Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kiskutyából nem...

3 hónapos kiskutyából nem tudom kiírtani a bolhát, mit lehetne mèg?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kiskutyám. Szegènykèm bolhás, ès bármivel probálkozunk csak nagyon rövid ideig hat. Állatorvosnál kapott cseppeket 2 x de ez semmit nem èrt. Fürdettem neostomosanos vizben ez is kb 3 4 napig volt jó. Vettem bolhaport de ez is csak pènzkidobás volt. Valakinek valami ötlete ami használna is?? Nagy területen mozog velem egèsz nap állatok között, így lehetetlen hogy az egèsz rèszt ahol járkál bolhaírtozzam.
2018. szept. 21. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha bolhás területen mozogtok, mindig lesz utánpótlás. A szerek legtöbbje úgy működik, hogy bolha szív-kipurcan.

A Neostomosan rövid hatóidejű.

Próbáld ki a Piret Mixet. Fújni kell.Nem hosszú távú a hatása, de a hatásossága remek.

2018. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egyszer bolhásodott be a kutyám, akkor én csak alaposan megfürdettem és lecsepegtettem frontline-nal. Nem szórakoztam az egész ház fertőtlenítésén, pedig velem alszik, mégis eltűntek a bolhák.


Nem tudom, hogy mit adott a doki, de érdemes egy jobb minőségű cuccot venni, ami ugye drágább is...

2018. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tegyél rá Frontline Combot, valószínűleg a környezete is fertőzött, ezért térnek vissza újra rá. Domestosos felmosás, ha van plédje azt is mosd ki vele, illetve a kutyaházat is.
2018. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Frontlinet kapott azt hiszem ő is. De akkor veszek mèg egyet ès rácsepegtetem èn. Nem a házba ès a helyèn fertőződik vissza azokat fertőtlenítem illetve a házban lefujtam már bio killel is így bent elvètve van csak. Engem ugyanugy szeretnek a bolhák mint őt így èszrevennèm ha lenne bent. Ő az udvaron szedi újra össze, ugrál a szènába szalmába, bemegy a lovakhoz, disznókhoz.
2018. szept. 21. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Scalibor nyakörvet tudnám ajánlani, nekünk nagyon bevállt.
2018. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Amit meg megprobalhatsz, az a Bravecto eloskodok elleni tabletta. Ennek az a lenyege, hogy a kutya lenyeli es vedettseget elvez kb 3 honapig.


Mi is ezt hasznaljuk, nekunk jol bevalt. Viszont olvastam a neten, hogy voltak esetek, ahol a kutya a bevetele utan belehalt, feltehetoen a bravecto miatt, de meg nem tudtak ra bizonyitani. Szoval beszelj errol az allatorvosotokkal, mielott odaadod neki!

2018. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Többet, mint az előírás ne rakj a kutyára !

Ilyen fertőzött helyen 28 naponta tedd rá a bolha elleni spotont. Kilóra vannak általában. Figyelni kell, mennyi a kicsi súlya, mert ebben a korban gyorsan nőnek.

2018. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kutya kezelése kevés, a fekhelyét, házát is alaposan le kell kezelni. Ott vannak a peték, amíg azt nem rakod rendben, sosem fog megszűnni ez a gond.
2018. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Èn is attól fèlek már hogy sok lesz neki a bolhaírtó, nehogy valami baja legyen tőle. De ez sem jó hogy vakarozik szegèny. Nyakörvet nekem azt mondták nem kaphat csak fèl èves korban. Most jelenleg 8,3 kg. Szóval súlyra sem olyan nagy. A tablettát a mi állatorvosunk nem ajánlja, nekem azt mondta többet árt mint használ, pláne kölyöknèl, szóval ez kilőve. Már probáltam hogy nem engedem hogy kijöjjön velem az állatok közè, azt viszont nen viseli jól mivel akkor szinte egèsz nap nincs velem. Nem ehhez szoktattam.
2018. szept. 21. 21:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg citronella olajjal // ázsiai citromfű// áttörölni naponta a bundáját.

Minden szúnyogriasztóban citronella van.

lehet, kis vízzel vegyítve nem veszti el a hatását és fújhatod is rá.

2018. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!