Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítene, akinek amerikai...

Segítene, akinek amerikai cocker spánielje van? :D

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és amerikai cocker spánielt szeretnék!:)

de még sose volt ilyen kutyánk ezért jó lenne ha minden fontos tudnivalót megosztanátok velem , hogy mire kell különösebben odafigyelnem.pl.:hol tartsam az időjárásnak megfelelően(úgy értem, ha hidegebb van akkor bent kell-e tartani);a szőrét hogyan kell ápolni;mozgásigénye,sétáltatása;tisztasága(fürdetés)és egy pár szó a tieitekről, hogy pl.mi a szokása,szeret-e sokat játszani? :P

Előre is köszönöm :D


2010. jún. 22. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A GOOGLE a barátod mindenesetre belinkelem neked:

[link]

Parancsolj :) Jó kutyázást!

2010. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Nekünk angol kokker van,zsemle színű. Nagyon aranyos volt mikor megvettük, de aztán nagyot csalódtunk benne. Még egyszer nem vennék ebből a fajtából. Nagyon okos, játékos, viszont agresszív. Volt már a családba dobberman, rotveller, de egyik sem volt ilyen agresszív, mint ő.

Nagyon nagy a mozgásigénye, mindig ott van ahol nem kellene. Tipikus vadászkutya, egy kislánynak nem ajánlanám. Én vagyok a gazdája, nem egyszer megharapott már, és nem az a játékos harapás. Mióta szült, azóta valamennyit komolyodott, viszont magatartászavaros, őrült kutyafajta...

2010. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2010. jún. 22. 13:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen , azt hallottam , hogy az angol cocker spánielek agresszívak , de az amerikaiak nem . Mert olyan van az egyik szomszédomnak , és nagyon nyugodt jószág , az a kutya fog fialni, úgyhogy szerintem a kölyke is olyan nyugodt és jóindulatú lesz mint az anyukája :D
2010. jún. 22. 13:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves második válaszoló! Nyilván szaporítótól vett ideggyenge kutyád van.. Vagy genetikailag öröklött betegsége van, vagy elrontottad a nevelését, de semmiképp sem a kutya hibája hogy ilyen lett! Ráadásul még kölykei is vannak.. Remek! Hátha örökölték ezt a jó kis ideggyengeséget. Sőt tudod létezik olyan betegség is hogy Cocker Düh. Jó lenne utánanézned mielőtt ostoba módon általánosítasz..
2010. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Jah és kedves kérdező, minek neked is egy szaporított kutya? Aztán majd ne írj ide ha később a kiválasztott kutyádnak is előjönnek a genetikai betegségei.. Gondolom a szomszédod nem tenyésztő csak összeengedtek két törzskönyv, tenyésszemle és szűrések nélküli kutyát, mert "jaj de szépek". Inkább spórold össze a pénzt és vegyél tenyésztőtől! Egy kutya vásárlása nem életbevágó dolog.. Inkább várj, minthogy később majd az orvosi számlákat ne győzd fizetni.
2010. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
...
2010. jún. 22. 13:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Még várom a válaszaitokat !! :)
2010. jún. 22. 13:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Angol cockereim vannak, de egyáltalán nem jellemző, amit a 2. írt...

Ha jól van nevelve, nagyon okos, játékos, szeret a gazdi ölébe bújni. A szomszéd kiscsaj 12 éves, sokat jön át játszani, és soha nem bántotta, csak játszanak. Labdát, botot dobálnak. Ők nappal kint, este bent vannak, télen csak, ha kikérezkedik akkor mennek ki, meg, ha megyünk sétálni. Egyébként jobban szeretnek ilyenkor kint lenni, most, hogy jó idő van. Fürdetni 1 hónapban egyszer szoktam, de a samponra 2 alkalom van írva, de, ha nem szükséges nem fürdetem. Igen, a szőrét ápolni kell, főleg ilyenkor, beleragad minden szösz.

Így utólag csak annyit tennék hozzá, hogy sok különbség kívülről nincs a szaporított, és a törzskönyves között (de látható), és természetesen megnevelhető mindkettő, mégis sok ok van, amiért a törzskönyveset érdemes megvenni. Ráadásul a sok sok szaporítónak (pl olyanoknak, mint a 2. válaszoló) már nem a csillagos egekben van az áruk. Ha érdekel megírom privátban a kennel nevét, és a kiskutyák árát. Akkor biztos lehetnél benne, hogy egy egészséges kutyát veszel. (mert, ha jól emlékszem Amerikai is van, de nem vagyok benne biztos)

2010. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mindegy nem kell akkor köszi mert nekem koromfekete amerikai kéne :) de azért köszi mégegyszer az információkat :)
2010. jún. 22. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!