szomszéd. A kutyát a terüliteleg illetékes állat-egészségügyi és élelmiszer ellenőrzési hivatal tudja veszélyessé nyilvánítani a jegyző ezirányű megkeresése alapján. Ha a jegyzőnek tudomására jut kutyatámadás köteles értesíteni a hivatalt, szóval neked mindenképp a jegyző felé kell próbálkoznod, ő a veszélyessé nyilvánítás elindíttása mellett állatvédelmi birságot is kiszabhat.
2018. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Rendben, akkor felteszem a csibehálót a biztonság kedvéért. Szerencsére nem szakadt fel a szája, nincs semmi nyoma pár karcoláson és a dagadáson kívül. Bekentem Betadinnal. Felhívtam az állatorvost, ma sem tudott fogadni, de holnap viszem hozzá. A számlát meg kifizettetem a nővel és figyelmeztetem, hogy legközelebb nem ússza meg ennyivel, és intézkedni fogok. Most nem teszek semmit, bízom benne, hogy tanul az esetből. Szerencséje, hogy nem lett nagyobb baja a kutyámnak.

2018. szept. 2. 20:16
 15/15 anonim ***** válasza:
"A számlát kifizettetem a nővel." Ezt el sem tudom képzelni, hogy hogyan történik. Valakihez, akit felületesen vagy nem ismerek, akit arra nem tudtam rávenni, hogy a kutyáját vegye rá, hogy ne harapja meg a kutyámat, odamegyek egy tízezer forintos állatorvosi számlával, és megkérem, hogy fizesse ki nekem, hát kiröhög.
2018. szept. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!