Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az Akita inunak...

Miert van az Akita inunak ilyen rossz hire?

Figyelt kérdés

ismerosomnek van 1 szuka 1 eves, es teljesen rendben van. Ugat kapun belulrol vedi a teruletet. De ez rendben van szerintem. Bar tetlegessegre nem hiszem hogy kepes lenne. Masik kutyaval van , nem bantja.

Meg is vannak neki tanitva az alapok.(UL.GYERE.FEKSZIK)

ugyhogy szerintem ez csak 1 raragasztott sztereotipia


2018. szept. 19. 21:28
1 2 3
 11/21 Metionin ***** válasza:
100%
Kinézetre talán nem lenne rossz de felesleges. Szerintem a németjucihoz az akita nem tud olyan dolgot hozzátenni, ami javítaná, viszont nj oldalról örökölhető pl. a diszplázia hajlam. Otthon, háznál meg véletlenül se szaporítsátok.
2018. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

sajatreszre megmaradnanak

eladasra 1ertelmu h nem jok

de jo orzovedore miert nem lenne jo

ha jo mind2 kulonkulon is

es a keverek egedszsegesebb javareszt

2018. szept. 20. 18:10
 13/21 Metionin ***** válasza:
100%
És le is szűretnéd a szülőket? A jucit diszpláziára, az akitát szembetegségekre meg minden? Simán előfordulhat hogy az utódok összeöröklik az összes betegségre való hajlamot. Nem minden keverék egészséges sajnos, menhelyen sok van amelyik dp-s, süket, gerincproblémás, szemével, fülével baj van stb. Pedig simán lehet hogy többgenerációs keverékek, tehát a génállományuk elvileg vegyes.
2018. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha születik 4-5-6 darab kiskutya, mind megtartanátok?

Oda aztán nem kevés pénz meg türelem kell. Minimum a németjuhász szülőt pedig dp-re szűretni, mert ha beteg kölykök születnek, a családi ház árát hagyhatjátok a dokinál, a kutyák szenvedéséről nem is beszélve!

Az a gyanúm, hogy túladnátok az alom nagy részén...roppant kevés ember vállalna be egy focicsapatnyi ebet, mert pénz -és időtemető dolog.

Mindegyiküket megfelelően kellene tanítani, a falkát egyengetni, az összezördüléseket elsimítani, parancsszavakat tanítani, lemozgatni mindenkit a saját kis igényei szerint, kitapasztalni, melyik táp, melyiküknek válik be, bundát fésülni, neadjisten' orvoshoz rohanni (ráadásul együtt öregszenek, romlik az egészségük) meg ördög tudja, hány aspektusa van ennyi kutya együtt tartásának.

Erre nagyon-nagyon kevesek képesek! Tartogatni lehet persze mondjuk 8 kutyát, de mindnek optimális feltételeket, életkörülményt nyújtani már sokkal nehezebb, óriási felelősség és annál is több munka.

Még ha a szuka és a kan nem is egy gazda kezében van, az is 3-4 kutyát jelent tulajdonosonként. Hát nem semmi...

Ha az egyikőtök nem dolgozik, akkor látom reális értelmét a falkázásnak.

Ezért gondolnám, hogy előreláthatólag túladnátok a kicsiken, mikor már kitapasztaltátok az árnyoldalakat, mert kinőtték a tejszagú babakort, és elkezdenek egyre nagyobb pénzösszeget, energiát és időt felemészteni. Hogy aztán találtok -e rendes gazdát nekik, az lutri...nagy az esélye, hogy csupa olyan személy jelentkezne, akire egy plüsskutyát sem érdemes rábízni. Én ezt sem kockáztatnám meg...pedig olcsó vagy ingyenkutyára ugrik boldog-boldogtalan, gondolkodás nélkül. Az akita meg kevés embernek való, mert többségük makacs, szökésre hajlamos és domináns, ezen nincs mit púderolni.

Én inkább hozatnék Amerikából egy ilyen keverék kölyköt, ha annyira nagyon tetszik és ez az álomkutya, szerintem még úgy is olcsóbban jönnétek ki, mint egy tucat állatot terelgetni, főként ilyen erős kezet igénylő fajtából. A vételára és az importálása valószínűleg belekerülne akár egy millióba is, de inkább ez, mint a szaporítás...

2018. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
nem 2 helyre menne nekem. az akitas baratomnak. max ha nagyons sok lenne 1-2kolykot meg eltudunk ajandekozni ismeros korben
2018. szept. 23. 18:43
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Tk-es mind két kutya? A szűrések (csípő, könyök, váll gerinc, szív, stb) meg vannak? Tenyészszemlék meg vannak? Vagy csak összeraktok két eleve keverék, tenyésztésre alkalmatlan kutyát, mint a nagyüzemi szaporítók?
2018. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

az aki torzskonyves. A nemetjuhasz nem az munkavonalbol szarmazo osoktol. Akitol vettem munkakutyakat kepez ki.

Egeszsegesek nem csinaltatnek egyebb vizsgalatot.

Amig emberek is szaporodnak igy addig nekem belefer ennyi riziko.

De attol nem kell felni hogy utcara vagom a kutyakat.

Hely is van enni is van mit

Hazorzo az kell

Foglalkozunk veluk egyebkent

Nalam minden kutya tudja az alapokat

2018. szept. 23. 20:08
 18/21 anonim ***** válasza:
Persze szaporítsd csak, legyen minél több kutya az utcán meg a menhelyeken.
2018. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

de irtam

hogy nem lesz kutya utcan vagy menhelyen

tolem biztos nem

sosem volt nem is lesz

attol hogy szuletik az embernek kutyaja es nem tenyeszto attol nem biztos hogy rosszat jelent

szoval ha te nem vagy tenyeszto akkor ebbol az kovetkezik h rogton egy fereg ember vagy aki utcara dobja a kutyat

2018. szept. 23. 20:55
 20/21 A kérdező kommentje:

en tudom hogy van ilyen

azert vannak a kutyan menhelyen utcan

de azert nem kellene kategorizalni rogton ebbol

2018. szept. 23. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!