Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulit nyírása, ha nem engedi?

Pulit nyírása, ha nem engedi?

Figyelt kérdés
Nagyapám halála után befogadtam a puliját, mert senkinek sem kellett, de nem akartam hogy elaltassák. Két hónapja van nálunk, de képtelen vagyok megnyírni. Próbálkoztam kutyakozmetikussal, de egyet sem találtam, aki házhoz jönne, én bevinni nem tudom. Próbálkoztam egy Sedalin nevű géllel elkábítani, de még így is rám morgott, amikor próbáltam megnyírni. Amúgy is olyan a szőre, mint az üveggyapot. A kutya barátságos, de bizalmatlan. Nem tudom mi tévő legyek.
2018. okt. 4. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Most ősz van, pulit ilyenkor ne nyírass, majd csak tavasszal. Mi augusztusban nyírattunk utoljára a tél beállta előtt. A miénk is ugyanolyan gubancos volt, mint a tiéd lehet. Azt először kopaszra nyírták, mert egyszerűen nem lehet mit kezdeni vele. Utána nyírasd rendszeresen. Tavaszra meg fogja szokni az új helyet, megbarátkozik veled és akkor már a kocsiba is be tudod ültetni, persze megkötve, mert fennáll a veszélye, hogy előreugrik. Addigra a nyakövet is meg fogja szokni.
2018. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az állatorvosokkal is próbálkoztam, de hiába, pedig kettő is van a közelben.
2018. okt. 4. 16:27
 13/14 anonim ***** válasza:

Állatorvos mellett dolgozó kutyakozmetikus kellene neked, bebódítják,nem sedalinnal és megnyírják.Viszont ha lenyíratod,akkor csak bent tarthatod,különben meg fog fázni, valószínű full kopasz lenne!


Ha ilyen agresszív a kutya valószínű nem is egy emberes hanem minimum két kozmetikus kéne,de úgy szintén altatni kéne.


Amit tehetsz,hogy legalább a szeme előtt meg a fenekénél kinyírod a szőrt. Aztán építsd ki a bizalmat,szoktasd pórázhoz.


Viszont tavaszig berohad a kutyának a bőre,kitudja most is mi van a rasztás szőr alatt.


De ha sikerül megnyírni, akkor ki ne rakd a kertbe, mert télen megfog fagyni

2018. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szállítóboxot vegyél neki. Abba beteszed, és be az autóba, és irány az állatorvos.
2018. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!