Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes törpetacskóm hogyan...

8 hetes törpetacskóm hogyan tudom alomra szoktatni?

Figyelt kérdés
8hetes, még nincs meg minden oltása, legalább egy hónap vagy még több, mire végre lemehetünk. Addig is minden nap máshová, és össze-vissza pisili és kakilja a lakást. Az újságpapírral mindent csinál csak nem pisil rá. Próbáltam, hogy ha pisil vagy kakil ráreptetem, a feneke alá is toltam már, hogy értse mit akarok, de semmi, 1.5 hete nem érti meg, mit akarok a papírral. Csináltam almot de elkezdte rágni a kavicsokat, mert még nincs meg a szaga, mióta megcisnáltam még nem pisilt vagy kakilt. Mi legyen a taktika? Nem akarom, hogy egy nagy alom legyen az egész lakás,de iszonyú kockázat lenne oltás nélkül utcára vinni, miatta ezt nem akarom. Mit csináljak?
2010. jún. 23. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Kutyapelenka! Itasd fel vele a pisit, és hagyd ott. Ha látod, hogy pisilni készül, tedd rá a pelenkára. Játék után, evés után, alvás után szinte biztos, hogy ürítenie kell. Ha sikerül, nagyon-nagyon dícsérd meg, és adj neki jutalomfalatot. Ha nem oda csinál, és tetten éred, akkor kapd fel és tedd át a pelenkára. Előbb-utóbb összerakja. Na meg a szag is oda fogja vezetni.
2010. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kitartás, türelem. Ő még nagyon kicsi, így lassabban megy be az info. Kisbabáknak is milliószor el kell mondani mindent, mire megértik.

Újságpapír vagy kutyapelenka. Ha látod, hogy készülődik, rárakod, ha sikerül, nagy dicséret.

Előbb-utóbb össze fogja kötni.

Én személy szerint az alommal nem értek egyet.

Nem is értem, mit vártál tőle, amikor 6-7 hetes volt.

2010. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mi nem használunk pelust, csak széttépné. kezdetben ki kell vinni 3 óránként, és ha sikerül kint elvégeznie a dolgát, nagyon megdicsérni. kb 3-4 hónaposan lesznek szobatiszták. előbb kaki terén, később a pisit is tudják majd tartani. Még kicsi, pici a hólyagja is, nem bírja sokáig tartani.
2010. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy pelusozunk akkor...

Egyik válaszolónak, aki azt írta: "kezdetben ki kell vinni 3 óránként" -> nem vihetem ki, az állatorvos szigorúan megtiltotta, mert nem kertes házban, hanem emeleten élünk, ezért csak olyan helyre vihetném, ahol más kutyák is járnak, és még nincs meg minden oltása. Egy hónapot még várnunk kell, hogy kialakuljon az immunitás. Azért köszönöm!

2010. jún. 23. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!