Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spániel vagy mopsz? Ha...

Cocker spániel vagy mopsz? Ha spániel akkor amerikai vagy angol?

Figyelt kérdés
Panel lakásban lenne, nagyon sokat foglalkoznánk vele, napi többszöri, hosszú sétákkal. Nem vagyunk még annyira tapasztaltak, de volt már kutyánk, csak az még vidéken. Melyik lenne az ideálisabb? Negatívumokat és pozitívumokat is mondjatok. Köszönöm:)
2010. aug. 2. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én magam az amerikai cocker spánielt szívlelem legjobban, szerintem aranyos, emberbarát és a többi, és a többi... viszont a fésülése elég sok gondot okozhat. A mopsz kicsit távolabb áll tőlem, nem igazán hasonlót kutyára :) De ez a te szíved joga eldönteni, melyiket tartod aranyosabbnak :)
2010. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mopszal könnyebb bánni panelba ideálisabb viszont beteges túltenyésztett fajta. Csak a sok baj van vele. Nem bírja a meleget nem bírja a hideget nagyon nagyon hullik a szőre és elég későn vállnak szobatisztává. Amíg más kutya 5 hónapos korára azzá válik (vagy hamarabb) a mopsz elhúzza 8-9 hónapos koráig vagy tovább. Szóval napi többszöri sétára ne nagyon számíts főleg ebben a nagy melegben. Spániel-t viszont ha lakásba akarsz tartani sokat kell mozgatni meg más kutyák közé vinni. Könnyen tanítható viszont nagyon makacs. Kezdő kutyásnak én nem ajánlanám. Esetleg más fajta nem tetszik?
2010. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor még szétnézünk interneten, de további válaszokat várok még:)
2010. aug. 2. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
angol cocker
2010. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Panel lakásba az angol cocker spánielt ajánlanám. A mopsznak borzalmasan hullik a szőre, minden elképzelhető felületet összeszőröz, ráadásul légzési nehézségei adódhatnak, egy forró nyári lakásban meg is fulladhat, ráadásul brutálisan horkol. Meg ugyebár a mopsz a legnehezebben szobatisztaságra nevelhető fajta...


Az amerikai cocker szőrével több a gond, mint az angoléval, de egyébként nincs sok különbség (max hogy az amerikai úgy néz ki, mint akit fejbe rúgtak).


Az angol cocker szőre jobban kordában tartható, és megfelelő ápolással nem hullik (minden kutya vedlik, de ha tényleg karban tartod, észrevehetetlen lesz). A mozgásigénnyel nem értek egyet az előttem szólóval, nem azt mondom, hogy nincs szüksége rá, de napi 1-1,5 óra lébeceléssel a téren (pisi-kaki közben), meg heti 2-3 nagyobb sétával tökéletesen beéri.

2010. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen Angol cocker!! Szebb okosabb, mint a másik kettő. Mivel írod, hogy nem vagy éppen rutinos kutyatartó ezért még kiegészíteném azzal, hogy szukát válassz!


Mindenesetre dönts ahogy jónak látod. Döntéstől függetlenül sok boldog évet kívánok nektek!!

2010. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 panettone ***** válasza:

Szia!

Teljesen mindegy hogy angol vagy amerikai! Menj el több tenyésztőhöz és nézd meg a szülőket! Ismerek olyan amerikai cockert aki a vizes fűre sem hajlandó lelépni és napi 23,5 órát is tudna aludni, de volt már dolgom ilyen angollal is. kár egy almon belül is találsz olyan kutyákat akik teljesen más vérmérsékletettel rendelkeznek. Szóval ha igazán kíváncsi vagy akkor kezdj el ismerkedni a tenyésztőkkel. Hamarabb kapsz használható választ mint itt. De szét nézhetsz a spanielmentés oldalán is ott is tudnak Neked panelba való kutyát ajánlani [link]

panettone

2010. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én szerintem angol c. spani nekem is olyan van azért mondom hát ugy is az fog válaszolni akinek a 3 faj közül olyan van neki mopsz amerikai spániel vagy angol.

az angol spániel :kedves,családszerető,rossz házörző.:'D,aranyos,ápolást igényel a szőre de ugyan úgy az amerikai spánielnek is,hosszú füle begyulladhat azt is mindenképp tisztítani és fésülni kell. amerikai spánielről nem igen tudok de sztem nem sokat különbözik az angoltól csak más a fej formáha de lehet a viselkedése is nézz utána.:D háziállat.hu írd be hogy mopsz olvasd el aztán a többi fajt is nézd meg.:D

2010. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen angol cocker spániel
2011. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!