Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen munkakutya legyen?

Milyen munkakutya legyen?

Figyelt kérdés

Szóval, gondolkodom egy 2. kutyán. Egyelőre még csak a távoli jövőben (pár év), mert a mostani kutyámmal eléggé benne vagyunk a munkában, nem lenne jó, ha bezavarna egy másik kutya.


Cél a BH, IPO engedelmességi része, apport, egyebek.

ŐV NEM!


Nem akarok egy durván munkamániás kutyát (mint a malinois vagy németjuhász) , egyszerűen csak mutasson hajlandóságot a tanulásra, tudjon eleget koncentrálni.


Jelenleg egy közép schnauzerem van, ő tökéletes, de még egy kozmetikázós kutyát semmiképp nem akarok.


Benti-kinti tartásban lenne. Prémium táp, megfelelő mozgatás és munka, vizsgák. És családtag is lenne.


Ötletek ilyen fajtákra? Vagy teljesen reménytelen tökéletes fajtát találni ilyen igények mellé?


(Németjuhász, malinois, border collie mindenesetben kizárva, ne is írjátok. )


2018. szept. 16. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dobermann.
2018. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ŐV nem cél. A dobi elvan anélkül is?
2018. szept. 16. 09:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Golden retriever esetleg?
2018. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hovawart. Nagyon jó munkakutya, van benne egy jó őv hajlam de ha nem szeretnéd arra nem kell gyúrni. Gyönyörű értelmes kutyák, én hovawartot választanék a helyedben
2018. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Golden is szóba jöhet. Most gyűjtögetem a fajtákat, hogy majd azokból tudjam a legtökéletesebbet kiválasztani.


Közben megszállt az ihlet és eszembe jutott a svájci fehér juhász. Valakinek van véleménye róluk?

2018. szept. 16. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Beauceron, német vizsla,golden, labrador. Apport stb. inkább a vadászkutyák lesznek jók, vizslák, retrieverek akiknek dolguk is volt. Vagy a manapság már multifunkciós munkakutyák.
2018. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az IPO-hoz hozzá tartozik a nyom és őv is. Azokat miért nem akarod csinálni?

Ha pedig.csak az engedelmes érdekel, nem érdemes obedience irányba elmenni?

2018. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

IPOnak csak az engedelmességi része érdekel ŐV semmiképp, én azzal nagyon nem szimpatizálok.

Obediencet írtam, hogy az játszik.

Ja és mantrailingeznénk is, ha bejönne neki.


Köszönöm egyébként, végül a svájci fehér juhász mellett döntöttem, ő egy lényegesen reálisabb munkaigénnyel rendelkezik, mint mondjuk egy dobi és gyönyörű is, jelleme meg minden tekintetben illik hozzánk, de ez még odébb van, addig nagyon tájékozódok a fajtáról :) !

2018. szept. 16. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Fehér juhászom van, obedeztem vele. Ha ezt a fajtát választod, akkor csak külföldről vegyél kutyát! A hazai kennelekben nem számíthatsz sajnos jó idegrendszerű kölyökre. Sok fehér juhász ismerek sok helyről (tk-esek) és nagyon nem jó az állomány, sem wesenre, sem ösztönre. Ha pedig nem motiválható étellel és játékkal, pkáne fél, pánikol, nem terhelhető, akkor lesz egy szép díszkutyád, de munkára nem fogod tudni használni.
2018. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kötök bele, de megkérdezhetem, hogy az őv-vel mi a gondod, milyen előíteteid vannak?
2018. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!