Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás?

Ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Mi az pontosan? Mi változik meg fizikálisan a kutyán?
2018. szept. 11. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Kan kutyának a heréit, szuka kutyának a petefészkeit és a méhét veszik ki. Mivel az ivari hormonok jelentősen lecsökkennek, így némileg hoggadtabb lesz a kutya (nem lustább vagy nyigodtabb!), és nem lesznek ivari megbetegedések, amik szukáknál 80%-os esélyjel megjelennek a korral.
2018. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

fizikálisan?

Hát 2 herével illetve egy méh-vel kevesebb.



Nekünk nem változott meg a kutyánk,itthon többet alszik.De ez nem is baj, ugyan úgy bír 1,5 óra intenzív labdázást, sétánál pörög.


Amit észre vettünk,hogy itthon sokkal nyugodtabb. De ezt is kb 1 hónapja vettem észre, pedig tavaly októberben volt a műtét :D

2018. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát én férfi vagyok és nem igazán szeretném, hogy eltávolítsák a heréimet.

Ezt a kutyámnak sem kívánom.

Inkább jobban odafigyelek, többet kínlódok, de ezt nem tehetem vele.

2018. szept. 11. 20:43
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Mennyi ilyet ismerek! Utána a prosztata gondoknál meggondolják magukat az önérzetes férfi gazdák. Vagy a heredaganatnál. Csak az a ciki, ha a kutya már idős kora miatt nem nagyon altatható.
2018. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jó kutyával és gazdival nem történnek rossz dolgok!

Ezt már észrevettem.

Lassan kezdek hinni valamilyen karma szerűségben.

2018. szept. 11. 20:48
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát, reménykedj a karmában és abban, hogy jó gazda vagy. Kan kutyáim vannak sportra, nem ivartalaníthatók emiatt, de ha nyugdíjasak lesznek, azonnal mennek ivartalanításra. Halt már meg kutyám ivarszervi daganatban. És ha megelőzhetném a szenvedésüket, de nem tenném, nem is érezném magam jó gazdának.
2018. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom, lehet én is így teszek majd, mikor már idősödik.
2018. szept. 11. 20:54
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is szeretem a kutyámat, attól még nem ember. Már csak azért sem, mert nem egészen úgy "működnek", ahogy mi.


Ha te elmész egy nő mellett az utcán, kedves Kérdező, akinek épp peteérése van, még nem fogod rávetni magadat és megerőszakolni.


A kan kutyák viszont képesek teljes mértékben elveszíteni a fejüket, ha egy tüzelő szuka közelébe kerülnek.


A különféle nemi betegségek is problémát okozhatnak, hát még amikor a kutyus átpréseli magát a kerítés felett-akatt-között, és végigrohan a száguldó kocsik között, na az nem egészséges.

2018. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Reménykedhetsz.


Minden ember azt hiszi,jajj vele vagy jajj a kutyájával nem fog megtörténni,aztán ha megtörténik akkor meg a fejét veri a falba.


Én is így voltam a szukámnál,csak nála közre játszott,mire én elkezdtem dolgozni 13 éves lett és nem lehetett már altatni,így nem lett megműtve.

Anyumék persze nem akartak pénzt kiadni ivartalanításra.

Tavaly a 15 éves kutyám álvemhes lett. Folyt a tej a cicijéből stb. Mondta az orvos,hogy ebből könnyen méhgyulladás lehet.

Reménykedtem,hogy nem lesz.

Idén júli végén méhében ciszták jelentek meg,persze előtte zöldes trutyi ürült a nunijából,azt hittem méhgyulladás. Kapott rá vmi gyógyszert,de itt is mondta a doki,hogy méhgyulladása lehet bármikor főleg,hogy aprilis óta tüzelt,4 hónapja akkor.


Végül sajnos augusztus 8.án 16,5 éves el kellett tőle búcsúzni,végelgyengülés.


Bár nem méhgyulladás miatt kellett elaltatnom,nagyon benne volt a pakliban, ciszták után a doki mondta rövidesen begyulladhat a méh.


Igen azt hittem velünk nem fog előfordulni.


Ha a kutyád idős lesz és majd az ivartalanítás életmentő műtét lesz akkor is ezt mond,hogy te reménykedtél.


Kutya nem ember,nem élvezetből szexel,nem kell az ő golyóit a sajátodénak tekinteni.


Mellesleg unokatesómék kutyája prosztata rákban halt meg 9 évesen. Ha ivartalanítják megelőzhették volna.

Most egy kan és egy szukájuk van mindkettő ivartalan 2 évesek. Ők nem csinálják végig azt mégegyszer amit az első kutyájukkal.


Nem reménykedni kell hanem ellene tenni, késő lesz,akkor nem változtathatsz rajta.


Ha méhgyulladásban halt volna meg a kutyám sosem bocsájtottam volna meg magamnak,hogy miatt halt meg,pedig tehettem volna ellene. Ezért ivartalanítottuk a másik szukánkat.

2018. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, ki gondolta volna! Megint egy ferfi, akinek kankutyaja van es nem akarja ivartalanittatni... bezzeg a szukat gondolkodas nelkul viszik, pedig az egy ezerszer komplikaltabb mutet.


Figyelj, gondold at, hogy mi is a celod a kutyaval, illetve mit tudsz neki biztositani?

1.) ha tegyuk fel, hogy nem no a fejedre es a nevelese nem koveteli meg (gondolom megkoveteli, kulonben el sem gondolkoznal a muteten), illetve 2.) tudod garantalni, hogy semmilyen alom nem szuletik a kutyadtol, akkor legyen, ne ivartalanitsd. De ez legyen 100%.

Mi a cel? Celod a kutyadat tenyeszteni? Emiatt hajlando lennel tenyeszszemlekre, kiallitasokra jarni? Versenyeken indulni? Mindent megtudni a kutyad fajtajarol, kulonbozo genetikai betegsegekre szurni? Allergias a kutyad, van barmilyen baja?

Akarmi mellett is dontenel, gondold at, hogy megtartanad a herejet? Te mint ferfi, ha huzamosabb ideig nem „konnyithetsz magadon vagy igy, vagy ugy, hogyan erzed magadat? Te is feszult leszel es hisztis, akkor mar nem lenne jobb a kutyadnak, ha nem is erezne a „szukseget“?

Ha meg most egy almot akarsz, hogy erezned magadat, ha egesz eletedbem csak egyszer szexelhetnel?

Tovabb inkabb nem ragozom, mert szerintem Te is atlatod, hpgy nevetseges az egesz negacio.

2018. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!