Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A keverék kutyák télleg,...

A keverék kutyák télleg, ellenálobbak betegségekre?

Figyelt kérdés
2018. szept. 16. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

tényleg*

ellenállóbbak*

, nem kell a tényleg után

2018. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Te téLLeg, ellenáLO vagy a helyesírásra
2018. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kicsi voltam (kb 5-6 éves) kaptam egy keverék kiskutyát. A szüleim nem voltak a helyzet magaslatán, én pedig hogy is lehettem volna akkor még. A falubeli okosoktól megkaptuk, hogy keverék, ellenálló, nem kell beoltatni... Az egész alom parvós lett, 8 kutyából 4 élte túl, sajnos az én kutyám nem. Mikor kihívtuk az orvost persze kapott ellátást, de ez veszélyes betegség, már nem tudta megmenteni.

A keverékeknél nagyobb a gének keveredése, sokkal kisebb esély van rá, hogy recesszíven öröklődő betegségek kijöjjenek rajtuk. Szóval ez talán inkább csak a genetikai dolgokra igaz, de ott se mindenre. A rendes, elkapható betegségeknél szerintem ennek nincs jelentősége, egyes egyedek között lehetnek eltérések, de ezt így kijelenteni, hogy a keverékek ellenállóbbak én nem tartom helyesnek.

2018. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Igen, elvileg a keverék kutyák kevésbé betegednek meg,mint a fajtiszták. De az oltásokat így is , úgy is be kell adatni nekik, és kell is. Nem szabad a véletlenre bízni.
2018. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
# Minden kutya fajtiszta te agyonedukált.
2018. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ milyen fajták keverednek benne és milyen betegségről beszélünk. Ha olyan örökletes betegségekről van szó ami bizonyos fajatáknál jelentkezik a túl tenyésztés miatt és a keverék kutyában is jelen van ez a fajta (pl anya) de az apa egy másik fajta amire egyáltalan nem jellemző akkor igen mondhatjuk hogy a keverék ellenállóbb mint fajtatiszta társai de ezt sem lehet biztosra venni.
2018. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!