Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá az anyukámat?

Hogy vegyem rá az anyukámat?

Figyelt kérdés
Anyukám nem engedi meg a kutyát a lakásban. Törpe uszkárt vagy king charles spánielt szeretnék. De azért nem engedné meg mert szerinte kaparászni és ugatni fog megszállottan. Ez igaz?

2018. okt. 9. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Azėrt egy benti kutyaval vannak más gondok is. Pl mozgatas naponta,wc stb stb. Am nem ugat kapar megszállottan. Tudod nevelni is kell.

Ezt meg tudod oldani egyedül? Vagy anyukádėkra hárul minden meló, plusz költsėg? Kaja doki a kutya ára? Gondold át... Nem olcsó illetve sok munka, idő ės felelősėg!

Ne csak azt nėzd, hogy kutya kell...

2018. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy. Hiába lenne a te kutyád, attól még mindenkinek együtt kell élnie vele, épp úgy át kell alakítani az életmódját (és ha valaki nem kutyás, az az ő dolga, nem lehet rákényszeríteni)


Egy jól nevelt kutya nem ugat és nem kaparászik, de ez sok munkába kerül. Eleinte bizony sokat fog rosszalkodni, és sokan sajnos ekkor jönnek rá, hogy "hé, ez mégse olyan cuki, mint a nintendós játékban, ezzel törődnöm is kéne" és lepasszolják. Azok is, akik nem hinnék ezt magukról.


Másrészt, a kutya pénz. Etetni kell, oltatni kell, felszerelést kell neki venni, plusz balesetek, betegségek bárkivel, bármikor történhetnek.

Ki tudtok fizetni egy nagyobb műtétet? Esetleg egy hosszabb kezelést?


Abba is gondolj bele, hogy te - az írásodból nézve - kiskorú vagy. De pár év és felnősz, egyetemre mész, esetleg dolgozni. A kutyára nem lesz elég időd, és nem biztos hogy anyukád nagyon örülne, ha a nyakán marad egy élőlény, akit ő eleve nem is akart, de az eb mégis rá van szorulva az ő gondviselésére.

2018. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
64%
Sehogy. Nem tudom hány éves vagy, de nekem is így vélekedett anya a kutyarol, 20 eves koromra engedte meg nagy nehezen, mert nemsoka úgy is elkoltozom. Szerintem várj még vele te is, addig olvasgass a temarol stb. Ha fajtatisztat szeretnel mindenképpen, majd nezd meg a tulajdonsagait, a negativakat is, hogy mennyire való hozzád úgymond. Én örökbefogadtam egy tacsi kevereket, imadom, minden napomat bearanyozza. De ha akkor megengedte volna, tuti neveletlenebb lenne és nem csak én vallaltam volna erte a felelosseget, ami szerintem fontos, ha már a te kutyad, penzugyileg, egeszsegileg, stbstb. ☺️
2018. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!