Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összetalálkozol egy nagytestű...

Összetalálkozol egy nagytestű erős agresszív kutyával az utcán aki megtámadja a te kutyád. Mit teszel?

Figyelt kérdés

2018. okt. 7. 12:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Kiabálok, belerúgok és imádkozok hogy meg ne fújtsák egymást. Egyszer megtamadot egy szép nagy kutyuli mielőtt a karom elkapta volna az enyém torkon ragadta aztan végig húzta az úttesten. Az enyémnek semmi baja nem lett a másik kutya tulaja miután visszamentem a hazhoz és közöltem hogy a kutyája kint járkált a sötétbe rápillantot a kutyára (szerinte ezzel alaposan megnézte) aztan közölte hogy ne sétaljak az utcába mer harap a kutyaja.
2018. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%
Csak röhögni tudok ezeken akik ilyet tanácsolnak hogy kés meg pisztoly. Ezek a gyávák fegyverei. Ha megölsz egy gazdás kutyát vagy jól össze vernek vagy feljelentenek állat kínzásért. De minden könnyebb elmondani mint cselekedni. A legkönnyebb ha nem várod meg míg össze kapnak, megpróbálod a tiedet lekötni a másik kutyát egyszerűen leszerelni. Ezt nehéz leírni, de megpróbálom. Szóval: a legkönnyebb ha lenyomod a földre a fejét. Ezt csinálhatod úgy is hogy amikor kinyitja a száját megfogod alul-felül és egy határozott mozdulattal levágod a földre. Szükség szerint kirúgod az első lábát. Fontos hogy a fejét nyomd a földre a testére meg ülj rá. Ha nincs a közelben a gazdája akkor vedd le a pólód vagy a pulcsid valahogy és kösd össze a száját vagy a fejét, úgy hogy harapni ne tudjon. Ezután hívd fel a rendőröket vagy sintért vagy mit tudom én. Ezt én már csináltam egyszer,kutya nem volt nálam, igaz pár perc után előkerült a kétségbe esett gazdája. Ez egy tipp, de a legjobb ha kérsz egy közelben lévő embertől segítséget. Ha nincs senki valahogy próbáld meg szétszedni őket és elzavarni. Lehet hogy nincs gazdája a kóbor kutyának de ha valaki megtudja hogy megölted feljelentenek. Ezt tartsd észben. Egyébként meg a városokban vannak kutyafuttatók vagy minek nevezik, egy elkerített hely ahol el tudod engedni nert erre lett kitalálva.
2018. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Egy támadó németjuhászt fejbe rúgtam, rögtön visszabújt a rossz kerítésen. De megmentettem a tacsimat. De jó a dezodor is a zsebedben, bele a szemébe.
2018. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%

Már messziről igyekszem fenyegetően fellépni a támadó ellen. Kiabálok, felé rohanok, megdobálom kővel. Bármilyen agresszív legyen, igyekszem látszólag felülmúlni mind nagyságban, mind vehemenciában. Ez eddig mindig elég is volt.

Ha viszont nekiugrana a kutyámnak, azon lennék, hogy megrugdaljam, vagy lehetőség szerint kerítenék egy husángot, botot, és arra törekednék, hogy pofán verjem vele, vagy más érzékeny pontra céloznék.

A késelőket nem egészen értem, hogy képzelik megvalósítani a szurkálást két verekedő kutya esetén. A puszta szerencsén múlna, hogy ne a sajátodat bökdösd össze vele, ha tanultad, ha nem, harc közben nem lehet pontosan szúrni. A kés alapból is egy rövid eszköz, nagyon közel kellene kerülni így a marakodókhoz...szerintem irreális elgondolás, és túl veszélyes fegyver ebben az esetben.

Persze, ha még nem ugrott neki a balhés fél a saját kutyának, véglis' kivitelezhető a késelés -bár kizárólag képzett személy próbálkozzon ilyesmivel, mert könnyen a gyakorlatlan használója ellen fordulhat a bökő.

Szerintem egy eset van, amikor a saját testi épségünk kockáztatása nélkül alkalmazható a tőr: ha a támadó szájzárat kapva már csak csüng a másik nyakán/bőrén, és nem moccan, csak szorítja azt.

Ha rizikós környéken lakik valaki, inkább ajánlom a lovas pálcát, köveket a zsebbe, esetleg gázsprayt -vagy pisztolyt, amikkel garantáltan túléli az összes fél. No meg kevesebb lélekjelenlétet is igényel ezeket önvédelemre bevetni.

2018. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

En megfigyeltem,h a kistestu kutya szokott agressziv lenni eloszor. Felelembol tamadnak a kutyak. Sot sok kistestu kutyat lattam mar tamadni eloszor.

Gratulalok a hozza nem erto emberekhez. A butasagotokhoz.

2019. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen még sosem történt velünk. Mindig a kicsi kutyák támadnak ránk. A gazdájuk meg röhög rajtuk, hogy milyen cuki. Aztán amikor a kutyám megelégelte, hogy pereceken át ugrált rá meg csipkedte visítozva, a gazdája meg semmit sem csinált akkor én ugyanezt tettem: semmit. Aztán már nem volt olyan cuki, mikor a kutyám eltörte a gerincét.

Nekem is elegem van már abból, hogy a kis seggdugasz szarcsimbókoknak mindent lehet, a gazdájuknak meg hiába szóész, akkor is csak annyit mondanak, hogy "hisz nem bánt". Hát akkor csesszék meg.

2019. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

1. A kutyám meg tudja magát védeni, nagytestű, színtiszta izom.


2. Nyilván nem hagynám verekedni, de van nálam egy alumínium ütő, amit minden sétánál viszek magammal, mert volt, hogy ketten támadtak ránk.


Nyilván elsősorban elijesztés céljából használom, de ha muszáj akkor odavágok vele egyet.

2019. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
Lecsatintom a láncos pórázt a rotimról, így ő is tudja magát védeni meg én is oda tudom olyat vágni neki amit meg is érez elég rendesen. Amúgy az enyém szocializált nagyon kedves bújos kutya aki napi szinten van más kutyákkal, kistestűekkel is. Volt rá példa hogy a nagyon menő keridísz kiszabadult de az enyém vérfolyatás nélkül rendbe szedte, azóta nem próbál kimászni mikor mi sétálunk az utcán.
2019. jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
31%
Leordítom a kutyámról. Hatalmas hangom van :)). A mudimat többször megtámadta már egy utcabeli óriásuszkár,mert ki tud jönni. Nagyon agresszív kutya. Nem tudom,hogy lehet ilyen egy uszkár. Komolyan! De eddig még mindig én győztem.
2019. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 komis1 ***** válasza:
68%

Ha a támadó kutya elég bátor és erős, semmi esélyed ellene. Se rúgással, se késsel. Egy ilyen kutya a fájdalomra csak még nagyobb agresszióval válaszol. Ha megrúgod, a lábadból nem sok marad, amit visszahúzhatnál. Megszúrnád? Egy kutya annyival gyorsabb, hogy mielőtt felemelnéd a kezed, már neked is ugrott. Talán egy hosszú bot lenne alkalmas, hogy távol tartsd, de az is csak úgy, hogy tartod a távot, döfködsz előre, ha felemeled ütésre, már neked is ugrott - sokkal gyorsabb, erősebb az embernél.

A szerencse az, hogy nagyon kevés kutya van annyira bátor, hogy idegen helyen (utcán) megtámadjon egy hangosan fenyegetőzò embert. Kb a kutyák 1%-a lehet magától ilyen bátor. Kutyát igen, de emberrel szemben kevésbe magabiztosak.

De az igazán bátor kutyával (kb 1%) szemben nincs esély. Gondold el, bemész egy pásztorkutya által òrzött udvarba, nem fog meghatódni a rugdosódástól, a késtòl se. Darabokra szed.

A gond akkor van, ha a nagytestù agesszív kutya gyakran kijár az utcára az udvarából, ezáltal azt az utcarészt is sajátjának tekinti. Nekem egyszer régen volt ilyen esetem, ugyan kutya nem volt velem, de így is meg kellett védenem magam. Éjjel mentem egy kertvárosi szakaszon, kihalt volt, egy lélek se sehol. Egyszer csak hallok egy nagy ugatást, aztán látom, hogy az egyik kertbòl kiront egy hatalmas kuvasz, morogva nekem rohan. Itt nyilván az a szitu volt, hogy a kutya ki tudott jönni a területéròl, tehát gyakran járt kinn, magáénak tekintette az utcának is azon szakaszát. Menekülni esélyem se lett volna, harcolni vele szintén esélytelen. Amit tettem: szembefordultam vele, a legmélyebb hangomon kezdtem neki dörmögni, hogy jókutya, ugyeskutya, blabla, folyamatosan dumáltam neki mély hangon, szembefordulva. Hogy lássa, nem menekülök, a hangom is mély, nem félek. Nem akarom bántani, de ò se próbálja meg. Közben apránként, centinként hátráltam. A kutya morgott, de egyre lassult, én meg lassan hátráltam. Mikor odaért hozzám, kb 1 méteres távot tartott. Én hátráltam lassan, ò közelített lassan, közben maradt az 1 m-es táv, no meg a morgás. Egy idő után eltávolodtunk annyira a területétòl, hogy inkább visszafordult, beügetett a kertjébe.

Egy nagytestù kutya támadása esetén ezt javasolnám. Persze, ha kutyával vagy, sokkal nehezebb, hisz egy pillanat alatt megtámadhatja a kutyádat. Meg kell próbálni megelòzni ebben, elé állni, végigcsinálni az előbb leírtakat. Ha viszont olyan kutyád van, amelyik hajlandó magát megvédeni - és képes is rá -, akkor nehéz lenne magad mögött tartani, amíg a támadó morogva közeledik. Ekkor talán a legjobb, ha ketten álltok szembe a támadó kutyával és próbáljátok elzavarni. Ha két elszánt ellenféllel találja szembe magát az egyedüli kutya, jobb belátásra térhet. Egy kutyát talán megtámadna, egy embert is talán, de a kettőt együtt már nem valószínű.

2019. jún. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!