Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sportkutyát mivel etessek?...

Sportkutyát mivel etessek? Vagy BARF?

Figyelt kérdés
Súlythúzunk, őrző védőzünk, futapad sprintelünk, falat mászunk napi szinten több órákat. 1,5 éves kan pitbull, eddig wildernesst evet, de mostmár aktívabban csináljuk és arra gondoltam kell-e váltás.

#kutya #táp #kutyás sport #pitbull #pitbull terrier #munkakutya #sportkutya #amarikai pitbull terrier #sport kutyatáp
2018. júl. 24. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Barfot ne! Tönkre teszed vele! Jó minőségű sport tápot adj neki. A Belcandonak vagy a Farminának például jó a tápja. De a Royal canin sport tápja is nagyon jó, de nagyon erős.
2018. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Úgy gondolom, teljesen jó a jelenlegi táplálkozása.

Persze, a barf is szuper lehet, de ennyire igénybevett és mozgalmas életet élő kutyánál nagyon-nagyon meg kellene figyelni az arányokat, és hosszasan, türelmesen kísérletezgetni miből-mennyit adj neki. Ha nyers etetésnél véletlenül rosszul ítéled meg a kutyád tápanyag szükségletét, akkor attól jelentősen leromolhat a fizikuma. Ha ezzel a módszerrel próbálkoznál, én azt javasolnám, hogy ne a legaktívabb időszakotokban tedd, mert ha melléfogsz, az érezhetően visszaüthet.

A táp, amit eszik, az egyik legjobb.

Ha szép az alakja, a szőre, a fogazata, és energikus, majd kicsattan tőle, megfelelő mennyiségű és állagú a végtermék, akkor maradj nyugodtan ennél a márkánál.

Ha nem kap kiegészítőt, inkább arra fektetnék nagyobb hangsúlyt. Zöldkagyló, cápaporc, esetleg egy lazacolaj-kúra még hozzátehet a fittségéhez.

2018. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Legtöbb nyerses gazdi egy csalós barfot csinál munkakutyával. Vagyis barf szerint etet, de kiegészíti szénhidráttal is a kaját. Én a barfról jókat tudok mondani,nekünk sokat segített a kutyusunk nagyon erős,izmos,energikus. A barf viszont nem egyszerű, egy munkakutyánál még jobban oda kell figyelni. Ha ismerkedni akarsz a témával olvasd el ezt, illetve lépj be a barfshop-nyersetetés fórumba,ott több munkakutyás gazdi is van, tudnak segíteni.

[link]

2018. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Barfozhattok is, de mielőtt azt kapja a kutya, szerintem pár hétig csak tanulj róla :)
2018. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen most teljesen tökéletesnek látom így a kutyát. Szép, fényes a szőre, nincs fogkő, vagy visszataszítóan büdös szájszag, nem szelel, jó a széklete, testalkata.


Ettől én is tartok hogy nagyon macerás lehet BARFozni. Persze nyilván nem kezdem el úgy hogy nem olvasok róla vagy nem kérem ki egy tapasztaltabb véleményét.


#1: mit értesz az alatt, hogy "erős"?

2018. júl. 24. 23:22
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Szép és jó ez a barf divat. De nekem két kutyám van két jó tenyésztőtől 4 év különbséggel, mind a kettő kikötötte, hogy nem barfozhatok velük. Az ortopéd állatorvosom sokat tud mesépni, hogy mit okoz a barfozás. Rosszul fejlődött állkapocs, ocd, dp, stb. Igen, csillog a kutya szőre, meg izmos lesz, csak mellette sántít és rosszul fejlődik. Még felnőtt kerti dísz vagy szobakutyáknak elmegy, hisz ott nincs megterhelve fizikailag a szervezete, de munkakutyáknak nagyon nem alkalmas!


De érdeklődj, beszélj ortopéd orvossal is és már tapasztalt, elismert sportkutyásokkal is, hogy mivel etess.

2018. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem divatból barfozunk,hanem mert nem találtunk olyan tápot, amitól ne fosott volna napi 6-9 alkalommal a kutyánk!!! Nyer mellett 3 nap után megszűnt a probléma.A mi állatorvosunk meg arról tudna mesélni,milyen nyűgjei vannak a kutyáknak a tápoktól... De mint írtam a barf nem egyszerű. Sajnos az is barfosnak mondja magát, aki odaveti a farhátat a kutya elé és ennyi a kaja. Az,hogy sokan rosszul alkalmazzák nem azt jelenti,hogy a barf maga rossz. Állatorvoshoz nyilván, az megy akinek vmi problémája van így nincs viszonyítási alap,hogy mennyi egészséges barfos kutya van, mivel ők (vagyis pl. a mi kutyánk) nem jelenik meg a statisztikában. Nyerses párti dokink is sok esettel találkozik, de kivétel nélkül kiderül,hogy a gazdi szúr el valamit pl. nem etet belsőséget mert az undi. Aztán így terjed a híre,hogy sz r a barf. Az ebzetnek nem csak a szőre szép, tele van energiával futunk,agilitiyzünk, 30km-es túrákra megyünk vele és a 12kg-jával simán lepörgi a többi kutyát. Mi nagyon sokat fektettünk a barf etetéshez szükséges tudás megszerzésébe. Azért mert ezt vki lespórolja ne a módzsert szidd és pláne ne az olyanokat,mint mi hogy " divatozunk".
2018. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
[link] Ezt ajánlom neked. Nagyon sok ez a mozgás szerintem.
2018. júl. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Helló, sorstárs.

Ugyanúgy pitem van, 2 éves kan, ugyanezeket csináljuk, csak még sétálni is viszem nehéz hátizsákkal. Napi 4-5 óra foglalkozás.

Én azzal etetem, amit igényel: Hús. Ez ugyanolyan, mint amikor egy ember is nagon aktív életet él, hiába adsz neki 2 kiló tésztát, ha egy óra múlva újra éhes lesz. Miért van ez? Mert csak átmegy rajta, nem nyer belőle tápanyagot. Ezért kell hússal etetni (illetve más fehérjével, de ugye kutya leginkább húst eszik), mert abból nyer erőt. Én napi kétszer etetem, a sok mozgás miatt nem célszerű 1x, mert sok lenne az aktív szervezetének. Szóval az enyém úgy kap, hogy minden reggel kap egy tojásos zöldség turmixot(mindent nyersen, természetesen), amiben ugye minden vitamin benne van és ebből energiát kap egész napra. Én is ugyanezt reggelizem. Majd este az egész napi munka után húst eszünk. Ő nyersen, én főzve/grillezve.

Szóval, sztem, ha jót akarsz neki, akkor ne tápos kutyát nevelj, hanem eredeti, természetes táplálékot adj neki, az a legegészségesebb számára.

Üdv.

2018. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Izületvédőt, kálciumot nem kap? Vagy bármi szénhidrátot? Ha csak hússal etesz tönkre fog menni.
2018. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!