Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tíz év után újra kutya....

Tíz év után újra kutya. Neveléssel kapcsolatos tippek? Van amit rosszul csinálunk?

Figyelt kérdés

A családban tíz éve nem volt kutya. Másfél hete egy most 10 hetes beagle-vizsla keverék boldog tulajdonosai vagyunk. Doki néni látta, elkezdtük oltatni, féregteleníteni, teljesen egészséges.

A tartással kapcsolatban kérnék megerősítést, tippeket.

Száraz tápot és konzervet is kap, a testsúlyának megfelelő mennyiséget napi négy részre osztva. Az első problémám az, hogy bár tudom nem egészséges, de egyszerűen csak a Pedigree Junior termékcsaládot hajlandó elfogyasztani (ezzel kezdték hozzátáplálni), semmi mást nem. Próbálkoztam Acana-val, Hill's-szel, egyik sem tetszős neki. Valami más tipp esetleg? Dog Chow-ra gondoltam még, elég jó? Nem erőltetünk egyébként semmit, az etetés 15 percig tart, ha nem kell, vagy nem fogy el, elveszem tőle, és később kapja meg újra.

Udvari kutya, az elmúlt napokat mondjuk a műhelyben töltötte, mert a nagy esők miatt folyamatosan 2-3 centi víz áll az udvaron, és mindenhová bever, féltem, hogy megfázik. Van elkülönítve neki egy rész, a játékaival, óllal, itt eszik-iszik stb. Napi 3-4 alkalommal másfél-két óra játék az udvaron, a többi részt benn tölti a helyén.

Viszont! Jönnek a kis fogai, és rettentően harapós lett, állandóan rágcsál valamilyen játékot. A horzsolások elkerülhetetlenek, de próbálom lefoglalni, a szájába dugom a játékot, rászólok, esetleg elkapom a kis grabancát, mint ha az anyukája tenné. De sokszor annyira felhergeli magát, hogy még jobban csinálná, ekkor jön a bünti, be a helyére pár percre, és aztán folytathatjuk tovább. Hatásosnak hatásos, csak észrevettem, hogy néha, a nagy játék közepette, ha közeledem hozzá egyszerűen elszalad. Azt hiszi megint be akarom zárni? Nem szeretném, ha ez rögzülne, szóval szívesen fogadok más tippeket is a harapás elkerüléssel kapcsolatban.

Jutalomfalattal tanulgatunk, a Gyere!, Maradj!, Kérem! parancsszavak már egész jól alakulnak, pórázhoz is szoktatjuk, szigorúan az udvarban.

Van amit nem jól csinálok/csinálunk? Mindig nagyon okos, jól tanított kutyáink voltak (bár nem kutyasuliban tanultunk, itthon sok-sok könyvből), de rég kiesett a család a gyakorlatból... Minden tanácsnak, tippnek nagyon örülnék!


2010. jún. 23. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem addig ne adj neki mást enni amíg meg nem eszik valami jobb kaját! Szerintem a pedigree többet árt neki mint egy kis koplalás.

Játék közben szerintem azért fut mert azt hiszi hogy kergetőztök.

2010. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Egyet értek az előzővel pedigrét ne adj neki.Az acanát az enyém sem szerettem, a royal canin vagy a eukanuba elég drágák, de szerintem ez megtérül egy éves kora után már jó lesz a pedigré is de addig érdemes a legjobbat adni neki.

A beagle nem lesz egyszerű elég öncélú kutya ráaásul különleges intelligenciával megáldva. Nagy türelmet igényel.

2010. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy szalad el, hogy előtte lehajtja a fejét? Mármint nem fogócskázni hív? Próbáld ki, kicsit kergesd, aztán szaladj te is előle! Utánad fog menni :) Amőgy a behívást meg érdemes úgy gyakorolni, hogy elfutsz előle, és nem utána futsz!


Egyébként szerintem jól csinálod, olvasgass még egy kicsit, az sose árt, de alapvetően szerintem jól neveled.


A kaját először próbáld meg keverni 1/3 új - 2/3 régi arányban. Ha nem kéri, vedd el, következp etetésnél próbáld újra. Keverve jobban fog menni, aztán ha úgy már eszi, növeld az arányt. Lehet, hogy megint nem kéri, de következőre, vagy harmadikra kérni fogja. Idővel át fog állni!


Konzervre semmi szüksége, illetve a jó könzerv annyira drága, hogy húst vehetsz belőle. Ha akarsz neki kedveskedni, akkor főtt húst főtt rizzsel adhatsz, de igazából kiskorában mindenképpen az az egészséges, ha beálltok egy féle prémium tápra.

2010. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is: 10 hetes kiskutyának még nem tanítunk ilyet hogy maradj és kérem!!! A nevét és a gyerét tanítsd játékosan, mást NEM! 10 hetes! Kb. egy pár hónapos csecsemő szintjén áll, annak se tanítunk még semmit.

Másodszor: az elszaladás a játék része a kiskutyáknálk, lehet erre már nem emlékszel, de szerves része. Ilyenkor jönne a fogócska normálisan.

Etetés: keverd a pedigreet azzal amivel akarod etetni. Először csak 10 szemet keversz bele, majd nagyon lassan növeld az arányt. Meg fogja szokni.

2010. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!