Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 évesen még segíthet az...

1 évesen még segíthet az ivartalanítás az agresszión?

Figyelt kérdés
1 éves kan amstaff, macskákat, embereket, madarakat, minden állatot imád, de a kutyákat utálja, és nagyon agresszív lesz ha meglát egyet, és nem lehet a figyelét sem elterelni, csak ugat morog és rángat, kiskorában sokszor megtámadták a kóbor kutyák, és bántották, szerintem ezért alakult ez ki, gondoltam rá hogy ivartalanítom, hátha az segít, de ez ilyen korban még segíthet, kb 3 hónapja ilyen agresszív
2010. jún. 22. 16:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
igen, ivartalanítás után meg kutyasuli, hogy szocializálódjon a szerencsétlen eb
2010. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Persze hogy igen!
2010. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
jártam vele kutya suliba, 1 van a közelünkben, mert vidéken lakunk, ott aki a "kiképző" volt, azt mondta hogy ne ivartalanítsan hanem minimum egy almot hozzak le vele, meg megtámadta egy bull terrier, és hagynom kellett, nem szabadott odamennem, mert hogy már nem is tudom mi volt az indok, tök sok seb lett a kutyám fején, úgyhogy ezek után én nem vittem többet oda, az alap engedelmességi szavakat én megtanítottam neki, azzal nincs probléma, csak az agresszióval :S
2010. jún. 22. 16:51
 4/27 Akiteki ***** válasza:
100%

Kiképző bácsi elérhetőségét megadnád? Őt is befizetném egy ivartalanításra, még mielőtt egy almot lehoznak tőle.

Igen, segít. Kan és szuka esetében is. Tapasztaltam.

Nekem is volt kanom, aki mindenkinek nekiment, aki szembejött az utcán. Nem iskola és szocializáció kérdése, mert azon kívül, hogy jártunk suliba, 3 másik kutyával élt együtt. Kiheréltettük és azóta teljesen közömbös idegen kutyákkal is.

2010. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen egyett értek az 1. válaszolóddal: segíthet igen, szóval ivartalanítás, majd kutyasuli és szocializálás!
2010. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

az nem kiképző volt, hanem egy dilettáns idióta....

minek kéne az alom?????

+ ha sebesül a kutyád, akkor az milyen kutyaiskola??? valami értelmes helyre vidd, valószínűnek tartom, hogy az agresszió forrása épp ez az idióta, aki kutyakiképzőnek képzeli magát :-o

2010. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló, te nem olvasod el a commenteket? nem fogom visszavinni abba a kutya suliba az tuti! szocializálva meg van a kutya
2010. jún. 22. 17:03
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

Basszus. Az ivartalanítás segíthet, illetve valamennyire lenyugtatja, de az én kutyám (kan) nem sokat változott, kevésbé heves talán, de még mindig vannak vele gondok, pedig mi az egyik legjobb suliba (szerintem a legjobba) járunk az országban.


A nevelés a legfontosabb, és hát valószínűleg nincs minden rendben a köztetek levő hierarcihával sem. Illetve nem tudod a megfelelő büntetési, szoktatási módokat sem. Nálunk nem kutyákkal, hanem labdákkal, macskákkal, görkorisokkal van probléma. De ezek kezelését csak középfokon tanítják, úgyhogy várom az őszt...

2010. jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%
ha szocializálva lenne, nem lenne agresszív minden másik kutyával
2010. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
neeem, nem az a probléma forrása, mert ott csak 1 szer támadták meg, a probléma igazából az hogy a falunkba nagyon nem ügyelnek a kóbor kutyákra, és falkába mászkálnak egész nap, és mindig megtámadták szegényt mikor barátkozni próbált, ezért már sétálni is alig merem vinni, de azt azért megoldottam, ki szoktam vinni az erdőbe :)
2010. jún. 22. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!