Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem csinálja...

Csak szerintem csinálja direkt ezt a szomszéd? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Szóval van két kutyánk. Egy vizsla és egy foxi. Előre mondom, hogy jól neveltek, naponta sétáltatottak, kapu szabályt ismerő kutyákról van szó. Soha nem szöktek még el.


Viszont az egyik oldalak szomszéd, mondta júniusban, hogy (nemrég költözött oda) hogy megcsináltatná a kerítést, mert nem tettszett neki a régi. Mondtam, hogy rendben van, de akkor találjon ki valamit, hogy a kutyák ne menjenek át hozzá. Mondta, hogy nem baj, hogyha átmennek, ismeri őket. Ez rendben is ment eddig, van, hogy átmennek, szétnéznek, jönnek vissza. Ha kint vagyunk mi is a kertben, akkor persze mindig visszahívjuk őket.

A kerítés csak részben van felépítve, egy vékony drótháló, de az is csak részlegesen, egy 2 méteres részén még mindig semmi sincs.


De, most, ahogy jövünk haza a sétáról látom, hogy ennek és egy másik szomszédnak(elvileg oda is át tudnak menni, de nem szoktak, legalábbis a szomszéd nem szólt) az ajtaja is nyitva, ami a kert és az utca felé néz. Magyaránt, ha nem láttam volna, akkor hazaérek és a kutyák simán kiszökhettek volna rajta éjszaka. Más magyarázatot nem tudok, hogy miért van éjszaka tárva-nyitva folyamatosan az ajtó, ami ráadásul ki is van támasztva. Szóval nem csak véletlenül úgy hagyták.


Szólnék én nekik, hogy ez így mi a franc, de Anyukám szerint egyrészt ilyenekkel ne zavarjam őket, másrészt meg ha akarják, akkor simán nyitva hagyhatják a saját ajtójukat.


Ha bárkinek bármilyen magyarázata van erre, akkor szívesen fogadom.


Plusz infók, amik fontosak lehetnek:

A 2.szomszédnak már 2 macskáját is megölték, akik a mi kertünkben kószáltak, szóval ezzel sokat nem tudok mit kezdeni. Vadászó kutyákról van szó. Mondta, hogy csukjuk be őket egész nap kennelbe/tegyük láncra, mert hogy mi az hogy széttépik a MI KERTÜNKBE ÁTSZÖKŐ macskáit. Mi természetesen ezt nem tettük meg.

A foxink már több napja nem megy oda a kerítéshez, pedig 8 éve mindig ott ül, kémleli az utcát, nem mer kijönni az ajtón. Valaki bánthatta valószínűleg.


Lehet ez kicsit összeesküvés szerűnek tűnik, de szerintem ez a magyarázat. De szívesen várnám mások véleményét.


2018. szept. 14. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Ismerik a kapuszabályt, de azért átkóborolnak a szomszédba. Értem én, de tényleg. (nem)


"De, most, ahogy jövünk haza a sétáról látom, hogy ennek és egy másik szomszédnak(elvileg oda is át tudnak menni, de nem szoktak, legalábbis a szomszéd nem szólt) az ajtaja is nyitva, ami a kert és az utca felé néz. Magyaránt, ha nem láttam volna, akkor hazaérek és a kutyák simán kiszökhettek volna rajta éjszaka. Más magyarázatot nem tudok, hogy miért van éjszaka tárva-nyitva folyamatosan az ajtó, ami ráadásul ki is van támasztva. Szóval nem csak véletlenül úgy hagyták."

Ez egy elég nagy összeesküvés elmélet. Igen, biztosan azért akarják megjavítani a kerítést, hogy előtte még engedjék kiszökni a kutyádat a kapujukon keresztül... Ha tudja a kapuszabályt, akkor eleve miért félsz ilyentől (ez már a második, ami rácáfol az állításodra)?

2018. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Télen is kint van tartva a két rövidszőrű kutya?


A kapu mszabályt mégsem ismerhetik annyira. Vagy ez csak a ti kaputokra korlátozódik? :D Egy ragaszkodó kutya soha nem fog elszökni. Póráz nélkül sétáltatod valaha őket? Akkor elszöknek?

2018. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is a bajod?Én a kutyáimat biztos nem hagynám, hogy a szomszédba átjárjanak!Amúgy meg ha átmentek, lehet ott ölték meg a szomszéd macskáit.Nekünk is rossz volt a szomszéd felőli kerítés, ami az ő oldala, de mi saját pénzen megcsináltattuk az újat, hogy a mi kutyáink át ne menjenek.

A kutyáidra neked kell vigyázni, nem a szomszéd dolga.

Ha jó a kerítés és úgy átmegy a macska, azzal nem tudsz mit csinálni sajnos.

2018. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!