Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen munkakutya legyen?

Milyen munkakutya legyen?

Figyelt kérdés

Szóval, gondolkodom egy 2. kutyán. Egyelőre még csak a távoli jövőben (pár év), mert a mostani kutyámmal eléggé benne vagyunk a munkában, nem lenne jó, ha bezavarna egy másik kutya.


Cél a BH, IPO engedelmességi része, apport, egyebek.

ŐV NEM!


Nem akarok egy durván munkamániás kutyát (mint a malinois vagy németjuhász) , egyszerűen csak mutasson hajlandóságot a tanulásra, tudjon eleget koncentrálni.


Jelenleg egy közép schnauzerem van, ő tökéletes, de még egy kozmetikázós kutyát semmiképp nem akarok.


Benti-kinti tartásban lenne. Prémium táp, megfelelő mozgatás és munka, vizsgák. És családtag is lenne.


Ötletek ilyen fajtákra? Vagy teljesen reménytelen tökéletes fajtát találni ilyen igények mellé?


(Németjuhász, malinois, border collie mindenesetben kizárva, ne is írjátok. )


2018. szept. 16. 08:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ú 9-es, nagyon szépen köszönöm. Még a végén belefutottam volna ebbe a hibába. Akkor külföldön kezdek nézelődni, de még úgy is pár év múlva esedékes csak.


Hát nincs semmi bajom az ÖVvel, csak nem az én világom. Azzal sincs semmi bajom akinek a kutyája ÖV-zik, sőt, tisztelem is, hogy milyen engedelmességet mutat kutya, de én inkább nem mennék ennyire bele a munkába. Nekem egy stabil hobbykutya a célom, aki azért hajlandóságot mutat a munkára.

Nekem igazából az ÖV egész hangulata nem tetszik. A kutyát hergelik, támadásra ingerlik... nekem valahogy nem. De mondom, semmi bajom magával az ÖV-vel, meg akik foglalkoznak vele, csak én nem szeretnék ilyen irányba elmenni.

2018. szept. 17. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!