Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutyához is...

Egy felnőtt kutyához is ugyanúgy lehet kötődni mint egy kölyökhöz?

Figyelt kérdés

Az én kutyáim kölyök koruk óta velem vannak(4 kutya).Nagyon szeretem őket elsem tudnám képzelni nélkülük az életem.Egy nap találtam egy kutyát kb fél éves lehetett szüleim nem engedék megtartani ezért gazdit kerestem neki hónapok után sikerült.Nagyon megszerettem,de annyira nem kötődtem hozzá mintha kicsi korától itt lenne.Szerintem azért mert nem akartam "beleélni" magam,hisz tudtam nem tarthatom meg.Most nagyon hiányzik kötődtem hozzá nagyon is.


Ha elköltözöm itthonról viszem a kutyáimat is és én 1000% hogy menhelyekről fogok befogadni.Most is keverékjeim vannak,de nem menhelyről hanem falubeliektől akinél születtek.

Kölyök kutyákat is szeretnék befogadni,de rengeteg felnőtt is van aki már ott van évek óta és én szeretnék nekik segíteni családot adni.


A kérdésem arra irányul,hogy egy idegen felnőtt kutyához is lehet annyira kötődni mintha 8-10 hetes kölyökként lett volna az enyém?


2018. szept. 23. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán :) barátomék 4-5 éves kutyát fogadtak örökbe és ugyanúgy teljes értékű családtág volt.Én 2,5 évet ismertem a kutyát, és nagyon megrázott mikor elment, én is nagyon kötődtem hozzá.

A közös élmények összekötnek egy idősebb kutyával is :)

2018. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Persze, hogy lehet. :)

Azok a hálás kis szemek, az a hála, amit adnak.

Bár, részben talán emberfüggő is.

De ha ennyire szereted az állatokat, nem lesz gond.

2018. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1,5 éves volt a kutyám amikor hozzám került és 16,5 évet élt.

Brutál nagy volt köztünk a kötődés,meg is szenvedtem az elvesztését, most augusztus elején kellett elbúcsúznom tőle :( Ilyen jó kutyám,szerintem sosem lesz...

2018. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!