Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztők! Mennyire...

Kutyatenyésztők! Mennyire érint Titeket a válság?

Figyelt kérdés
Nehezebb eladni a kölyköket mostanában?
2010. jún. 21. 23:19
1 2
 1/14 Winner of Royal Hill ***** válasza:
84%

Persze hogy nehezebb. Lassan a gatyánk rámegy a kutyakajára és sajos egyre lejjebb kell adni a minőségből is.

A kiállítások száma is a minnimum alá van már süllyesztve:S

De Én bízok benne,hogy javulni fog a helyzet.

2010. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm 40 éve tenyészt,aranykoszorús mestertenyésztő.Ritkán van nála alom,de az minőségi.

Eddig nem volt gond eladni a kölyköket,de az utolsó alom önköltségi áron is alig kelt el.

Most pár évig nem lesz nála kiskutya.

Néhány fajtaklub már figyelmezteti a tagjait,csak akkor hozzanak le almot,ha előjegyzés van a kiskutyákra,mert nehéz eladni őket.

2010. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
100%

A tenyésztés nálam nem az eladásról szól.

Eddig is ráfizetés volt minden alom. Egyik sem hozott annyit, mint amibe a fedeztetés és a kölykök felnevelése került.

Jelenleg 5 hetes kiskutyáimból kettőt megtartok, mert nem tudom eldönteni, hogy a szuka vagy a kan tetszik-e jobban. Egyet kell adnom a fedezésért, egyet ma foglaltak le és kettő keres még gazdit. Nem hiszem, hogy a válság miatt lenne, hogy még kettő van, inkább az, hogy a szaporítóknál a töredékéért lehet kapni kutyát.

2010. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Nehéz eladni=nincs megfelelő kereslet,az el nem kelt kutyák a tenyésztő nyakán maradnak,mit csináljon velük?
2010. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Nyakán maradnak? Érdekes felfogás.

Én magamnak csinálom, azért adom el, mert másnak is kell belőle. Eleve úgy készülök, hogy lesz egy alom kiskutyám, de előfordulhat, hogy néhánytól megválok.

Az álom párosításnak nincs köze a piachoz.

2010. jún. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Utolsó neked eddig hány darab 10-es vagy afeletti almod volt,mondjuk nagy vagy óriástestű fajtából?
2010. jún. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Egyszer.

Mondjuk egy halva született.

5 vagy 6 egyébként nálunk a létszám.

2010. jún. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Annyiban érint, hogy még nem tudom, honnan fogom előkeríteni kb. 2 hónap múlva a 800 eurot a fedeztetésre.
2010. jún. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Nekem viszonylag szerencsém van,az almok (nálam 2 van évente) le vannak foglalva, de külföldre. Van azért előjegyzés itthonra is.

Ha tenyésztesz, akkor meg is kell tartanod kutyát (természetesen nem minden alomból) hiszen a vérvonaladat meg kell tartani. Az elmúlt években kétszer "mellényúltam" így a tenyészállotokra (4 db) most 3 nyugdíjas és 2 olyan kutya jut akik ugyan tenyészszemlések és eredményeik is vannak, de nem akarok velük továbbtenyészteni. Eladni én pedig nem vagyok képes olyan kutyát, aki nálam nőtt fel.

Tehát a két alomra idén jut 9 kutya. Azaz néhány millió minuszban leszek. (óriástestűek, csak a táp kétmillió évente, az orvosi költség, tenyészszemle, kiállítások 3-4 millió) Mondjuk 15 kölyökért kapok 3 milliót.

Szerencsém van,minuszban leszek, nem kell adózni

2010. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálam sem maradt még kölyök a "nyakamon" mert csak akkor hozok le almot , ha van rá előjegyzés legalább 9 kölyökre !

Mivel nálam az almok alsó határa 10 - 11 szokott lenni , ha 1x fedeztetünk akkor is ! És nekem nincsen szívem sem elaltatni, sem bármilyen más módon "megszabadulni" a piciktől! Inkább pótmamát kerítek , illetve magam nevelem fel őket tápszerrel. Mivel saját vállalkozásom van (építő ipar ) és a párom jön megy...ellenőrzi a munkásokat, könyvelő stb... ezért a nap 24 órájában a kutyákkal vagyok! Én is külföldre adom el a piciket , ritkábban van előjegyzés itthon , de azért van ! És tartok is meg a kölykökből ! Ha Novemberre meglesz az előjegyzés 2 év után lesz most megint 1 alom bébim :)

Engem a szaporítók nem húznak le , mert ha nincsen elég előjegyzés akkor nem hozok almot,és nincs mi a "nyakamon" maradjon, és nem kell hirdetgetem őket minden fele !Ha pedig van , akkor a kicsiket elviszik 10-12 hetesen !

2010. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!